Jump to content
IGNORED

Preležanost među pppopulacijom


Sammael

Preležanost među pppopulacijom  

154 members have voted

  1. 1. Da li ste bili zaraženi koronavirusom i koliko puta?

    • Ne
      71
    • Da, jednom
      55
    • Da, dva puta
      11
    • Da, više od dva puta
      1
    • Nisam siguran/sigurna
      16


Recommended Posts

4 hours ago, pt 2.0 said:

Nisi. Najveći deo mog ličnog (porodica prijatelji) okruženja nije imao koronu.

 

Firma, 40-ak ljudi, svega njih 7 imalo koronu, od toga njih 4 dvaput.

Svi izuzev 3 kolega vakcinisani. Nevakcinisani nisu bili medju obolelima.
Sredina gde se mahom ljudi dosta mešaju jer većina radi u open sejsu, a i imali su 2 slavlja oko NG gde se na malom prostoru njih dosta razmaskiilo.

 

Kod mene nije tako. Ima još ljudi koji su uspeli da izbegnu, ali ih je većina preležala - neki pre vakcinisanja, neki posle. Imam i bar 10 nevakcinisanih prijatelja, neki se vrlo čuvaju pa  se nisu zarazili, neki su se zarazili uprkos tome. Na poslu u timu kome formalno pripadam od nas 7 troje je vakcinisano, a samo ja nisam preležao koliko znam. 

 

Pattern je koliko vidim da odlazak u kolektiv ili školska deca gotovo garantuju zarazu pre ili kasnije.

 

No, optimistično je što je na forumu 50/50, delovalo mi je da je mnogo gora statistika.

Link to comment
4 minutes ago, Sammael said:

Kod mene nije tako.

...

Pattern je koliko vidim da odlazak u kolektiv ili školska deca gotovo garantuju zarazu pre ili kasnije.

Naravno, moj kolektiv i, uopšte uzorak, je suviše mali da bih mogla da izvlačim neke opšte zaključke,

Intrigantni su mi ovi povratnici koronaši, i objašnjenje za to.

Link to comment

Ja sam nekako preskocio, iako mi je poslednjih mesec ipo neko u kuci zarazen (klinac, pa pauza, pa zena, pa drugi klinac). Kao nosili smo maske i vetrili. Kontam da je delta pa omikron, a od bustera je proslo skoro 5 meseci, jel moze to nekako da se proveri, tj. jel vazi onaj S-protein test i za omikron?

Link to comment



Prošli jun alpha kada sam najviše vodio računa.
Od kako sam prelezao, ni približno tako fanaticno preduzimanje mera zaštite, da ne kažem minimalno.
3x Pfizer Biontech



Jun 2020, ne prošli...
Link to comment

Nezaraženi do sada, cela porodica, sada nas sustigao omikron. Klinac pozitivan, žena kilavila par dana, sada ja slinim. Još se nisam testirao ali to je to. Dva kineza plus fajzer, miks tajvanska kanasta.

Jedan od retkih na poslu koji nije bio do sada zaražen, u kontaktu sa velikim brojem ljudi. Bio jedan period kada nam je 30% kolega bilo zaraženo.

 

Edited by slow
  • Tužno 1
Link to comment

Jul 2020, valjda je tada još uvek bio Wuhan. Od tada ništa. Nisam ni očekivao da mogu dva puta zaključno sa deltom. Sada i ako me zakači omikron računam da ne može da bude ništa ozbiljnije. Ali gledam da ga ipak ne zakačim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...