Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

1 hour ago, Miljenko said:

Meni je oko live igre fascinantno, sto ljudi igraju nesto, a cesto nemaju pojma ni odakle su timovi (za fudbal konkretno). Tipa treca liga Indije, ili tome slicno. Krenulo se sa trkama pasa, pa sa tombolama i svim dodatnim didza-bidzama, samo da se namakne sto vise para. Sto rece jednom klinac iz komsiluka, u lokalnoj kladionici, znam to kuce.:lolol:


A krv ti jebem, placem 10 minuta vec. :laugh:

Link to comment

Moj poznanik je zapisivao kerove u svesku i pravio kratko plus ali posle pogibija. Taj isti je inace na rulet i kladionicu spickao dva caletova stana i radi kao medicinski brat u zatvoru 15ak godina sa stalno opterecenom platom, uzima tehniku i tako te stvari na rate a od ljudi uzme manje kesha nego vrednost robe i tako se poklapa. I jedan kolega mu radi sve isto, preslikano, i isto spickao neke stotine hiljada evra do sad kad se saberu zadnje dve decenije. Samo mi nije jasno kako to roditelji plate i nikad ne dignu ruke, pa neka su im sinovi sto puta. Kapiram da bi mene matori gepekovao da sam to uradio pre 20ak godina dok smo jos pricali.

Inace, mi smo kad nije bilo nista jace u toku peglali indonezijski fudbal, filipinsku kosarku, odbojku na pesku, tenis fjucerse u npr. Sapcu, Sarm el seiku i slicno. Nalazili prenose na bet365, cega se sve nisam nagledao svih ovih godina. To je takav amaterizam a mi bacali velike pare, sacuvaj Boze. Tragikomedija, dobar sam jos i ostao kakve su to traume bile...

Jedan primer pogibije, povredio se MekDonald, tad celindzer igrac a danas sasvim solidan, sve kladionice blokirale mec i u svetu otprilike aktivno drzi samo Korner u kojem sam tad radio. Kolega i ja zakuvali cim smo videli povredu u prenosu i da lik servira ispod ruke pa pojacavali posle svakog gema prvi set na protivnika, kasnije podebljavali i u tajbrejku jer je nemoguce da padnemo, lik ne moze da digne ruku... I posle na 2:2 u tajbrejku posle poena ovog osakacenog, komentator objasnio "good God, this needs to stop" ali ne, nije stalo. " That is the most stunning result you will ever see" na kraju seta i popusenih ne znam koliko stotina evra nije sprecilo mene i kolegu da se povucemo tad kao gospoda, iako se jasno videlo da nije kladjenje za nas.




Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Kasnije sam isao nekom logikom, ako je vec namesteno da sjebani MekDonald mozda dobije i mec i opalio mislim 20 000 din na kvotu 5.5 koliko su davali svi kad su vracene kvote i kad su kao videli da nece predati ali da nije realno da s tim servisom dobije i mec. Dodatna logika mi je bila da ako krene da gubi, predace npr. na 1:1 u setovima i imam kvotu 1 i povrat novca, ne mogu da izgubim prakticno a mogu lepo da zabodem.

Izgubio je drugi set 6:4 uz solidan otpor, u trecem umesto da preda poceo da se raspada, ja se oprostio od para a onda gospodski na 5:1 i 30:0 majstor krenuo ka mrezi i pruzio ruku, predaja i kvota 1. Cista namestaljka a mozda da je izdrzao do kraja i izgubio, mozda bi ja tad smogao snage da batalim... a248b11091bd0149f068c101ea341594.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Da, to je bila namestaljka par ekselans.

Ja jedno vreme igrao CS:GO u lajvu dok kladionice/kladioci nisu provalili ozbiljnu falinku u kladjenju/postavljanju kvota. Ko iole prati, zna da 5-0 ili 10-3 u kanteru nije isto kao u rukometu ili vaterpolu, ekipa je u stanju da dobije 10 rundi zaredom, ili mozda i 5+ rundi cak i na najvisem nivou takmicenja. Elem, jedno vreme su tako divljali sa kvotama da su bez problema davali kvote izmedju 3 i 4 za neke situacije gde realno nije preko 1.85. Tu sam umeo da uzmem onu najsladju i najmucniju laku lovu bez motike :D Kasnije su izgleda provalili bagove, pa su poceli da ogranicavaju uplatu u lajvu na kanter na 2.000... Sad je vec sve to u normalnom okviru.

Znam za ljude koji su ozbiljne pare napravili na kvote 1.15-, s tim da je tu mnogo mucnija logistika izvlacenja para i novih registracija nego samog pracenja.

