Jump to content
IGNORED

Novak vs Australija


cedo

Da li Novak treba da dobije dozvolu da udje u Australiju  

89 members have voted

  1. 1. Da li Novak treba da dobije dozvolu da udje u Australiju

    • Da
      35
    • Ne
      29
    • Ne zanima me
      25
  2. 2. Tko je kriv za celu situaciju

    • Novak
      52
    • Australija
      47
    • Viktorija
      21
    • Teniska Asocijacija
      28
    • Kreg Tili
      17
    • Jbg
      22


Recommended Posts

Otvaram, kao napor da se, mozda, i iscisti tema posvecena Jumanji. Bila je njegov vatreni navijac i uvek ga je razumno branila.

 

1. Dao je papire po pravilima koja su mu predocena - ocigledno

2. Politika je umesala prste - jeste - dve oprecne izjave Skota Morisona, premijera savezne drzave

3. Ne bih voleo da se nadjem u takvoj situaciji

 

Po meni, 1. i 2. dovoljni razlozi da mu bude odobren ulaz.

Link to comment
11 minutes ago, cedo said:

Otvaram, kao napor da se, mozda, i iscisti tema posvecena Jumanji. Bila je njegov vatreni navijac i uvek ga je razumno branila.

 

1. Dao je papire po pravilima koja su mu predocena - ocigledno

2. Politika je umesala prste - jeste - dve oprecne izjave Skota Morisona, premijera savezne drzave

3. Ne bih voleo da se nadjem u takvoj situaciji

 

Po meni, 1. i 2. dovoljni razlozi da mu bude odobren ulaz.

Po meni je kljucno ko mu je predocio pravila. Ako je Aus drzava - u pravu si. Ako je Teniski savez Aus - nisi - i najbolje da se odmah vrati za sve...

Link to comment
18 minutes ago, cedo said:

Otvaram, kao napor da se, mozda, i iscisti tema posvecena Jumanji. Bila je njegov vatreni navijac i uvek ga je razumno branila.

 

1. Dao je papire po pravilima koja su mu predocena - ocigledno

 

zavisi ko je predočavao. to što ti neko predoči pravila to ne znači i da se radi o validnim pravilima

 

recimo, za ulazak u neku državu bi validna bila ona pravila koja ti predoče državni organi koji su nadležni za kontrolu ulaska u državu. ja se trudim da ne pratim ovu sapunicu, koliko je to moguće, s obzirom da objave i informacije idu u većoj količini nego Vučić, ali je to nemoguće u potpunosti. elem, ako mu je državni organ predočio neka pravila, čak i tada ne mora da znači da su validna ako se radi o pravilima koja se mogu menjati na dnevnom ili nedeljnom nivou (to što važi 15. decembra ne mora da važi i 30.). u tom smislu, bolje da ja angažovao neke advokate iz Australije pre dolaska da ga savetuju o tome kako može ili ne može da uđe, nego sad kad je zaglavio.

 

ako mu je predočio neki teniski savez ili uprava turnira te ne mora da ima nikavu težinu niti se radi o subjektima koji kontrolišu ulazak i izalazak iz države. oni mogu da ti saopšte pravila za učešće na samom turniru. i ta pravila su validna ako uopšte možeš da dođeš na turnir. što opet zavisi od onih koji kontrolišu ulazak i izlazak iz države.

Edited by Ted
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, mozzer said:

Po meni je kljucno ko mu je predocio pravila. Ako je Aus drzava - u pravu si. Ako je Teniski savez Aus - nisi - i najbolje da se odmah vrati za sve...

 

on je popunio online formular za ulazak u australiju. onaj koji svi popunjavamo otkako su se zemlje sveta otvorile (ja sam popunjavao takav za ulazak u grcku, takozvani free pass). ima takvih formulara na kovid putovanjima, pamtim svajcarski

to nije nesto iza cega stoji teniska asocijacija

Link to comment
6 minutes ago, cedo said:

 

on je popunio online formular za ulazak u australiju. onaj koji svi popunjavamo otkako su se zemlje sveta otvorile (ja sam popunjavao takav za ulazak u grcku, takozvani free pass). ima takvih formulara na kovid putovanjima, pamtim svajcarski

to nije nesto iza cega stoji teniska asocijacija

Ako je po zakonu Aus to dovoljno za ulazak u zemlju onda ce biti sve u redu. Ako nije - onda ne. Ja ne vidim problem niti zaveru

Link to comment
3 minutes ago, mozzer said:

Ako je po zakonu Aus to dovoljno za ulazak u zemlju onda ce biti sve u redu. Ako nije - onda ne. Ja ne vidim problem niti zaveru

 

nisam rec napisao o zaveri

Link to comment
9 minutes ago, cedo said:

 

on je popunio online formular za ulazak u australiju. onaj koji svi popunjavamo otkako su se zemlje sveta otvorile (ja sam popunjavao takav za ulazak u grcku, takozvani free pass). ima takvih formulara na kovid putovanjima, pamtim svajcarski

to nije nesto iza cega stoji teniska asocijacija

 

pa popunjavao sam i ja to za ulazak u Grčku letos, ako je to obrazac na tu foru. ali bez obzira na to što sam popunio, ne bi me pustili da uđem da nisam pokazao onu potvrdu o vancinaciji ili neke druge dokumenta koje su tražili za nevakcinisane. čak su nam uzimali i bris iz nosa i tražili adresu gde idemo, šta ja znam, u slučaju da test bude pozitivan.

