Jump to content
IGNORED

Novak vs Australija


cedo

Da li Novak treba da dobije dozvolu da udje u Australiju  

89 members have voted

  1. 1. Da li Novak treba da dobije dozvolu da udje u Australiju

    • Da
      35
    • Ne
      29
    • Ne zanima me
      25
  2. 2. Tko je kriv za celu situaciju

    • Novak
      52
    • Australija
      47
    • Viktorija
      21
    • Teniska Asocijacija
      28
    • Kreg Tili
      17
    • Jbg
      22


Recommended Posts

nemam pojma od koga je dobio zeleno svetlo 1. januara (sumnjam da je dobio od Australijske granične policije). očito da ga je zajebao malo taj ko mu je dao zeleno.

 

šta je trebao da uradi? pa recimo da se vakciniše. kao što se verovatno vakcinisao kada se rodio, više komada puta, sve po ps-u, kao i svi ostali.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pročitao odgovor ministarstva. Očekivano pozivanje na diskreciono pravo ogana, usko tumačenje "nelogičnog/nerazumnog odlučivanja" (As to illogicality, it is a “high bar” “it is not enough for the question of fact to be one on which reasonable minds may come to different conclusions”), kao i ograničenost suda u odlučivanju s obzirom da nije Upravni sud u pitanju.

 

Ova situacija koju pominju na kraju je zanimljiva. U slučaju da sud naredi da puste Djokovica, zadržavaju pravo da ga opet privedu. Ako bi ga priveli na teritoriji Australije i doneli istu odluku, nadležan bi bio njihov Upravni sud koji bi mogao da se pozabavi tumačenjem ATAGI smernica za izuzeće od obaveze vakcinisanja i imao pravo da ukine rešenje i sam odluči.

 

Neko je postovao mišljenje australijskog advokata koji se bavi imigracionim pravom da je Djokovicevim advokatima cilj privremena mera kojom bi se dozvolilo Djokovicu da igra. Nakon putovanja od 25 sati, mrcvarenja na aerodromu, pet dana u sobi od 12 kvadrata, 10 dana pred turnir nisam siguran ima li to smisla, a opet ako ne dobije privremenu meru koliko dugo je spreman da isusuje u pritvoru do odluke Upravnog...

 

 

 

 

Link to comment

samo da pitam:

 

zašto se jednostavno ne spakuje i vrati kući uz: ko vas yebe kade ne želite da me gledate.

što neko napisa, čak i da ga puste, ko zna u kakvoj je formi i koliko može da se osloni na "srpski inat" kao adut.

  • +1 1
Link to comment
samo da pitam:
 
zašto se jednostavno ne spakuje i vrati kući uz: ko vas yebe kade ne želite da me gledate.
što neko napisa, čak i da ga puste, ko zna u kakvoj je formi i koliko može da se osloni na "srpski inat" kao adut.
Zato što mu je bitno da dobije ovu bitku[emoji769] i dokaže da nije ništa uradio pogrešno.

... Shiit has hit the fan

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

 

1 hour ago, djordje geprat said:

samo da pitam:

 

zašto se jednostavno ne spakuje i vrati kući uz: ko vas yebe kade ne želite da me gledate.

što neko napisa, čak i da ga puste, ko zna u kakvoj je formi i koliko može da se osloni na "srpski inat" kao adut.

 

Kada su u pitanju mediji, mislim da može da vidi da je njima to već dokazao i da postoji konsenzus da su pre svega krivi TA i vlada (ne računajući njegovu nevakcinisanost).

  • Hvala 1
Link to comment

But the government's submission, released late on Sunday night, said the department's email was not an assurance "that his so-called 'medical exemption' would be accepted", and his responses could be questioned and verified on his arrival.

"There is no such thing as an assurance of entry by a non-citizen into Australia. Rather, there are criteria and conditions for entry, and reasons for refusal or cancellation of a visa," the submission said.

"The email from the department stated that the applicant's responses to his Australian Traveller Declaration indicated that he met the requirements for 'quarantine free' travel into Australia.

"But that says nothing about the power of the minister (or her delegate) to interrogate those responses, the evidence upon which they were based, and conclude that a cancellation power was enlivened under the Act upon his arrival into Australia."