Elem, da ne bude da afirmisem iako se i dalje aktivno kladim, ova zemlja bi dugorocno postala bolje mesto za zivot kad bi se kladionice zabranile. Po nekim nepisanim zakonima bi ovolika prenapumpanost morala jednom da dovede po pucanja balona i reakcije.

Edited by Malvo
  • +1 1
Link to comment

Igram kladionicu okruglo 20 godina. Sve zbirno imam pogodjenih mozda 15-20 tiketa. I to neke sitne pare. Dam 50, eventualni fobitak do 1000 din. Odnosno siguran nedobitak. Dosta sam padao na Partizan jer sam igrao navijacki. U poslednjih nekoliko godina slabije igram, jer jednostavno nemam ni tih 50 dinara. Sve ode na pelene, igracke i tako to. Jedan dan sam igrao online, uplatio 500 din i nesto probao, tenis, stoni tenis, nista mi nije bilo jasno. Mislim da sam izgubio tih 500 din, ne verujem da sam napravio pare. 

  • +1 1
Link to comment

Kad sam isao u skolu dvaput sam imao 9/10 na sportskoj prognozi, prvi put sam pogodio sve utakmice Serie A i promasio samo Atalanta-Ternana (Serie B). Drugi put sam promasio Napredak-OFI. Mislim da sam ukupno igrao tri puta, smorio sam se zbog tih zamalo dobitaka. U srednjoj sam uglavnom isao u lokalnu kladionicu da tamo gledam utakmice, bila mi zanimljiva atmosfera, galerija likova kao u Kenguru. Kladio sam se samo ponekad, video sam da je mnogo tesko da se dobije i skapirao sam da od toga nema nista. Posle srednje sam se kladio dva-tri puta i to samo navijacki - kladio sam se na protivnicki tim da imam neku utehu ako moj tim izgubi (zadnji put je to bilo 2018).

Link to comment
4 hours ago, Malvo said:

Da, to je bila namestaljka par ekselans.

Ja jedno vreme igrao CS:GO u lajvu dok kladionice/kladioci nisu provalili ozbiljnu falinku u kladjenju/postavljanju kvota. Ko iole prati, zna da 5-0 ili 10-3 u kanteru nije isto kao u rukometu ili vaterpolu, ekipa je u stanju da dobije 10 rundi zaredom, ili mozda i 5+ rundi cak i na najvisem nivou takmicenja. Elem, jedno vreme su tako divljali sa kvotama da su bez problema davali kvote izmedju 3 i 4 za neke situacije gde realno nije preko 1.85. Tu sam umeo da uzmem onu najsladju i najmucniju laku lovu bez motike :D Kasnije su izgleda provalili bagove, pa su poceli da ogranicavaju uplatu u lajvu na kanter na 2.000... Sad je vec sve to u normalnom okviru.

Znam za ljude koji su ozbiljne pare napravili na kvote 1.15-, s tim da je tu mnogo mucnija logistika izvlacenja para i novih registracija nego samog pracenja.

Elem, da ne bude da afirmisem iako se i dalje aktivno kladim, ova zemlja bi dugorocno postala bolje mesto za zivot kad bi se kladionice zabranile. Po nekim nepisanim zakonima bi ovolika prenapumpanost morala jednom da dovede po pucanja balona i reakcije.

Uf, CS lajv sam prosle godine igrao svakodnevno. Sabrao sam, ukupan broj uplata, sve manje vise singlovi - 480000 uplaceno, 535000 isplaceno. Tacno tada su poceli da ogranicavaju lajv na to, a dve klajdze su mi zabranile da igram taj lajv, ne prolazi uplata na aplikaciji.

To mi je onako bio znak da prestanem, pri kraju sam u plusu bio skoro 1000e, ali sam par poslednjih uplata pao na najgluplje moguce nacine, karakteristicne samo toj igri (bio je onaj Major bez publike)

 

Izasao bi na setnju ako cemo zatvarati kladionice.

Link to comment

Imam i ja neke anegdote iz kladze. Posto mi se cini da se nisam lepo razvio i sav sam nekako zakrzljao, uvek sam izgledao mladje, ali ne mlado podmladjeno, nego goluzdravo nerazvijeno. I sad tako izgledam. Jednom prilikom odem da uplatim tiket, a bilo zabranjeno ispod 16 godina i naravno da me nisu pustili. Ja vec tada imao 19, bilo me sramota da vadim licnu kartu

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

@maheem

Ne radim vise, radio sam do pre pola godine. I sjebao sam desnu ruku zestoko, realno imas sanse dok to ne resim.

I kakve su to pelene 6 komada za 100 dindzi, ne kontam?

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...