Jump to content
IGNORED

Novak vs Australija


cedo

Da li Novak treba da dobije dozvolu da udje u Australiju  

89 members have voted

  1. 1. Da li Novak treba da dobije dozvolu da udje u Australiju

    • Da
      35
    • Ne
      29
    • Ne zanima me
      25
  2. 2. Tko je kriv za celu situaciju

    • Novak
      52
    • Australija
      47
    • Viktorija
      21
    • Teniska Asocijacija
      28
    • Kreg Tili
      17
    • Jbg
      22


Recommended Posts

Transkript celonoćnog razgovora djokovića sa graničnom službom

 

https://fedcourt.gov.au/__data/assets/pdf_file/0004/95053/Parties-jointly-agreed-Transcript-of-Interviews-conducted-by-the-ABF.pdf

 

Znači, ladno su ga maltretirali celu noc, medical exmemption mu nisu priznavali kao medical exemption, kao da su oni medicinski strucnjaci pa da mogu da vazu o argumentima na kojima je medical board drzave victoria doneo odluku, vatali ga u nerazumevanju pravnih pojmova, ne ponudivši mu nijednom advokata i davši mu samo 20 minuta da se izjasni u svojoj odbrani u pola noći povodom jebenog "notice of intention to consider cancellation" da bi mu onda i ekspresno cancelovali vizu pre nego je stigao da prica sa bilo kim (osim kraatkog razgovora koji su mu dopustili sa agentom) u pola noci... Pri tom ga ubrzavajuci kao potpisi ovo pa te vodimo u hotel, iako je zapravo hotel imigracioni pritvor.

U jebote, koji gadovi. Ovako iz respektive razmisljam sta je jos mogao da uradi, svakako da na sve sto mu se stavlja pred nos da potpise da trazi da se unese primedba da trazi konsultaciju sa advokatom. Mozda da trazi i prevodioca koga mu jesu ponudili (cisto da dobije na vremenu).

  • +1 1
Link to comment

@villiemNavedi primer, na kojim stranicama, jer sam ja nasao samo da mu nude 10-15 min.

 

Celu drugu polovinu intervjua moli da mu daju barem do 8.30 za odgovor dok se čelnici AO probude, no nista, na kraju mu u 5.30 kažu ajde odmori malo, da bi probudili u 6 i rekli ok, znaci odričeš se odbrane. Ok, poslaćemo da nemaš nista da izjaviš. U 7.30 mu već cancelovana viza

Link to comment
2 hours ago, Spooky said:

@villiemNavedi primer, na kojim stranicama, jer sam ja nasao samo da mu nude 10-15 min.

 

Celu drugu polovinu intervjua moli da mu daju barem do 8.30 za odgovor dok se čelnici AO probude, no nista, na kraju mu u 5.30 kažu ajde odmori malo, da bi probudili u 6 i rekli ok, znaci odričeš se odbrane. Ok, poslaćemo da nemaš nista da izjaviš. U 7.30 mu već cancelovana viza

 

dobro pa nisu primetili da je chekirano da nije nigde putovao u poslednjih dana pred put u AU, a putovao je u spaniju pre odlaska u melburn. 

Link to comment

@Ros - Ne znam na sta referenciras, mozda na neku drugu dokumentaciju u sudskom postupku, ali to svakako nije dio intervjua koji sam postovao. Anyway, imamo i sudsku odluku da ova procedura nije zakonski sprovedena, pa nema potrebe da vas ja sad ubedjujem da nije, a vi mene da jeste, kada je sud Australije presudio.

Link to comment
2 minutes ago, Spooky said:

@Ros - Ne znam na sta referenciras, mozda na neku drugu dokumentaciju u sudskom postupku, ali to svakako nije dio intervjua koji sam postovao. Anyway, imamo i sudsku odluku da ova procedura nije zakonski sprovedena, pa nema potrebe da vas ja sad ubedjujem da nije, a vi mene da jeste, kada je sud Australije presudio.

 

https://www.theage.com.au/politics/federal/federal-government-looking-into-whether-djokovic-lied-on-travel-form-20220111-p59nf2.html

 

na ovo:

 

image.png.36f94125289c442da4c9fab7154c63f3.png

Edited by Ros
Link to comment
24 minutes ago, Tsai said:

Znaci sutra je cao, rln

 

Bolje da ode sam, veceras

Ali sutra je vec proslo. Juce bilo sudjenje, bila vest mozda ga izbace sutra. Danas je to sutra i vec je skoro pola 7 popodne u sydneyu.

