Jump to content
IGNORED

Правни факултети, живот и судбина


Hamlet Strašni

Recommended Posts

7 minutes ago, ZSNj said:

Opsta istorija je inace jedna mala knjiga koja obuhvata otprilike atinu, egipat i vavilon.

to kod vas, sećam se kako smo vas mrzeli zbog Opšte pravne na prvoj godini. Nas je tzv Dželat Sa Osmehom aka Sima Avramović deljao na OPI kao tuđe. Išla sam na vežbe iz tog predmeta, radila čak i seminarski (Opšte crte turskog feudalizma, jebote, sećam se i dan danas kakva mi tema ostala da “izaberem”) i zabola posle 10 kod njega. pričalo da je tih dana neka koleginica došla na ispit u crnini sa lažnom umrlicom rođenog oca i kukala da joj odloži ispit zbog toga. On, navodno, pun razumevanja, odložio, ona izađe i ne zatvori vrata za sobom. Ceo kabinet ju je čuo kako se smeje ispred i kaže “al sam ga zajebala”. Needless to say, porušio je izgleda u tom roku sve što nije bilo zabetonirano. 

  • Haha 2
Link to comment

лежали су ми  економски предмети и лако сам их спремао и полагао, чак и без нагона за повраћањем. трговинско без по муке а био је огроман предмет. и полажем нешто типа економска политика, треће питање царине.

 

И верглам верглам, све знам. Већ видим лагано положен испит. Завршио са трећим питањем, видим сви око мене нешто збуњени. И укапирам. 

 

"професорка, а јесам ли ја уместо речи царине читаво време говорио камате?"

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

 

10 minutes ago, ZSNj said:

Secam se prvog kolokvijuma (i jedinog otprilike?!) na 1. godini. Bio je pre prvog roka.. uvod pred rokove. Ucim ja sociologiju(neko je spomenuo da je to na pfuns jedan od tezih predmeta na prvoj godini), motivisan, hocu da pokazem svima (pre svega roditeljima) da nisam tu dosao samo da bih ucestvovao. Iako pravni fakultet jesam upisao jer nisam znao sta drugo, znao sam sta necu, ali nisam bio siguran sta hocu. Bila je mozda neka miljama daleka ideja o advokatskoj kosulji, kravati i samostalnom odredjivanju radnog vremena(ovo poslednje se ispostavilo kao solidna zabluda, ali avaj..). Profesor Marjanovic, simpatican i detaljan cova sa brcicima, koji je delovao opasno na predavanjima i citavo to novo iskustvo je ucinilo da moje 30odnevno ucenje bude dovoljno samo da mu vratim cedulju. Od koloritnih licnosti na prvoj godini secam se i profesora Sarkica, koji je znao da bude simpatican ali i neprijatan (vredjanje studenata i sl.). Predavao je istoriju opstu i nacionalnu. Anegdota pred ispit iz opste istorije. Opsta istorija je inace jedna mala knjiga koja obuhvata otprilike atinu, egipat i vavilon. Dolazimo drugar i ja pred ispit, srecemo kolegu i krece prica sta je ko spremio. Kaze ovaj spremio sam sve, nisam jedino atinu.. i egipat.. posle toga smo ga zvali vavilonac.

 


Da da, Marjanovic. On je ovako bio skroz simpatican cikica, nikad ne bi rekao da je profesor kad ga vidis, stalno je bio oznojan i kabinet mu je smrdeo kao da jarac zivi unutra. Dolazio nekim starim biciklom na posao. :ziga: 

Secam se tacno, igramo protiv Nemacke na SP 2010 i tu nas nekoliko cekamo red za neki drugi ispit i on dodje i pita 'kolega kako ce proci nasi?' Ja gledam, zbunjen, kazem dobicemo 100%. 3-4 dana posle ga sretnem kad sam isao kuci s rucka iz menze, on prosao i samo namignuo. :laugh:

Ali onaj udzbenik je bio cist pakao, nerazumljiv ljudima od 18-19-20 godina. Ja taj ispit jedino preneo u drugu, hteo sam da batalim faks na prvoj zbog toga. U penziji je vec dugo, taj ispit je sad novijim generacijama banana. Obligacije su bile pakao u NS dok je Salmin udzbenik bio jedina literatura, kako su dodali i Anticev rasteretilo se, padalo se na stotine po roku pre toga.

