Jump to content
IGNORED

Референдум 16. јануар 2022

msv

Како ћете гласати на референдуму  

110 members have voted

1. 1. Како ћете гласати на референдуму?

• За
      3
    • Против
      72
    • Неважећи/ бели листић
      4
    • Нећу изаћи
      31

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 01/16/22 at 19:00

Recommended Posts

On 6.1.2022. at 15:56, Skyhighatrist said:

Umesto da sudije zavise od nebrojeno mnogo političara i bogataša, umesto da imamo jedrenjak koji trpi vetrove i struje sa sviju strana, stvorićemo gvozdenu piramidu, moja skupština biraće po mom naravno diktatu ove koji su na vrhu, subordinacija je majka efikasnosti i bezbrige (moje, a ona je jedino i važna)

Zaista mi izgleda kao da su promene ustava napravljene vodjene veoma slicnom idejom Zvalavog bolesnog uma.

Znaci, referendumisem NE, makar mi Seselj, Bosko i Radule dihali za ovratnik tom okazijom

• +1 1

Dobro, šta kažu PPP pravnici, jel da se izlazi ili ne?
Da se glasa da ili ne?

... Shiit has hit the fan

Izadjes i glasas NE. Zasto? Jer Vucic hoce DA.

A kakav god rezutat bio, pravosudje ce sigurno biti gore nego danas.

Ja principjelno neću izaći jer se ustav ne menja na ovaj način. Rešenja su, samo po sebi, nešto bolja nego do sada, ali su problemi naseg pravosudja na nekom drugim mestima a ne u ovim rešenjima, isto kao što problem fer izbora npr. nije u samom izbornom sistemu nego negde drugde…

• +1 6

Prvo, ne sviđa mi se upravo ovo što recimo kao argument forsira onaj spin majstor Antonijević. Ne sviđa mi se da ovaj Ustav mijenja baš ovaj saziv Skupštine.

Drugo, meni djeluje da je ovo sistem osiguranja ove vlasti, da se, berzanski rečeno, kladi protiv sebe. Da se kladi da neće biti na srednje-duži rok na vlasti. Inače bi sebi ostavili mogućnost da Skupština bira sudije. Sa druge strane, kapiram da kontaju da su u posljednjih 10 godina već dovoljno svojih sudija doveli da sad mogu da zatvore taj krug, da te sudije (njihove) same sebe biraju, a da niko drugi, pa ni neka nova vlast, ne može da utiče na to. Generalno, kod nas je pravosuđe toliko propalo u pogledu nezavisnosti da se to neće riješiti nikakvim formalnim promjenama Ustava, ovo što Hamlet kaže. 

A zar samar Vucicu nije dovoljan razlog da se izadje i glasa Ne? Ako bude bliska razlika, to mozda izvuce na izbore ove koji su pokolebani da li se moze nesto promeniti, zar ne?

Treba iskorisitti svaku priliku o izjasnjavanju o ovoj vlasti, makar bilo i menjanje ustava na tapetu.

Oni ce svakako izabrati neke tuzioce i sudije kako im odgovara, ovako se makar to odlaze za neko vreme.

A svakako to nema nikakve veze sa nasim prikljucivanjem EU, posto ni oni nisu 100% sigurni da li postoje kao pre korone i Brexita.

• +1 2

To su politička pitanja (to oko šamara i oko pokolebanih). Ustav bi trebalo da je pravno pitanje. Ključno pitanje političko jeste da li želiš udariš šamar Vučiću sa "Ne" ili sa malom izlaznošću, on će svakako navući koliko mu treba. (ne ulazim u to da li će muljati sa nepopunjenim listićima, ajde da to apstrahujemo za sad). 

Po meni, može se povući paralela sa bojkotom izbora. Više ga je izgleda to zaboljelo, nego da mu je u parlamentu 15-20% poslanika opozicije. No, kod političkih pitanja nema pravog odgovora, samo preferencije. 

• +1 1

a šta mislite zašto se sada organizuje referendum, osim ispunjenja zahteva eu u pravosudnom klasteru :happy:

- imho vučkaru baš briga da li će ili neće proći (ako uopšte postoji mogućnost za to), on želi da vidi koliko ljudi će uspeti da izvede po opštinama, kako bi znao u kojim opštinama treba da pojača vdv kampanju uoči izbora 3 aprila, tako reći generalna proba za izbore

- na papiru dobre promene za koje su se izborili pravni sexperti, ali avaj sada će sudije i tužioci biti teško smenjivi ako sam dobro razumeo...

• +1 1

Ako na primer, u BG bude vise protiv nego za, to znaci da je "izgubio" Beograd? Samar prilican, po meni.

To bi ga vise pogodilo nego da izadje 30% i od toga 90% bude za, kao 2020 godine u junu.

Doterivaće džipovima autobusima koliko god bude trebalo za "pobedu" kao i obično. Osim ako i njemu iz nekog razloga ne bude odgovaralo da ceo referendum bude "low profile"

• +1 1

Sanse da rezultat referenduma koji niko zivi nece kontrolisati ne bude po volji Vucica jednak je verovatnoci da ce na 16. januara spiciti meteor.

Izlaznost vec ne moze da prekroji po svojoj volji sto smo videli na primeru proslogodsnjih izbora..

• Haha 1

Šta, neki tamo iz nekih zabiti po provinciji u koje struja nije stigla će na sajtu RIK da traže potvrdu da li su glasali, daj ne zezaj. Pa vidiš da se ni vlast ne cima oko referenduma. Iz mnogo razloga, ali i između ostalog i tog što im odgovara da ovo odrade u mraku. 

9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Sanse da rezultat referenduma koji niko zivi nece kontrolisati ne bude po volji Vucica jednak je verovatnoci da ce na 16. januara spiciti meteor.

Izlaznost vec ne moze da prekroji po svojoj volji sto smo videli na primeru proslogodsnjih izbora..

ja sam razumela da su se ne davimo beograd prijavili da kontrolišu.

• Create New...