Link to comment
3 hours ago, Spooky said:

@villiemNavedi primer, na kojim stranicama, jer sam ja nasao samo da mu nude 10-15 min.

 

Celu drugu polovinu intervjua moli da mu daju barem do 8.30 za odgovor dok se čelnici AO probude, no nista, na kraju mu u 5.30 kažu ajde odmori malo, da bi probudili u 6 i rekli ok, znaci odričeš se odbrane. Ok, poslaćemo da nemaš nista da izjaviš. U 7.30 mu već cancelovana viza

 

INTERVIEWER: - - - I will give you like, you know, 20 minutes -- or whatever if you need more time you can request that -- and you need to provide us reasons why we shouldn’t cancel the visa./strana 11.

 

INTERVIEWER: Yep ok, so do you think this is not the right time to participate in the interview? And you would be participating in an interview at a later stage?/strana 12

 

INTERVIEWER: Okay. And then as I said, if you need more time, like you know if you think this is not the right time to participate in the interview because you are not able to get in touch with Victorian tennis or the Victorian government /strana 20

 

 

 

Ovo uopste vise nije bitno, delovalo mi je kao jedina normalna ljudska reakcija od strane tih ljudi. Pitao si sta je mogao da uradi da dobije na vremenu. Njemu svaka cast kako je izdrzao, vecina ljudi bi pala u depresiju, ucutala se i cekala sledeci avion, u nekom hodniku na koferima.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

@villiem i eto, par puta oni kao kazu mozes traziti vise vremena, koliko ti treba 10-15 minuta, on na strani 20 trazi odlaganje do 7.30 da se ovi drugi probude, i bude potpuno izignorisan, jer na kraju u 6 iznenada zakljuce postupak sa tim da on ne zeli nista da izlozi u odbranu...

Tako da nisu imali nikakvu ljudsku reakciju, nisu mu ponudili advokata, nisu mu dozvolili kontakt ni sa kim (osim u jednom trenutku sa agentom), nisu hteli da odloze do jutra intervju uprkos njegovim ponovnim i ponovnim insistiranjima...

Ocigledno je da je trebao svoja insistiranja uneti u zvanican zahtev kao prigovor. I traziti advokata. I traziti prevodioca, sto da ne, kad je video da je djavo odneo salu. Ali jbg, treba znati za te pravnicke fazone, oni se svakako ni malo nisu potrudili da mu pomognu u procesu, vec je jasno da je bio cilj da ga preplase i oteraju. 

 

Link to comment

Znaće advokati ovde, vrlo često se i u mnogo manje stresnim situacijama savetuje klijentima (potencijalnim) da ništa ne govore odmah, da ih ne "uvate na brzinu", ali lako je sa strane pričati jbga...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
21 minutes ago, Spooky said:

@villiem i eto, par puta oni kao kazu mozes traziti vise vremena, koliko ti treba 10-15 minuta, on na strani 20 trazi odlaganje do 7.30 da se ovi drugi probude, i bude potpuno izignorisan, jer na kraju u 6 iznenada zakljuce postupak sa tim da on ne zeli nista da izlozi u odbranu...

Tako da nisu imali nikakvu ljudsku reakciju, nisu mu ponudili advokata, nisu mu dozvolili kontakt ni sa kim (osim u jednom trenutku sa agentom), nisu hteli da odloze do jutra intervju uprkos njegovim ponovnim i ponovnim insistiranjima...

Ocigledno je da je trebao svoja insistiranja uneti u zvanican zahtev kao prigovor. I traziti advokata. I traziti prevodioca, sto da ne, kad je video da je djavo odneo salu. Ali jbg, treba znati za te pravnicke fazone, oni se svakako ni malo nisu potrudili da mu pomognu u procesu, vec je jasno da je bio cilj da ga preplase i oteraju. 

 

 

Da li ti mislis da ga ti ljudi mrze ili su imali naredbu. Ako su imali naredbu onda su vise puta ovu recenicu proturili jer im je mozda bilo malo neprijatno, nevezano za podrazumevan nacin ophodjenja sa klijentima, sto im stoji u opisu posla. Maltretiranje prvog reketa sveta nije obican radni dan.

Nista ne dovodim u pitanje opsta mesta te noci.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...