Jump to content
IGNORED

Референдум 16. јануар 2022

msv

Како ћете гласати на референдуму  

110 members have voted

1. 1. Како ћете гласати на референдуму?

• За
      3
    • Против
      72
    • Неважећи/ бели листић
      4
    • Нећу изаћи
      31

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 01/16/22 at 19:00

Recommended Posts

Tako je namestio i da je na proslim izborima izaslo 58%. Oh wait..

A ne cimaju se jer im je bitno da se izglasa zbog EU. Shvatio je prosle godine da ne moze da prebaci 50%, a posto mu formalno ni ne treba, zabole ga za to. Bitan mu je rezultat.

18 minutes ago, Milosh76 said:

Ako na primer, u BG bude vise protiv nego za, to znaci da je "izgubio" Beograd? Samar prilican, po meni.

To bi ga vise pogodilo nego da izadje 30% i od toga 90% bude za, kao 2020 godine u junu.

Što mu daje dovoljno vremena da se osmisli taktika i pojača sa pritiscima u BGDu kako da ne izgubi isti na izborima u aprilu. Meni je ovo glavni razlog neizlaska na referendum. 

2 minutes ago, slepa živana said:

ja sam razumela da su se ne davimo beograd prijavili da kontrolišu.

Moguce, nisam ispratio. A sami tesko da ce i ceo Beograd pokriti, o ostatku Srbije da ne pricam..

2 minutes ago, James Marshall said:

A za izbore znamo da je to baš prava izlaznost?

Opozicija se hvalila kako je bojkot uspeo jer nisu mogli da namaknu ni 50%. Da im je lako da laziraju izlaznost, bilo bi preko 50% bez problema..

Mislim govoriti o izlaznosti kad je RIK postavio crtu na 6,5 miliona ljudi u Srbiji sa glasačkim pravom je zaludna rabota. I tih 48% od prošlih izbora je previše ako ekstrapoliramo apsolutne cifre na realno stanje. 

Ti se slobodno bavi nagadjanjima da li je 48% previse ili ne. Cinjenica je da je Vucic sve ucinio da namakne preko 50% i fejlovao..

• +1 1
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Što mu daje dovoljno vremena da se osmisli taktika i pojača sa pritiscima u BGDu kako da ne izgubi isti na izborima u aprilu. Meni je ovo glavni razlog neizlaska na referendum. 

Svakako ce biti pritisaka i muvanja. A zamisli situaciju da BG bude protiv njega 2 i po meseca pre izbora, da li ce se strah dodatno razbiti?
Da li ce neki prelomiti "mozda ipak izgubi BG"? Da li ce ga to boleti?

U trenutku kad je najvise krao i najvise namestao, jun 2020, Bg je bilo oko 35% izlaznosti. Dodaj na to da ce njegovi manje izaci i da izadje sto vise nas koji smo protiv i eto ti referenduma. Ne za ustav, nego za BG.

Ako ne bude, opozicija i tako nema sta da izgubi, a ovi sto se dvoume svakako ce se i dalje plasiti.

Ali AKO pokazemo zube, mozda nesto pokrenemo, bar smo probali.

Edited by Milosh76
4 minutes ago, James Marshall said:

Mislim govoriti o izlaznosti kad je RIK postavio crtu na 6,5 miliona ljudi u Srbiji sa glasačkim pravom je zaludna rabota. I tih 48% od prošlih izbora je previše ako ekstrapoliramo apsolutne cifre na realno stanje. 

a šta je rešenje za to, oduzeti glasačko pravo gastosima, pa kada bi to uradili tek bi onda vučić dobijao realnih 58% glasova, izgleda da mnogi toga nisu svesni

Resenje je smeniti kompletan RIK, smeniti kompletan REM, smeniti kompletni uredjivacki tim RTS i zabraniti im da se bave novinarstvom na 20 godina.

Oduzeti nacionalne frekvencije Hepiju i Pinku zbog krsenja zakona, oduzeti nacionalnu frekvenciju Prvoj i B92 jer imaju istog gazdu, sto po zakonu ne moze.

Posle ocistiti biracki spisak od mrtvih i duplih glasaca, omoguciti pravu medjunarodnu kontrolu izbora i medijski i u izbornom danu i eto ti resenja.

To zvuci kao bajka, ali to je resenje i cak moguce odraditi cim ovaj padne sa  vlasti.

Tacnije, to bi trebalo uraditi odmah po uspostavljanju nove vlasti.

Kao da si pobrkao korake, nije moguce smeniti RIK i uraditi sve sto treba, dok je Vucic na vlasti

12 minutes ago, ultra plasticni said:

Kao da si pobrkao korake, nije moguce smeniti RIK i uraditi sve sto treba, dok je Vucic na vlasti

Zato sam napisao i 2 stvari, prvo da deluje kao bajka i drugo da to treba odmah uraditi po smeni vlasti.

Kad je izglasan akt o promeni Ustava 30. novembra, počeo je da teče rok od šezdeset dana da se referendum održi.

Koliko videh, jedini legalan nacin da se taj rok od 60 dana probije je uvodjenje vanrednog stanja, sto nije mnogo verovatno.

Nije da je kod nas nemoguce da se neki zakonski rok magijom vlasti ne ispostuje, ali ne vidim da imaju takvu intenciju.

• +1 1
  • Create New...