Jump to content
IGNORED

Nagrade 2021 ili umesto nestalog topika i pobrisanih replika ranijih godina da bismo morali sve ovo da shvatamo ozbiljno!


Ajant23

Recommended Posts

79th Golden Globe Awards

 

Best Motion Picture
Drama Musical or Comedy
Best Performance in a Motion Picture – Drama
Actor Actress
Best Performance in a Motion Picture – Musical or Comedy
Actor Actress
Best Supporting Performance in a Motion Picture
Supporting Actor Supporting Actress
Other
Best Director Best Screenplay
Best Original Score Best Original Song
Best Animated Feature Best Foreign Language Film

 

Best Television Series
Drama Musical or Comedy
Best Miniseries or Television Film
Best Performance in a Television Series – Drama
Actor Actress
Best Performance in a Television Series – Musical or Comedy
Actor Actress
Best Performance in a Miniseries or Television Film
Actor Actress
Best Supporting Performance in a Series, Miniseries or Television Film
Supporting Actor Supporting Actress
Link to comment

Na slepo, po zvučnosti.

King Richard

West Side Story

Denzel ili Will

Kirsten Stewart

Peter Dinklage

Hm.. Rachel Zegler

Troyy Kotsur

Aunjanue Ellis

Villeneuve

Kenneth Branagh

Zimmer *barf*

Be Alive

Luca

The Hand of God

Squid Game

Reservation Dogs

The Underground Railroad

Lee Jung-jae

Aniston

Jason Sudeikis

Jean Smart

Oscar Isaac

Margaret Qualley

O Yeong-su

Sarah Snook

Link to comment

ako svi sto su nominovani iz serije Succession ne dobiju nagrade za glumu onda jebes ove globuse,

Kieran Culkin je neverovatan genije, izdvaja se cak i u zestokoj konkurenciji Coxa i Stronga.

Edited by 3opge
Link to comment

+1

 

Zao mi sto je preskocen Matthew Macfadyen koji nije nista manje genijalan od ove trojice.

Btw, ne znam po kom osnovu je Culkin 'supporting actor', valjda im bilo glupo da ih sve metnu medju glavne.

 

Filmove sam slabo ispratio, ali ako je King Richard u konkurenciji za najbolji, mora da je godina bila bas tanka. 

Od stranih, Finac i Japanac su izvrsni, ostalo nisam gledao. Almodovar i Sorentino su stigli na trafike, Farhadi ce tek krajem januara.

Link to comment

King Richard uopste nije los, Will Smith vise nego dobar, CODA je swadak porodicni film posle nedeljnog rucka (preporucujm supu i rinflajs), ipak pitaj boga sta ta dva filma traze u konkurenciji. Belfast poceo i batalio, postoji vrlo malo tema koje su veci smor od englesko irskog sukoba. Dune je verovatno kandidovan jos dok se snimao, tako da ostaje samo The Power of the Dog, kralj Benedict i njegova pratnja, koji izgledaju kao crne ovce u ovoj konkurenciji.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 Don't Look Up

 

Još od Anchormana (2004)Step Brothers (2008) ništa što je McKay snimio nije mi se dopalo. Step Brothers mi je još obeležio dalje imbecilizovanje komedije na specifično oduran način zaoštravajući istovremeno profane i infantilne šale skupa sa priličnom dozom primene čitanih udžbenika i teorije proistekle iz ovakvih ili onakvih filozofija. Kada je prešao u novu fazu i najavio film The Big Short (2015) sa glumačkom ekipom i u produkciji koja je odisala samim kremom Holivuda, pomislio sam da će možda naći idealnu primenu te groteske infantilnog i filozofskog već samim time što je Svetska ekonomska kriza sama po sebi imala sličnih osobenosti. Tako sam ovde i napisao na forumu. Uostalom, najlakše je da citiram šta smo pisali čekajuči premijeru kroz nekoliko meseci:

 

On 14.12.2015. at 15:53, Ajant23 said:

Adam McKay daje dva, čini mi se drugačija filma ove godine. Ant-Man i to za šta je pokupio sve nominacije.

 

Blago rečeno, nikad ga nisam voleo. Anchormani i Step-Brothers su mi užasne komedije, a baš su pune ozbiljnih intelektualnih pretenzija i istovremeno najjadnijeg primitivnog humora.

 

Inače, ništa od njega više ne bih gledao, čak ni Ant-Mana, ali The Big Short mi zaista deluje drugačije i sada mi je za pod obavezno gledati. Stvarno mi se čini drugačije. McKay bi mi mogao sasvim leći, bez tog poslovično grotesknog najjadnijeg primitivnog humora...

On 14.12.2015. at 16:03, kobni zelaya said:

Ja nešto sumnjam da bi on sad mogao nešto dobro da napravi, mnogo je tupav reditelj. Ali, naravno, zbog glumaca ću pogledati film.

On 14.12.2015. at 16:06, Ajant23 said:

Sumnjam i ja, ali meni je ova moja promena percepcije jednog njegovog novog filma toliko zapanjajuća da ostavljam i mnogo više šanse nego što bih za mnoge druge reditelje...