In its conclusion, the submission also made clear that even if Djokovic was successful in his appeal, the department retained the right to re-detain him.

Link to comment
3 hours ago, djordje geprat said:

samo da pitam:

 

zašto se jednostavno ne spakuje i vrati kući uz: ko vas yebe kade ne želite da me gledate.

što neko napisa, čak i da ga puste, ko zna u kakvoj je formi i koliko može da se osloni na "srpski inat" kao adut.


ako bi ga sutra pustili i da krene sa treninzima u utorak, dosao bi do dovoljne forme da prodje prva 2-3 kola, a onda spektakl

Edited by Ros
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, djordje geprat said:

zašto se jednostavno ne spakuje i vrati kući

pominjali su ljudi na temama moguću višegodišnju zabranu ulaska u zemlju u tom slučaju.

osim toga, čitajući onaj tok tretmana nakon što su ga stavili u zasebnu sobu, moja je pretpostavka da je ta odluka posledica razgovora sa advokatima, i razmatranja opcija.

ja bih uradila isto u njegovom slučaju.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
samo da pitam:
 
zašto se jednostavno ne spakuje i vrati kući uz: ko vas yebe kade ne želite da me gledate.
što neko napisa, čak i da ga puste, ko zna u kakvoj je formi i koliko može da se osloni na "srpski inat" kao adut.
Imaš dovoljno godina da pamtiš

download.jpg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

Dobija ovo Djokovic lagano. I mislim da je to jasno i drugoj strani čim na kraju podneska "upozoravaju" da će ponovo da ga hapse. Kad sam počinjao da se bavim pravom jedan iskusni advokat mi je dao najbolji savet koji primenjujem bez izuzetka, a to je da kada pišeš podnesak, tužbu, žalbu, presudu... nikada ne dajes alternative onome sto tvrdis, jer time slabis svoju poziciju. Zaista neozbiljno deluje u onom podnesku zahtev sudu da ako ponisti odluku o ukidanju vize ne izrekne meru kojom se Djokovicu omogucava da igra AO, kako bi vlada ponovo pritvorila Djokovica. Time jasno stavljaju do znanja sudu da su zajebali stvar i da su svesni da su činjenice i pravo na Djokovicevoj strani. 

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

pominjali su ljudi na temama moguću višegodišnju zabranu ulaska u zemlju u tom slučaju.

osim toga, čitajući onaj tok tretmana nakon što su ga stavili u zasebnu sobu, moja je pretpostavka da je ta odluka posledica razgovora sa advokatima, i razmatranja opcija.

ja bih uradila isto u njegovom slučaju.

 

Uveren sam da su australijske vlasti ocekivale da ce on uraditi tacno ono oko cega se Djordje pita, da ce da se okrene i vrati kuci. Svaki slavni svetski milioner suocen sa ovakvim ponizavanjem, ili onim sto bi taj slavni milioner doziveo kao ponizavanje svoje cijenjene persone, bi uradio tacno to. Morison bi pokazao principijelnost i misice u slucaju high profile javne licnosti, usput adekvatno odgovorio na public outrage koji je Novak proizveo u Australiji onom objavom na instagranu, Novak bi malo talasao, dobio neku odstetu od TA i mirna Backa do sledeceg Australian Opena. Svi srecni, svi zadovoljni, svi u plusu. A onda se umesao Marcelo i otpevao jebi ga, mali se zainatio da dokaze da nije uradio nista pogresno, oni se zainatili da ga propisno iskaznjavaju za to inacenje, sve se vadeci na "tako je to u Australiji", majmun je usao u tenak i dosli smo do klasicne lose-lose situacije iz koje niko nista ne dobija vec samo gleda kako da se izvuce sto je moguce jeftinije. Sto sada vise nije moguce, kako god da se zavrsi ovaj fijasko.

Link to comment

na kraju balade će ispasti kako Australija ima podjednako nesposobnu državnu administraciju kao i Srbija. što je samo po sebi ogromno "postignuće". ili, ako se posmatra iz drugog ugla, ruši u Srba uobičajene predstave/zablude kako je nešto neuporedivo bolje u tom "razvijenom svetu".  ono, negde zasigurno i jeste, ali u Australiji nije.