 

manje više je opšte poznata činejnica da je u Australiji strog režim ulaska zbog korone. pa bi, shodno tome, bilo razumno očekivati da se neko dobro uputi u sve to pre no što krene. a naročito ekspedicija top igrača gde pretpostavljam da odlazak na bilo kakav turnir bilo gde podrazumeva veliku logistiku i pripreme. 

 

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Ted said:

 

pa popunjavao sam i ja to za ulazak u Grčku letos, ako je to obrazac na tu foru. ali bez obzira na to što sam popunio, ne bi me pustili da uđem da nisam pokazao onu potvrdu o vancinaciji ili neke druge dokumenta koje su tražili za nevakcinisane. čak su nam uzimali i bris iz nosa i tražili adresu gde idemo, šta ja znam, u slučaju da test bude pozitivan.

 

manje više je opšte poznata činejnica da je u Australiji strog režim ulaska zbog korone. pa bi, shodno tome, bilo razumno očekivati da se neko dobro uputi u sve to pre no što krene. a naročito ekspedicija topi igrača gde pretpostavljam da odlazak na bilo kakav turnir bilo gde podrazumeva veluko logistiku i pripreme. 

 

 

a jbg sad

malo bi da novak bude specijalac, malo da bude obican smrtnik tj. rules are rules

ja sam za rules are rules

ako je tako, ne vidim zasto ulazak u australiju treba da je komplikovaniji od ulaska u grcku

 

edit: i ja  sam sve to imao (nevakcinisanu cerku) ... ne vidim tu problem

prosto ne verujem da nije imao dokument da podrzi ono sto je uneo u free passu

Edited by cedo
Link to comment
14 minutes ago, cedo said:

 

a jbg sad

malo bi da novak bude specijalac, malo da bude obican smrtnik tj. rules are rules

ja sam za rules are rules

ako je tako, ne vidim zasto ulazak u australiju treba da je komplikovaniji od ulaska u grcku

 

pa zato što su Grčka i Australija države koja svaka za sebe određuje ko i pod kojim uslovima može da uđe. što može da bude bilo koja varijanta od ulaska bez ikakavih uslova to zabrane ulaska. to svaka država ceni za sebe.

 

moja supruga je pre mesec i kusur dana morala da otkaže službeno putovanje u Beč (sve rezervisano, avion, hotel) zato što je dobila informaciju da ne može sa kineskom vankcinom da boravi u hotelu niti da prisustvuje događajima kojima je trebalo da prisustvuje. baš tih dana je uvedena takva mera. fajzer kolege su otišle bez problema. neposredno pre toga bila je službeno u Italiji sa kinezom, bez ikakvih problema.

 

ja koliko vidim Novak je imao dve dobre opcije. da se vakciniše i koncentriše na turnir i ono što mu je posao i što najbollje na svetu radi. pod dva, da odustane od cele priče. on je izabrao treću, za koju se pokazuje da je najgora. čak i kad su ga odbili, imao je mogućnost da se vrati nazad i izbegne ovu sapunicu i natezanje.

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Ted said:

 

pa zato što su Grčka i Australija države koja svaka za sebe određuje ko i pod kojim uslovima može da uđe. što može da bude bilo koja varijanta od ulaska bez ikakavih uslova to zabrane ulaska. to svaka država ceni za sebe.

 

moja supruga je pre mesec i kusur dana morala da otkaže službeno putovanje u Beč (sve rezervisano, avion, hotel) zato što je dobila informaciju da ne može sa kineskom vancijom da boravi u hotelu niti da prisustvuje događajima kojima je trebalo da prisustvuje. baš tih dana je uvedena takva mera. fajzer kolege su otišle bez problema. neposredno pre toga bila je službeno u Italiji sa kinezom, bez ikakvih problema.

 

ja koliko vidim Novak je imao dve dobre opcije. da se vakciniše i koncentriše na turnir i ono što mu je posao i što najbollje na svetu radi. pod dva, da odustane od cele priče. on je izabrao treću, za koju se pokazuje da je najgora. čak i kad su ga odbili, imao je mogućnost da se vrati nazad i izbegne ovu sapunicu i natezanje.

 

sve ok ... mada je tu malo bzvz da hotel ima razlicite uslove od drzave

kada sam putovao u grcku, pratio sam zvanicna saopstenja o uslovima ulaska (tada je to na nedeljnoj bazi odredjivao tzv krizni stab ... u svrbiji je to kon, dkt valjda i ostali) i nekon poslednjeg saopstenja koje je moglo da utice na to da li mogu uci u grcku  popunio formular + obezbedio test za cerku ... dobio zeleno svetlo

novak je 1. januara dobio zeleno svetlo po tom pitanju, par dana kasnije se zaputio

sta je jos trebao da uradi ?

 

retoricko je pitanje

a i videcemo uskoro

Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...