Sarkic je jednom na ispitu usao u raspravu s nekim kolegom oko neke godine, ne secam se vise tacno oko cega. Ali se secam da je rekao 'kowega, ja sam vise istowije zabowawio nego sto cete vi ikad znati'.

Link to comment

Sad se setih vežbi iz Uporedne pravne tradicije kod debelog Voje. Proziva on nas i saopštava nam rezultate kolokvijuma. Prozove on koleginicu koja se preziva Dronjak i kaže joj ''Takav ti je i rad'' :D

Edited by Locust
Link to comment
8 minutes ago, nautilus said:

лежали су ми  економски предмети и лако сам их спремао и полагао, чак и без нагона за повраћањем. трговинско без по муке а био је огроман предмет. и полажем нешто типа економска политика, треће питање царине.

 

И верглам верглам, све знам. Већ видим лагано положен испит. Завршио са трећим питањем, видим сви око мене нешто збуњени. И укапирам. 

 

"професорка, а јесам ли ја уместо речи царине читаво време говорио камате?"

 

Ja sam imao bas stresnu scenu na Trgovini kod Radovica. Koleginica imala bubicu, ovaj je nanjusio, pozvao neke fakultetske debeovce, pravili zapisnike, ova zvala caleta advokata, to se proteglo do duboko u noc, mislim da sam stigao doma bukvalno u 2 ujutru

Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

Panov me pitao koje pravne poslove mogu da zaključe maloletnici. Kažem poslove male vrednosti, on dodaje: "Dakle, dete ne može da kupi fudbalski klub Partizan", ja pomažem: "Ali može Crvenu zvezdu, to je jeftino", on kreće da se smeje, ostalo me nije ni pitao, pa sam položio iz zezanja, iako su me pre ispita naplašili njim.

 

 

 

 

Slično, ulazi nas 10 kod Panova;

Ja poslednji u toj grupi..drugo pitanje klimavo...i na kraju trećeg upada neki kolega da ga nešto pita, pri tom išao u moju gimnaziju, i koji je sa njim dobar (iz nekog razloga) u crno-belom džemperu, na pruge (okej, ko nosi jebeni džemper na pruge, wtf)

Izlazi lik, kaže mi Panov "okej je dečko..."ja se već pomirio sa sudbinom, više za sebe kažem "ma dobre su mu boje džempera"

On meni "kolega evo vam spisak, prozovite sledećih 10 kolega", ja izlazim sa spiskom prozivam, ovi kao "jesi bar ti položio, svi su pali!!", ja kao "ma nisam"...vraćam se po indeks, on mi vraća indeks i namiguje...ja izlazim iz kabineta, otvaram indeks..ocena tu

 

A sa Antićem je bila masa dogodovština, pošto sam ga i privatno poznavao..da zanemarim politiku, jako čudan lik, i genijalni ludak.

Edited by Godfrey
Link to comment
9 minutes ago, Plajvi said:

Sarkic je jednom na ispitu usao u raspravu s nekim kolegom oko neke godine, ne secam se vise tacno oko cega. Ali se secam da je rekao 'kowega, ja sam vise istowije zabowawio nego sto cete vi ikad znati'.

 

Da, znao je i npr da mrtav ozbiljan pita studenta prve godine.. "kolega da li ste vi ikada citali Homera?" 

Da, citali smo u srednjoj skoli na velikom odmoru homerovu istoriju..

 

Kad si vec pomenuo sindikalno i saobracajno, oba ta izborna su me zapala igrom slucaja..

Sindikalno se spremalo iz neke sklepane skripte, ispitivao je stari sedi profesor msm da se prezivao Jovanovic koji je inace pitao radno. A ucili smo istoriju nastanka sindikata, koja je obuhvatala i masonske loze i sl..

Saobracajno, profesor Divljak ako ne gresim prezime.. imao je neki sistem ko dolazi na predavanja dobija protekciju na ispitu.. Ja naravno nisam dolazio, i kad su ostala jos dva tri do kraja ja dodjem.. reko idem na ovih par komada pa ako me zapamti super, ako ne nikom nista. Na tom mom prvom pojavljivanju pred sam kraj predavanja pita ga jedna koleginica: "profesore, kako cete vi znati ko je dolazio na predavanja posto nas niste nigde zapisivali?" On odgovara: " koleginice, ne brinite nista, ja izuzetno dobro pamtim lica i tacno znam kada se pojavi neko novi.. kao na primer onaj kolega u poslednjem redu u plavoj majici". Preostalo mi je samo da se kiselo nasmejem :D

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Medjunarodno krivicno i socijalna patologija su bili super izborni, u top 5 omiljenih stiva na studijama.