 

gotovo niko nema kuraži da uvede obaveznu vakcinaciju, a ona bi trebala da bude obavezna na podjednak način bilo gde na svetu, jer ljudi na podjednak način bilo gde na svetu bivaju zaraženi od podjadnako istog virusa ili izbegavaju zarazu/smanjuju rizik. izuzeci od obavezne vakcinacije takođe bi bilo logično da svuda na svetu budu isti, a ovo je zato što se radi o medicinskom, a ne pravnom, ekonomskom ili političkom pitanju. a kako se radi o medicinskom pitanju veznom za homo sapiense, koji jelte naseljavaju čitavu planetu, to pravila medicine nalažu da ovako a ne nikako drugačije može da bude. stoga, te neke odluke bi bile plod naučne nužnosti i elementarne logike, a ne politike konkretne vlade ili pak rezultat nekakvog nametanja čuvenog "otuđenog centra moći".

 

umesto toga, vlade izmišljaju toplu vodu i definišu kriterijume koji se tako često menjaju da više niko sa sigurnošću i ne možda da potvrdi dal je nešto moguće ili nije. sve izbegavajući da učine jedinu stvar koja je logična i naučno opravdana. i tako se priča na mikro nivou svede na neko pravno/političko pitanje o kome rešava neki lokalnu sud, najčešće na osnovu sumanutih i nejasnih propisa i kriterijuma. pa onda sve postane globalni cirkus u kome suštinsko pitanje ostaje po strani i vode se neki besmisleni mikro ratovi gde nema ni pobednika ni gubitnika.

  • +1 6
Link to comment
10 minutes ago, Ted said:

na kraju balade će ispasti kako Australija ima podjednako nesposobnu državnu administraciju kao i Srbija. što je samo po sebi ogromno "postignuće". ili, ako se posmatra iz drugog ugla, ruši u Srba uobičajene predstave/zablude kako je nešto neuporedivo bolje u tom "razvijenom svetu".  ono, negde zasigurno i jeste, ali u Australiji nije.

 

gotovo niko nema kuraži da uvede obaveznu vakcinaciju, a ona bi trebala da bude obavezna na podjednak način bilo gde na svetu, jer ljudi na podjednak način bilo gde na svetu bivaju zaraženi od podjadnako istog virusa ili izbegavaju zarazu/smanjuju rizik. izuzeci od obavezne vakcinacije takođe bi bilo logično da svuda na svetu budu isti, a ovo je zato što se radi o medicinskom, a ne pravnom, ekonomskom ili političkom pitanju. a kako se radi o medicinskom pitanju veznom za homo sapiense, koji jelte naseljavaju čitavu planetu, to pravila medicine nalažu da ovako a ne nikako drugačije može da bude. stoga, te neke odluke bi bile plod naučne nužnosti i elementarne logike, a ne politike konkretne vlade ili pak rezultat nekakvog nametanja čuvenog "otuđenog centra moći".

 

umesto toga, vlade izmišljaju toplu vodu i definišu kriterijume koji se tako često menjaju da više niko sa sigurnošću i ne možda da potvrdi dal je nešto moguće ili nije. sve izbegavajući da učine jedinu stvar koja je logična i naučno opravdana. i tako se priča na mikro nivou svede na neko pravno/političko pitanje o kome rešava neki lokalnu sud, najčešće na osnovu sumanutih i nejasnih propisa i kriterijuma. pa onda sve postane globalni cirkus u kome suštinsko pitanje ostaje po strani i vode se neki besmisleni mikro ratovi gde nema ni pobednika ni gubitnika.

 

Bojim se da je taj brod vec otplovio. Neki dan pricam sa kolegom iz Sarajeva i kaze lik - secas li se kad smo pre 15 godina predlagali da se u srednje skole uvede predmet "Kriticko misljenje"? E, sad je kasno za to, sad bi trebalo da se uvede predmet "Zdrav razum". Mislim da jos uvek nismo u potpunosti svesni dubine nase civilizacijske dekadencije ali pandemija punom parom radi na tome da postanemo svesni tako sto nam brojne elemente te dekadencije baca u lice. Cini mi se, uzalud.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...