Jump to content
IGNORED

Kamping vozila


Krampa

Recommended Posts

Ovo moze i na perspik ali nek za sada bude ovde

 

spacer.png

 

Vec par godina kontamo da iznajmimo kamping kola (mobile home, motorhomes, ili kako vec se zovu). Plan je da idemo od sjevera Ervope ka jugu preko Alpi. Vremenski period mjesec + dana.  Ako moze izbjegavati velike kampove, sto vise za sebe uz chakiju negdje nociti.

Sva iskustva,  predlozi i savjeti dobro dosli.

 

 

Edited by Krampa
Link to comment

Znaci nista ovaj americki sabanluk, mada mislim da ova cudovista i nisu dostupna u Evropi:

 

spacer.png

 

A ni ovo (mada mi se koncept svidja):

 

spacer.png

 

nesto vise kao ovo, dje babo moze malo da prilegne:

 

spacer.png

 

moze i nesto starije kao ovo, da gledamo u konje i krave, da se djeca dive prirodi i da zaborave ne ajpede

 

spacer.png

Edited by Krampa
typo, pics
Link to comment
29 minutes ago, maheem said:

Kakve su cene kod vas?

Ovde je 100e per day.

 

Cijene su katastofa tako da se jedino isplati uzeti u Svedskoj ili Nemackoj. Plus ovde nema free kilometraze sto je nama potrebno. 

 

Nesto kontam, ako je 100 ojrova po danu. Najam, gorivo i ostalo. Mejsec + dana nema ispod 10k evrica.

Edited by Krampa
Link to comment

Svud je manje više tako... ja sam se posebno zanimao za Island i Novi Zeland (ovaj drugi je malo jeftiniji). Dok se još dodaju osiguranja, koja nije pametno ne uzeti, izađe to na buljuk para.

Link to comment
2 hours ago, Krampa said:

Cijene su katastofa tako da se jedino isplati uzeti u Svedskoj ili Nemackoj. Plus ovde nema free kilometraze sto je nama potrebno. 

 

Nesto kontam, ako je 100 ojrova po danu. Najam, gorivo i ostalo. Mejsec + dana nema ispod 10k evrica.

Onda bolje pazariti kampera za 15k ojra i živeti taj lajf svaki vikend.

Link to comment

da, vidjeh da je sve od 68 do preko 100 evra po danu. malo mnogo to mu izadje. jedino ako djedov brat emigrant, sa kojim nismo nikada bili u kontaktu, u chikagu ne rikne pa nam ostavi dolara iz nekog nama i njemu neposnatog razloga. 

to sa kupovinom nama ovde je neizvodljivo/nesiplatljivo zbog taksi i poreza. skuplja tepsija nego gorivo izadje. moracemo onda skratiti na 20tak dana ili djedu pricekati da pandrkne.

 

da li je neko putovao sa ovim cudom? kako je za voziti?

Link to comment

Gledao sam svojevremeno, počevši od Adrije pa nadalje...sve gde mogu da se ispravim u središnjem delu (185) je iznad 60k, pa na to plus...plus....

Sada su cene sigurno otišle još ihahaaa...

Ima Wingamm oooooddlične modele ali....:smiley_hail:

Ed...treba voditi računa i o kategoriji, odnosno dužini vozila.

 

Edited by Barti66
Link to comment

meni se vec neko vreme vrzma po glavi da zelim sledece nesto ... kamper

tamo negde kada izvedem decu na put, pa si velim, sa gospojom da malo(vise) vremena provodimo u neobaveznim putovanjima

ne moram nuzno da budem u penziji :D 

 

sve ce to zavisiti od para, naravno

nisam do sada toliko ni gledao cene, ali siguran sam da ce se moci nesto naci i za moj dzep ... ne mora da bude space shuttle

nismo mi navikli na zapadne luksuze toliko

videcemo ... moze @Zli Glimozda da pomogne :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...