Ni za jedno ni za drugo ni sami autori knjiga nisu sigurni da li kao pojmovi uopste postoje ili su tako konstruisani da bi se objasnila neka nova tendencija. :laugh:

Edited by Plajvi
Link to comment

Ja sam jednom zalutao na predavanju kod Dragice V na studijama roda, ono sve feministkinje kratke drecave kose profesorka je imala kratku crnu kosu, a ja u fajerci posto popodne bila neka tekma. Bas mi bese neprijatno

Link to comment

Kod nas su omiljeni izborni bili Sudska psihologija koja se spremala iz neke skripte od pedesetak strana od cega je autor skripte 10% utrosio na  definicije svih mogucih perverzija i parafilija te Crkveno pravo kod Hamletovog paroha gde se za pojavljivanje na ispitu dobijala osmica.  Nisam cuo da je iko pao te predmete.

  • +1 1
Link to comment

Pokusavam da potisnem Pravni sto dalje, a sad mi se vracaju neke stvari.

Meni je Ustavno bio omiljeni predmet, Markovic na predavanjima prica o referendumu, a ja ga pitam "zasto predsednika bira 50% izaslih, a na referendumu smenjuje 50% ukupnog broja biraca?" U amfiteatru muk, a on "o tome cemo kolega, kad dodje na red prica o izboru i smeni predsednika".

Onda na vezbama, profesorka Vucic pitala " ko se raspravljao sa profesorom Markovicem na predavanju oko izbora predsednika?" i optuzi kolegu do mene. Naravno, javio sam se i objasnio sta sam rekao.

Posle sam imao jos par polupolitickih rasprava na vezbama, a kad je zakljucivala ocenu sa vezbi dala mi 4 i rekla "steta kolega, imate potencijala za vise".

Na ispitu kod Markovica, odmah posle protesta, ulazimo u kabinet, zvoni mu telefon, on ga iskljucuje i kaze " sad nam niko nece smetati".

Link to comment

Autonomno pravo je bio najzabavniji ispit od tih sa smerova. Ispitivao, tj. "ispitivao" Mitrović sa uvoda u pravo. Zasedne u četvorci, pored njega čaša viskija, a studenti formiraju red od vrha amfiteatra do njega i redom prilaze, on pita šta su imali iz uvoda i da li su radili seminarski. Ko je radio seminarski dobija ocenu za dve veću od one koju je dobio na uvodu, ko nije za jednu. Došao moj red, iz uvoda imao sedmicu, ni za kakav seminarski nisam ni znao da postoji. Rekao mu da sam imao devetku, on upisao 10 i prijatno kolega. I danas se pitam šta bi tako pripit uradio da je okrenuo moj indeks na početak i video da ga lažem.

 

Rakićevi ispiti su bili odvratni. Isto ladovina, svi dobiju devetke i desetke bez učenja, ali to traje do pola noći i jako je dosadno.

 

Kad sam bio na trećoj ili četvrtoj godini, uveli su da za ispite za koje postoji više udžbenika već prilikom prvog prijavljivanja može da se bira profesor, što je humano u poređenju sa ludilom da od čiste sreće zavisi da ćeš moći da polažeš po zvaničnom udžbeniku prvi put kada si prijavio ili će te neka budala oboriti zato što nisi čitao knjigu na koju se ona loži.

Link to comment

Meni je bio super momenat, kad je Djordjević iz Krivičnog procesnog uhvatio braću Petrović da su polagali jedan za drugog ispite, pa su ih suspendovali na godinu dana.

Ta dva brata su uvek bili nenormalno odvratni kreteni sa onim piskavim glasićima. Bubatori i gluperde.

Gašo Knežević bio asistent i tek se govorilo da bi trebao da počne da ispituje i on. Ali, bio je dobar Gašo.

Ili onaj totalni manijak Rajović.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...