Jump to content
IGNORED

Quo Vadis, Aida?


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

1 hour ago, adam said:

ma kakva propaganda, kakav sovinizam, kakve picke materine!

 

srbi, bas srbi, su drzali sarajevo pod opsadom godinama. srpski snajperi su gadjali ljude po ulici i srbi su pocinili genocid u srebrenici.

 

i to ne tamo neki cobani-budale nego su imali punu pomoc i podrsku iz srbije. od rukovodstva za koje je srbija u to vreme masovno glasala.

 

voleo bih i ja da niko nikog nije ubio il da su bar papuanci al jebiga - nisu nego bas srbi.

 

ja nemam nikakav problem s tim niti vidim ikakav razlog da se traze alternativni nazivi. nikad u tu blato nisam ugazio, nikad tu vlast niti tu politiku podrzao. demonstrirao, gutao suzavac, tukao se po ulici kao najgori huligan, potpisivao razne peticije - bas kao i mnogi koje znam. i zato kad jasmila kaze srbi ubice, ja tacno znam na koje srbe misli i znam da je sto posto u pravu. istina moze da boli (voleo bih i ja da se nista od toga nije desilo) al ako istina nekog vredja, taj bi morao da se zapita zasto.

 

i jos nesto jako bitno - ja bih se sam sebe gadio kad bih zeni koja je cetiri formativne godine provela u sarajevu pod srpskom opsadom zamerio sto ubice zove srbi a ne cetnici. a pri tom sam siguran, cak i da srbi u filmu nisu pomenuti i da se sve vreme koristio izraz cetnici, zamerka bi bila da eto, sovinisticka propaganda, njoj su svi srbi cetnici.

 

da - njihov film je daleko bolji od naseg. i nije nikakav sovinisticki plakat nego ozbiljno dobar prikaz genocida u srebrenici. i ozbiljno bolan.

 

 

E aj lakse loma pa nije vise ovo 2001 da i dalje osecas laznu grizu savesti negde iz picke materine kad te potomci najgorih kolonizatora u istoriji covecanstva pitaju kako mladic.

 

Link to comment
10 minutes ago, ultra plasticni said:

 

E aj lakse loma pa nije vise ovo 2001 da i dalje osecas laznu grizu savesti negde iz picke materine kad te potomci najgorih kolonizatora u istoriji covecanstva pitaju kako mladic.

 

oh! nesto si se uzbudio...

 

izgleda te boli kad se jasno kaze ko je pocinio genocid. ne valja ti posao. proslo je skoro trideset godina od tad, trebalo bi da imas neki istorijski otklon a ne da se osecas licno prozvanim pa opletes i po meni i po mocnom albionu. :D

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, ultra plasticni said:

 

E aj lakse loma pa nije vise ovo 2001 da i dalje osecas laznu grizu savesti negde iz picke materine kad te potomci najgorih kolonizatora u istoriji covecanstva pitaju kako mladic.

 

On zna da porazbija ceo pub kad na TV-u počne priča o Tonijevom knighthoodu.

Edited by Ovajnick
Link to comment
Ne odgovaraš na osnovno pitanje: Da li u "Dari" ima više nacionalističke propagande nego u "Aidi"? Da li "Dara" otvara, a "Aida" zatvara jaz izmedju naroda?
Ne razumem čemu patkometrija, al ajd zarad priče - ima isto nacionalizma.
A ni jedan ni drugi ne zatvaraju jaz.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, adam said:

oh! nesto si se uzbudio...

 

izgleda te boli kad se jasno kaze ko je pocinio genocid. ne valja ti posao. proslo je skoro trideset godina od tad, trebalo bi da imas neki istorijski otklon a ne da se osecas licno prozvanim pa opletes i po meni i po mocnom albionu. :D

 

 

 

 

Nemam ja sta da imam licni otklon za neki dogadjaj koji se odigrao kad sam imao 10 godina i manje. 

