Jump to content
IGNORED

Референдум 16. јануар 2022

msv

Како ћете гласати на референдуму  

110 members have voted

1. 1. Како ћете гласати на референдуму?

• За
      3
    • Против
      72
    • Неважећи/ бели листић
      4
    • Нећу изаћи
      31

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 01/16/22 at 19:00

Recommended Posts

Čita spikerka na B92 sva ushićena i dramatična "na referendumu su građani više od 60% glasali ZA", a iznad glave joj na monitoru piše 59.71.

• Haha 2

Kod mene na 2 mesta (jedno pored drugog, oba slican broj ljudi), otprilike 260:230 u korist Ne. Naravno, oba zapisnika skrabana.

Znajuci moj kraj (Cestiti Vuce 90-ih se prelilo uglavnom u Dveri i Zavetnike), strepnja mi je dublja od nade da je ovakav rezultat nesto mnogo dobro.

Edited by pantelia
slovo
13 hours ago, BlackGeorge said:

Ne bih ni ja da kvarim žurku ali ni ja nisam izlazio. A mrzim vučića iz dna duše. Takođe ne bih da kvarim žurku ali nije izlazila ni moja žena, ni sestra, otac, majka, ni tast i tašta. Nisu izašli ni moji drugari sa kojima sam razgovarao ova dva dana.

Svi mi zajedno preziremo Vučića i čekamo april da OBAVEZNO izađemo na izbore i glasamo protiv Vučića. 

Iskren da budem ni ja ni žena nismo ni znali da se juče održava taj referendum a evo sad čitam ovde na forumu i da se Đilas zalagao za bojkot a nismo Đilasovi glasači. 

jesi li znao da postoji nešto kao ustav, sudstvo, tužilaštvo, znaš li za onu mutavu kučku odlikovanu ordenom legije časti kojoj mrtve žene na rampama prolaze, da li si čuo za manekenku koja je postala predsednica vrhovnog kasacionog suda kao jedini kandidat?

jebote ne verujem šta čitam.

da mu se zabrani pisanje na ovoj temi, čestit narod će da šlog dobije u cvetu sredovečnosti. :fantom:

ne mrziš ti vučića dovoljno, dečko.

edit. 

jbt zvučim ko zla baba. dobro, ne treba ti zabraniti pisanje, samo te zaključati dok ne pročitaš celu domaću politiku, organizovani kriminal i skandal s novakom. onda ispit, pa među svet.

a sad ozbiljno, razmišljam da opet budem kontrolor na izborima. ajde lepo da otvorimo KORISNU temu sa proverenim infoima o tome kako procedure funkcionišu i kačimo tamo i učimo jedni druge.

mislim, mi koji ćemo biti kontrolori.

znači nikodije, živka (na nju računam bez pitanja) i ja. i ko god jpš hoće.

ko izda... :blush:

Edited by pt 2.0
  • +1 4

Ako je ovo bilo meni upućeno i mojoj porodici i ukućanima samo da te informišem da sam izlazio na sve izbore od kada sam postao punoletan a to je 1992. Žena takođe od punoletstva. Roditelji moji i ženini takođe od kada su raspisani prvi parlamentarni izbori (početak 90- tih)
Dva puta sam bio i kontroloror za opozicione partije.
Tako da oladi malo sa tim "kvalifikacijama" i mudrolijama.
Pa jesi li ti rekao da "nema smisla"?

... Shiit has hit the fan

1 hour ago, pt 2.0 said:

jesi li znao da postoji nešto kao ustav, sudstvo, tužilaštvo, znaš li za onu mutavu kučku odlikovanu ordenom legije časti kojoj mrtve žene na rampama prolaze, da li si čuo za manekenku koja je postala predsednica vrhovnog kasacionog suda kao jedini kandidat?

jebote ne verujem šta čitam.

da mu se zabrani pisanje na ovoj temi, čestit narod će da šlog dobije u cvetu sredovečnosti. :fantom:

ne mrziš ti vučića dovoljno, dečko.

Ne preteruj molim te. Za ovo možemo za zahvalimo pre svega vlasnicima Nove, Danasa i N1 koji temu referenduma nisu gurali ni izbliza koliko bi trebalo. Moji roditelji koji glasaju uvek od 1990. i to za pravu stvar u nedelju nisu izašli jer ih niko nije ubedio da je to nešto bitno. Od info medija gledaju najviše N1 i Novu.