 

Naravno, @kobni zelaya je bio u pravu, ja nisam, ako se zanemari nesrećna činjenica da je McKay dobio Oskara...

 

Naprosto, vreme je takvo i baš zato što je takvo traži sebe u pogledu satiričara poput McKaya. Vode ljubav u položaju 69 u tom intimnom prostoru javne sfere u kome baš i ne viđaš seks ni blizu tako često koliko tematizaciju te vrlo popularne društvene igre...

 

 

Belfast (2021)

 

Legenda je izmaštana priča koja svoj koren ima u stvarnosti: ljudi, događaja, istorije. Mit je istina. Čim to prestaje biti, on se menja, preoblikuje u novu istinu, u mit koji kaže da je onaj raniji bio zabluda. Naravno, kao što su legende zapravo lažne priče o drugim ljudima, tako i mit može biti duboka istina koju si spoznao u sebi. Odrastao mimo drugih i njihovih spoznaja odrastanja, ipak imajući kao sentiment to mitsko mesto kao kolevku koja je pomogla da te ne odredi.

 

To je jeziv prostor, pun laži i možda je najeziva od svih njegovih obmana iluzija topline i pripadanja. Njegova najhumanija istina može biti ta sa kojom uđe u istoriju: po zlu, stradanjima, prolivenoj krvi. Po tome što je pocepao sebe da svoje ne bi porobio.

 

Kenneth Branagh je uzdigao Belfast do parabole o takvim mestima kakva se dešavaju kroz istoriju i takvom putu do duboke unutrašnje promene kakva se može dogoditi detetu.

 

Izuzetan film, sve je u njemu prožeto i duboko prepleteno i misli i emocije, bez patetike, bez jeftinog trika, skoro pa hladno koliko i pitko, lagano i lepršavo, usvrhovljeno kao ostvareno biće. 

 

@Lancia

 

Možda ti ovaj moj post blago sugeriše da film nije takav kakav ti se pričinio prekinuvši ga pre prvog važnog prepoznavanja, pa ponovo pokušaš da ga gledaš...

Link to comment
Best Motion Picture
Drama Musical or Comedy
Best Performance in a Motion Picture – Drama
Actor Actress
Best Performance in a Motion Picture – Musical or Comedy
Actor Actress
Best Supporting Performance in a Motion Picture
Supporting Actor Supporting Actress
Other
Best Director Best Screenplay
Best Original Score Best Original Song
Best Animated Feature Best Non-English Film

 

Nisam mislio da će ponižavati Jane Campion nagradom za neuspeli film samo zato što je žena, pa sam o filmu The Power of the Dog sam pisao na drugom topiku. Ipak, citiram i ovde šta sam napisao:

 

On 9.1.2022. at 2:59, Ajant23 said:

The Power of the Dog (2021)

 

Nije uspela Campion da prodre kao što je postizala u svojim najuspešnijim filmovima. Od početka je jasno da dramaturgija nije uspela da se razvija iz kojekakvih paragrafa ustava ili pokreta ovog naizgled posthumnog sveta.

 

Ipak, pogled u brda u daljini i šta se u njima vidi ostaje kao snažni amblem u iskustvu, mnogo jači od celog filma. Imala je snažnu, baš snažnu inspiraciju u glavnom prepoznavanju koje čeka tamo gde treba, baš kao lutkina kuća. Ali, nije ovoga puta uspela da to bude ono što je moglo biti izvrsno. Obzirom da je dramatizacija romana, teško mi je da dokučim šta je sve moglo biti problem...

 

Link to comment

Being the Ricardos (2021)

 

Verovatno je ovo jedan od najboljih američkih filmova u poslednjih nekoliko godina. Depresivan je koliko i doba u kome je sniman, promišljen je dublje nego što licemerno zahtevaju najrigidnije norme na kojima se ono uzdiglo. Naravno, samim tim i prezren i skrajnut zato što hiperintelektualna isfolirana rulja naprosto nije u stanju ili podmuklo ne želi da vidi da dobija odgovor u skladu sa svojim zahtevima i na štetu samog autora.

 

Autor ovog originalnog scenarija je dramski pisac prvo afirmisan na Brodveju sa dugom filmskom karijerom potom. Ovo je drama proistekla iz čistog majstorstva stasalog na slavnim Njujorškim daskama koje život znače.

 

Film ima tužan kraj na meta planu. Dramski pisac umire. Ko ga jebe kada je i u ovakvim okolnostima uložio toliko truda i na kraju uspeo da odgovori na sve sulude zahteve. Budala se ubila od muke i poštenog rada.

Link to comment
  • 5 weeks later...

94th Academy Awards

 

  • Ala Kachuu - Take and Run – Maria Brendle and Nadine Lüchinger
  • The Dress – Tadeusz Łysiak and Maciej Ślesicki
  • The Long Goodbye – Aneil Karia and Riz Ahmed
  • On My Mind – Martin Strange-Hansen and Kim Magnusson
  • Please Hold – K.D. Dávila and Levin Menekse
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...