 

Ja za genocid zaista nemam razumevanja i to je teska sramota i civilizacijsko dno za onoga ko je pocinio, ali vidis to nije pocinjeno u moje ime, a sigurno nije pocinjeno ni u tvoje jer si bio na pravoj strani, tako da zaista ne razumem zasto pristajes i podrzavas nametnuti narativ da je taj ratni zlocin pocinjen u tvoje, odnosno u ime svih srba, kad ti mladicu nisi dao punomocje za ubistvo 10.000 muslimana.

 

Dakle, samo dosledno sprovodjenje individualne odgovornosti i sve je ok.

  • +1 3
Link to comment
57 minutes ago, steins said:

jesam. slažem se s njim

To onda znači da se ne slažeš sa gomilom srpskih i regionalnih i zapadnih recenzista koji su rekli da je Dara odvratna propaganda a Aida ruka pomirenja? Npr. Marko Stojiljković na lupiga.com Daru stavlja u žanr "eksploatacijska propagandna ratna drama" a Aidu u žanr "tragična ratna doku-drama"

 

Ne slažeš se sa ovim i sličnim vidjenjima?
 

Edited by Ovajnick
Link to comment
59 minutes ago, Ovajnick said:

To onda znači da se ne slažeš sa gomilom srpskih i regionalnih i zapadnih recenzista koji su rekli da je Dara odvratna propaganda a Aida ruka pomirenja? Npr. Marko Stojiljković na lupiga.com Daru stavlja u žanr "eksploatacijska propagandna ratna drama" a Aidu u žanr "tragična ratna doku-drama"

 

Ne slažeš se sa ovim i sličnim vidjenjima?
 

 

Ne. Ovo je najobicnije proseravanje

 

Link to comment

vreme je za malo ponavljanje

 

mozgojeb by nicol :

 

Quote

Ovo što si opisao je klasična tehnika cerebralne penetracije među slabije obučenim forumskim mozgojebima - ja je od milja zovem imkapsulirano samoreferiranje. Najsigurniji simptom brain fuckinga je kad se nakon pročitanog posta refleksno uvatiš za glavu (što se more provjerit kod čitača ovog topika). To u pravilu znači da ti ga neko pokušava plasirat među gyruse. Baci oko, recimo, i na djela Viduse, Analize, onog malog što bi oslobađao štakore iz labosa....Penetrator krene s nebuloznom tezom i drži je se ka metilj crijevne sluznice. Dokazat mu ne možeš jerbo inkapsulirani samoreferator ima 2 smrtne neprijateljice- doksastičku i epistemičku logiku. Ako ga prokažeš ili se zajebaješ na račun njegove teze- odma ti uvali mozgojebnu sintagmu: šala je strah pred istinom . Većina forumaša srčano krene sa vatrom argumenata, al uzalud, mozgojeb na argumente ostaje ladan ka kriogena komora u kojoj se čuva Elvisovo tijelo. I stalno se vrti u krug- dok se ne zamanta njemu ili protivniku.Taj ti je sustav neprobojan: rečemo, može ga se prispodobit kao onu kapsulu na dnu mora, oko koje se uzvrtila posada podmornice ne bi li je načela. Ja pretpostavljam da je ovaj model brainfuckinga bio poznat i u antičkoj grčkoj, jer postoji ona poslovica "Ne more sto filozofa dokazat koliko magarac može zanijekat". Uglavnom, ako se hoćeš oslobodit od te napasti, najsigurnijim se čini čvrsto stisnit vijuge i proć pokraj njega bez da njanci dobar dan kažeš. Naravno, one advanced (brainfucker) ima napredne tehnike moždanog silovanja, koje je teže pripoznat. Al to je, šta bi rekli ljudi, beyond the scope od ovega posta.

 

  • +1 4
Link to comment

e da ... to je najpametnije ... al ja vec pisao moderaciji .. ne tako upecatljivo kao nicol

nesto kao: pitanje ... trol ... trol ... ako ga kuliras ponavlja pitanje ... dobije odgovor i pitanje ... ne odgovara ... pominje i karakterise forumase skacuci na dve paralelne teme ... dobije odgovor... rezervni polozaj ... trol ... trol .. i na kraju metastaza na druge teme sa agendom

eto ... nije ni moderacija sto je bila

nicol pametnija (iako nije mozgojeb, vise je covek sa agendom ... mada se to medjusobno i ne iskljucuje)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...