Ne bih da zvučim kao Raduletov svedok, ali Đilas i co. su jednostavno pomogli žvalavom da ovo progura i samo oni znaju zašto.

• +1 3
13 minutes ago, Партибрејкер said:

Ne preteruj molim te. Za ovo možemo za zahvalimo 

Čovek je napisao da nije ZNAO za referendum. Za to u XXI veku, čak i sa ovakvim medijima u Srbiji, ne možemo kriviti medije.

Edited by pt 2.0
  • +1 3

DA/NE rezultat sa devet nasumice izabranih biračkih mesta u Vranju.

FJVOdSnWQAUFFfn?format=jpg&name=small

Odbore sa 826 i 614 treba pravo na robiju, bez sudjenja.

• Haha 3
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Pa jesi li ti rekao da "nema smisla"?

Da. Posle raznih rasprava prvih nedelju dana u slobodnim medijima gde ni opozicija ni ljudi iz pravne struke nisu izneli jedinstveni stav (barem sam ja stekao takav utisak) izveo sam za sebe zaključak da "nema smisla" izaći na referendum. Šta se posle dešavalo nisam pratio jer me nije interesovalo. Razmišljam o izborima i o izlasku na iste koji itekako IMAJU SMISLA. Sad da izađe Đilas ili neko drugi i kaže nema smila izaći iovako će nas vučić pokrasti, izašao bih, naravno. Jer bojkot više "nema smisla" a taj Đilas i ostali iz opozicije neka oznoje dupe i pronađu u Lebanu, Prokuplju, Bosilegradu itd kvalitetne kontrolore.

Tako da "nema smisla" tvoja tvrdnja da će me vučić obeshrabriti da izađem na izbore. Niti moju ličnu okolinu.

Edited by BlackGeorge
  • +1 2
17 hours ago, nautilus said:

Pazi, prva stvar koju sam primetio jeste da sva muljanja imaju veze sa birackim spiskom. Onaj ko drzi u rukama biracki spisak i upisuje ko je glasao je u svim kombinacijama gde je bilo muljanja umesan u muljanje. Prva stvar koju bih preporucio opozicionim kontrolorima jeste da kontrolisu spisak. Nema potrebe da se zamaraju brojanjem listica pre pocetka izbora i slicnim formalnostima. Tu kradje biti nece. 

Druga stvar, kontrolor je opoziciji potreban da stavi prigovor ako primeti muljanje i da uslika i posalje zapisnik o glasanju. Za te dve stvari ga treba obuciti. Oformiti stab na nivou opstina gde ce se javljati sa fotografijama i prijavljivati eventualne prevare. Obuka kontrolora mora poceti vec sada.

Trece, PR. Opozicija mora imati jedinstven PR, portparola koji ce se razumeti u izborno pravo i koji ce cim se nesto desi biti na vezi sa medijima da im javi da se desava kradja. Pa makar napravili predstavu sa stiroporom.

Cetvrto, Crta je slaba organizacija, kompromitovana. Saradjivace sa vlastima kada bude bilo potrebno da se aminuje prevara. Saradjivali su i juce. Opozicija mora imati svoju procenu izlaznosti i procenu rezultata. Svoj uzorak i svoje pouzdane ljude koji ce javljati presek.

Ima i peto - učiti od SNS.

2012. su pobedili tako što su imali organizovane muškarce ispred svakog biračkog mesta koji su uterivali strah i nisu dozvoljavali ni najmanju proceduralnu grešku do rigidnosti, o tome su ljudi ovde masovno pisali. Dakle, posrati se na javnost i uticaj javnosti, nama trebaju momentalne reakcije, u trenutku kad se zloupotrebe pokušaju, odmah prilikom provere biračkog spiska i sumnjivog legitimisanja prilikom glasanja. To će po vukojebinama teško ići, mada i tamo lokalci umeju da iznenade i budu tvrdoglavi(videti pod Šabac), ali u velikim gradovima je fizička zaštita izbornog procesa sasvim izvodljiva sa klincima koji su prve lekcije demokratije naučili na blokadama puteva.

• +1 2
  • Hvala 1
  • Create New...