Jump to content
IGNORED

Kamping vozila


Krampa

Recommended Posts

On 3.12.2019. at 14:29, namenski said:

Ima, ali poprilicno bajatog sto se tice eventualno izmenjenih propisa, obaska pre Interneta, GPS-ova i ostalih modernizacija.

Inace, sa predskolskom decom bolje varijante nema, na stranu nenadjebiv osecaj slobode: vozis koliko hoces i gde hoces, spavas kada ti se i gde spava, u pidzami...

Uredno, a to mi je bilo najvece uzivanje, ranom zorom ustanes, istusiras se, spremis sebi dorucak i - dok ostatak spava - nastavis da vozis ne bi li ih iznenadio...

Govorim o motorhome varijanti, nikako o prikolici koja je 1 nevidjeni smor kog ne mogu ocima da vidim, mada nemam s njom nikakvog iskustva, ali znam neke ljude koji je preferiraju.

Obavezno bicikle za sve matore i preporuka neke vrste cik-cak rute kojom zakacis kontinent i more naizmenicno: u jednom od par mojih slucajeva islo se u Portugaliju, pa otprilike zajasis Italiju uz Po, gore-dole, udjes u Francusku i onda se uglavnom uz Ronu uputis na sever, mi smo isli sve do Taraskona, Arles, Avignon ukljucivo, onda opet obala, sve do Monpeljea i Perpinjana, pa ka Tuluzu i Bijaricu i usli u Spaniju kod Iruna, da ne smaram dalje...

Zakacis i skitnju i more, ali pre svega izbegavas autoputeve i ne tretiras kamper kao prvenstveno prevozno sredstvo, automobil, nego kao kucu ali na tockovima koju mozes da smestis kada i gde ti se svidi: koliko god je moguce izbegavati uredjene kampove osim kad bas moras, ako drugacije ne mozes da resis praznjenje rezervoara, dopunu vode, itd, u cugu vozis kratke dnevne relacije, 200 - 300 km, osim ako ti se bas vozi i ako neces da za 1 dan potpuno promenis okruzenje svake vrste.

I najvaznije: ako nemas na raspolaganju najmanje mesec dana - nije to to.

 

Sve u svemu, ili sa predskolskom decom ili kao penzioner sa svojom penzionerkom, tako da ako daobog docekam penziju… :D 

 

 

On 3.12.2019. at 15:04, namenski said:

Ne znam kako stoje stvari danas, zato sam se i ogradio: u staraaaa vremena se to moglo mnogo komotnije, danas verujem - morao bih I ja da se raspitam - da je tu, narocito na takozvanom zapadu, poprilicno svesnije.

I strozije.

U svakom slucaju bolje uredjeni kampovi imaju potrebne instalacije, ali znaju da budu neprijatno izneenadjujuci narocito ako se nalaze u blizini neke jace turisticke atrakcije.

Sto ce reci, ako nadjes zgodno mesto… :ph34r:

Vodu mozes relativno lako i svuda, pijacu i onako moras da kupujes.

Ostalo spada pod odrzavanje motornog vozila.

 

I kakvo bre podno grejanje? :ohmy:

To je za Amerikance i one njihove monstrume :D 

 

Ja nisam iznajmljivao, namestilo mi se da sam mogao bas jeftino da kupim svojevremeno.

Ali i da posle 3 godine prodam, opet bas jeftino, prioriteti jebiga...:sad:

 

Link to comment

uf..ja bih to po Francuskim selima,po unutrasnjosti i obali i po Turskoj i pojasu oko Crnog mora

 

letos na Durmitoru je bilo najrazlicitijih modela i ozbiljnih,skoro kamiona jako visokih sa 4x4,i jedan bukvalno RAM kamion sa nekim cudom nazad i novih skupih wv, onih sto se podize krov a i selfbilda i hipi,sarenih,raspalih kombija..bas,bas svega...samo da ih srecec po okolini i sanjaris..

Link to comment
5 hours ago, Krampa said:

Vec par godina kontamo da iznajmimo kamping kola (mobile home, motorhomes, ili kako vec se zovu). Plan je da idemo od sjevera Ervope ka jugu preko Alpi. Vremenski period mjesec + dana.  Ako moze izbjegavati velike kampove, sto vise za sebe uz chakiju negdje nociti.

Sva iskustva,  predlozi i savjeti dobro dosli.

Au, gde me nadje, ne bih ni znao za topik da me se @maheem nije setio, pa me opomenulo...

Kada se samo setim groznice, nocom sam se uspavljivao sa gomilama prospekata, i dandanas mi na mejl stizu izmene i dopune od par ponudjaca :sad:

Naravno, i iskustvo i mogucnosti su individualne, ali ja danas - sve i da imam koliko 'ocu para - ne bih.

Kada se sve sabere, osvrne u nazad, uporedi sa nekim drugim nacinima upoznavanja svoje sire i uze domovine da bi je vise voleo :D, ukapiras da si sa tom napravom na neki nacin osudjen - prejak izraz - na prirodne lepote, a da si gradove prakticno, ako ne otsekao, ono sigurno bitno ogranicio.

