Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

Just now, aram said:

Čekajte, jel mene lože na Fezbuku ili je neko tipa taj Grčić stvarno predložio da se trenutna energetska kriza reši malim modularnim nuklearnim elektranama?

Pa, koliko vidim, spominjao je nešto tako... Nisma gledao u disrektnom prenosu...

 

Bile su i neke reverzibilne elektrane spominjane, što god to bilo...

Link to comment
4 minutes ago, aram said:

Čekajte, jel mene lože na Fezbuku ili je neko tipa taj Grčić stvarno predložio da se trenutna energetska kriza reši malim modularnim nuklearnim elektranama?

 

2 hours ago, James Marshall said:

Evo ga Mića™ Grčić traži da se uvedu nuklearke, modularne

 

 

Zemljo Stradijo

Edited by Filozof manijak
Link to comment

boze oce ... vidis da ne smeta nemanje struje

kakvo peglanje

 

 

modularne pored svake pecenjare i grcic direktor ... pa posle ... mico, ne znam sta bih ti rekao

Edited by cedo
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Bile su i neke reverzibilne elektrane spominjane, što god to bilo...

 

http://www.eps.rs/lat/dlhe/Stranice/RHE-Bajina-Basta.aspx

 

U normalnim uslovima pumpa se nocu kad potrosnja padne da se ne bi gasile termo elektrane kad se spusti konzum nocu, jer ponovni start kosta (mazut i tako to). Tako je TENT u normalnim uslovima pokretao pumpe da pumpaju vodu u jezero nocu, da bi se isto praznilo danju kad je potrosnja najveca.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
Just now, Bogotac said:

Kako ce ovo da peglaju?Otkaz ovog Grcicu?

I šta onda?

 

To će da reši problem kako?

 

Kad daju otkaz Grčiću, TENT će volešebno početi da radi?

 

To sa otkazom Grčiću je odraz veeeelik panike, do sad je uvek branoo svoje likove... ALi i dalje to ne rešava ništa...

 

Ovo su sad big time zasrali, ppeglaće oni sa kupovinom, ali će biti problem što će curiti informacije da TENT ne radi i da us njegovi usrali...

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, aram said:

Čekajte, jel mene lože na Fezbuku ili je neko tipa taj Grčić stvarno predložio da se trenutna energetska kriza reši malim modularnim nuklearnim elektranama?

 

A gde ima da se kupi to ?  Jel ima tamo odakle smo dovukli respiratore ?

 

Ali expres ?  Jel moze brat Si nesto da nam sredi..neki popust..platimo 8 nuklearki a dobijemo 10 ?

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

http://www.eps.rs/lat/dlhe/Stranice/RHE-Bajina-Basta.aspx

 

U normalnim uslovima pumpa se nocu kad potrosnja padne da se ne bi gasile termo elektrane kad se spusti konzum nocu, jer ponovni start kosta (mazut i tako to). Tako je TENT u normalnim uslovima pokretao pumpe da pumpaju vodu u jezero nocu, da bi se isto praznilo danju kad je potrosnja najveca.

Thanx

 

Ajde da te pitam gledam one grafikone, ispada da ja nama potrošnja i noću i danju približno ista(10-20% razlike), kako je to moguće? Zar ne bi trebalo da noću značajno pada? Ili ja nešto pogrešno tripujem?

 

 

Link to comment
12 minutes ago, aram said:

Čekajte, jel mene lože na Fezbuku ili je neko tipa taj Grčić stvarno predložio da se trenutna energetska kriza reši malim modularnim nuklearnim elektranama?

rek'o

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Thanx

 

Ajde da te pitam gledam one grafikone, ispada da ja nama potrošnja i noću i danju približno ista(10-20% razlike), kako je to moguće? Zar ne bi trebalo da noću značajno pada? Ili ja nešto pogrešno tripujem?

 

 

 

Nocu se ukljucuju masine za ves, sudove, rudari se bitcoin i radi track&trace za 'meriku. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Thanx

 

Ajde da te pitam gledam one grafikone, ispada da ja nama potrošnja i noću i danju približno ista(10-20% razlike), kako je to moguće? Zar ne bi trebalo da noću značajno pada? Ili ja nešto pogrešno tripujem?

 

 

pa jeftina struja

tad se sve moguće uključuje

Link to comment
Just now, renne said:

pa jeftina struja

tad se sve moguće uključuje

Pa ne znam da to može toliko da potera...  Preko dana, ljudi pale grejalice po firmama, radi neka industrija... Pogledaj da ti je u 4 ujtru skoro iste potrošnja kao u 1 ili ponoć, jbg, ko još pali u 3-4 mašinu? AKo i pali nema puno toga...

  • +1 1
Link to comment

 

11 minutes ago, radisa said:

Thanx

 

Ajde da te pitam gledam one grafikone, ispada da ja nama potrošnja i noću i danju približno ista(10-20% razlike), kako je to moguće? Zar ne bi trebalo da noću značajno pada? Ili ja nešto pogrešno tripujem?

 

 

 

Pa pumpaju reverzibilnu u toku noci, a mozda i nesto vracaju, ako im je neko pomogao. Kakvi dilove imaju, ne mogu da znam. U principu ako imas inertan izvor gleda se da se ne gasi nacisto jer ponovni start i kosta i traje vremenski. Zato sluze fleksibilniji izvori.

 

 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 2
Link to comment

Eno Drakulić kod Šovljanskog priča da nam je bio energija šansa. Nisam sve najbolje razumela.

Kaže, imamo sjajne ljude, ideje ,mogućnosti, ali nemamo to kome reći :cry:

 

 

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...