Bicikli mogu - zavisno od konfiguracijetm porodice - da donekle olaksaju ovaj problem, ali ostaje ono najbitnije za sta je i meni, od neke 3 godine koriscenja, trebalo poprilicno vremena:

 

- Kako se meni cini, a u praksi se i potvrdilo: te naprave sluze ne da stigne od tacke A do tacke B, nego - onom izmedju.

- Zvuci jednostavno, ali nije: voze se ne na zivac, kao sto je vecina od nas navikla kada je voznja u pitanju, nego - :nobles:

 

Ako se to savlada, a nije bilo prosto, barem kada sam ja bio u pitanju, sve ostalo je lakse: osecaj slobode, nevezanosti za hotele/smestaj/trazenje smestaja je neprocenjiv, ostale istinske pogodnosti - za one kojima to odgovara, naravno - da ne pominjem.

Sve u svemu, moja preporuka je: zacrtati otprilike cilj, pre opsti pravac, ali putovati rukovodeci se onom starom:gde te oci vode, i noge nose...

I, bez najmanje mesec dana - nema svrhe: ubaciti se u suludu trajanje letovanja zurbu, garantovano ubija svako zadovoljstvo, a i svrhu.

 

Inace, razmatrati nabavku - sve i da pare nisu problem - mislim da nema smisla: dobijes skupu napravu koja najveci deo godine stoji, izuzimajuci po neki redak vikend i davanje na koriscenje nekom poznatom, sto, opet, nekako, sta ja znam, kao da si sopstveni stan/kucu ustupio nekome, bez obzira koliko blizak bio, automobilski deo da ne pominjem.

Razmatrana ortakluk nabavka pada u vodu: em zbog same prirode svakog ortakluka, em zbog uobicajenog preklapanja termina - sa decom je to, hoces-neces, neki raspust/raspusti, razlike u ukusima, razliciti pogledi na higijenu, nacin voznje, odrzavanje, svasta nesto, kako to vec ide...

 

Sve u svemu, ako mozes: preporuka za 1 probno iznajmljivanje i turu koju si pomenuo, izbegavanje - koliko se moze i sme - uredjenih kampova, autoputeva, voznja, putovanje na pogon raspolozenjem, a ne vremenskim rasporedom, makar se i ne stiglo tamo gde je planirano i makar se usput promenili prioriteti.

 

I, da bude slobodan za jos za jednu preporuku: juzna Franucska, Provansa - masa relativno malih gradova, svi do jednog prepuni istorije i svega sto uz to ide, odlicni sporedni putevi, sa sve mestascima koja turisti bas i ne obilaze, blizina mora ako se i kupanjetm treba da ispostuje, ukratko prilika za skitnju koliko se hoce...

Link to comment
3 hours ago, maheem said:

Onda bolje pazariti kampera za 15k ojra i živeti taj lajf svaki vikend.

 

Ha, srećno s tim budžetom. 15k je danas polovna Octavia 2. godine stara.

 

Btw, najsimpatičniji su mi NZanđani, Jucy:

 

two-women-sitting-at-side-of-chaser__Res

 

Al' nije za porodice s decom, jbg.

 

Btw, car rental tržište je zbog više faktora odlepilo i u sezoni će najverovatnije čak i obični automobili biti jako skupi, kažu - tek nešto manje nego prošlog leta.

Link to comment
19 minutes ago, zorglub said:

 

Ha, srećno s tim budžetom. 15k je danas polovna Octavia 2. godine stara.

 

Btw, najsimpatičniji su mi NZanđani, Jucy:

 

two-women-sitting-at-side-of-chaser__Res

 

Al' nije za porodice s decom, jbg.

 

Btw, car rental tržište je zbog više faktora odlepilo i u sezoni će najverovatnije čak i obični automobili biti jako skupi, kažu - tek nešto manje nego prošlog leta.

Toliko je bio neki stari fiat kad sam kopao po netu pre 2 godine :D

 

Link to comment
2 hours ago, Ludi Žika said:

DIY varijante su isto zanimljive, ali jbg, to kod nas ne može da se registruje.

 

osim ako preurediš kombi (furgon) i iz njega vadiš sve napolje jednom godišnje pred registraciju...

  • Haha 1
Link to comment
21 minutes ago, Frile said:

osim ako preurediš kombi (furgon) i iz njega vadiš sve napolje jednom godišnje pred registraciju...

Kombi kao vlasnik, osim ako bas nije pos'o u pitanju - ne prilaziti! :D 

Osim ako covek nece da obnovi veze sa uzom i najsirom familijom i prosiri krug prijatelja i poznanika do broja za koji ni u snu ne bi pomislio da je moguc i to pod parolom gde si druze/rodjace, ne mogu ti opisati koliko se radujem sto sam te pozvao, nego kad vec imas taj kombi trebalo bi da nesto prevezem...

Ne moras da se cimas da vozis, postedecu te, sam cu ja to...

Da bi utvrdio da je vozen cement, betonsko gvozdje, ziva stoka...

I da bi se, kako to vec biva, stvar na kraju svela ih, kakav je, stalo mu do jednog pisljivog kombija...

 

Sto se tice koriscenja, sezonskog preuredjivanja obicnog kombija i teme topika - nije to to, jebiga.

Osim ako covek/porodica nisu bas ludi za kampovanjem u klasicnom smislu...

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...