Jump to content
IGNORED

Референдум 16. јануар 2022

msv

Како ћете гласати на референдуму  

110 members have voted

1. 1. Како ћете гласати на референдуму?

• За
      3
    • Против
      72
    • Неважећи/ бели листић
      4
    • Нећу изаћи
      31

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 01/16/22 at 19:00

Recommended Posts

Ono što sam ja čuo, je da je nama situacija koju treba da regulišu ovim toliko u kanalu da je svaka korekcija napredak. No problem je što ovako sročeno "unapređenje" nije dovoljan pomak da se diže na ovaj nivo. Ovim se cementira sve za jedno 10 godina minimum.
A i procedura/način je krajnje diskutabilna.
Praktično obesmišlkavanje ozbiljnog instrumenta za sitne promene.
Manje-više ono što ova ekipa sve vreme radi.

... Shiit has hit the fan

20 minutes ago, Lezilebovich said:

Ima li nekih istrazivanja javnog mnjenja, osim Vukadinovica ?

nemam link, nešto sam čula ovih dana u prolazu, možda je bilo i to vukadinovićevo, neki ogroman procenat ispitanih misli da je referendum o rio tintu.

• Haha 2

Kako je navedeno u saopštenju "Janković se nalazio u pratnji dva kamiona koja su prevozila izborni materijal RIK-a za predstojeći referendum na Kosovu i Metohiji, koji je bio najavljen OEBS-u na KiM."

"Kordinator RIK-a je odveden u nepoznatom pravcu. Istovremeno, pripadnici Kosovske policije zaplenili su dva kamiona koja su prevozila izborni materijal i priveli i vozače kamiona, kao i Jankovićevog vozača. 

O ovoj gruboj demonstraciji sile i kršenju sporazuma hitno sam večeras obavestio i specijalnog predstavnika za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka i zahtevao da Janković i trojica vozača bidu puštena na slobodu. Reč je o skandalu ogromnih razmera i posledica", navodi se u saopštenju direktora Kancelarije za KiM. 

Zivim vec decenijama u SAD i zato necu glasati.  Ali da zivim u Srbiji, glasao bih "DA".  Uvek mi je bolo oci to sto u SAD predsednik drzave bira sudije Vrhovnog suda a taj izbor potvrdjuje Kongres (najcesce partijski opredeljen), vodeci se prvenstveno svojim politickim i drustvenim svetonazorima.  To sto prvi covek izvrsne vlasti bira vrhovne sudije po meni se kosi se sa principom nezavisnosnosti sudske od izvrsne vlasti.   Nadam se da vecina  u Srbiji sutra glasa za predlozenu promenu Ustava, mada ce narod u Srbiji da glasa na osnovu svoje politicke opredeljenosti i pristrasnosti a ne na osnovu zdravorazumskog razmisljanja.   

Edited by Dimitrije
  • Haha 6
Kaže mi drug pravnik da je suština da sadašnja vlast zapravo hoće da cementira sadašnju ekipicu sudija i u slučaju da padnu sa vlasti.

A evo i reklame "Pristojne Srbije"
https://www.facebook.com/pristojnasrbija/videos/331951335464849

Pa da to sam i ja čuo, da se vađenje ovog keca iz rukava, ubija bilo kakva reforma I napredak u sledećih desetak godina minimum...

... Shiit has hit the fan

15 hours ago, April said:

Ukratko, na istoj liniji Vladimir Gajić, Nenad Čanak, Vladimir Đukanović, Boško Obradović, Šešelj, Stamatović i ekipa.

Na drugoj strani tek Vida Petrović Škero, Dragana Boljević i Predrag Milovanović.

Zaboravio si da je za NE Kurti, Đilas i svi koji mrze Srbiju. Ne pratiš? Kako si samo izvukao  iz konteksta, SNS ekipa da ti pozavidi.:puke:

Nemoguće da nisi primetio ko je još PROTIV, a ko je ZA. Naprimer, ovom forumu si ti prvi koji je ZA, ako izuzmemo osvedočene SNS botove. Razmisli o tome.

Edited by duma

Ako glasate Za onda ce Vam sudije birati Bizoncina, klempavi Martinovic i takva zgadija zato izadjite sutra i zaokruzite Ne.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

48 minutes ago, Moća said:

Ako glasate Za onda ce Vam sudije birati Bizoncina, klempavi Martinovic i takva zgadija zato izadjite sutra i zaokruzite Ne.

Trenutno zakonsko i ustavno rešenje je da sudije bira skupštinska većina - upravo Đukanović, Martinović i takva žgadija.

Odgovorom 'Ne' vi dajete nelegitimnoj jednopartijskoj skupštini municiju da nastavi praksu partijskog postavljanja sudija.

Ti si Moćo pravnik: da li smeš da citiraš Zakon o sudijama? I kako je po tom zakonu za čije se trajanje zalažeš svih 11 članova  Visokog saveta sudstva izabrano u Narodnoj skupštini voljom raznih rističevića; i kako je do narečenog VSS dospeo upravo Bizon Đukanović uz legendarnu rečenicu pravosuđe ne može biti nezavisno od naroda, a veza sa narodom je preko Skupštine”. 

Šta treba da uradimo? Da im damo još 4 godine da postavljaju svoje dobro uvezane sudije i tužioce,  i da se nadamo da će nekog 6.oktobra 2041. stići sloboda za sve, pa i za pravosuđe?

7 hours ago, dvb-t manijak said:

Kaže mi drug pravnik da je suština da sadašnja vlast zapravo hoće da cementira sadašnju ekipicu sudija i u slučaju da padnu sa vlasti.

A evo i reklame "Pristojne Srbije"

https://www.facebook.com/pristojnasrbija/videos/331951335464849

To sam vec negde cuo..ali taj koji mi je to preneo nije umeo da mi objasni zasto bi, u slucaju promene vlasti, bilo ko bio u obavezi da postuje bilo sta sto je doneo Vucic sa svojom bulumentom ? 

Mozda mogu da razumem njih sa druge strane koji se ovom nadaju..ali nas koji u to treba da poverujemo, to vec nikako.

• +1 1
5 hours ago, April said:

Trenutno zakonsko i ustavno rešenje je da sudije bira skupštinska većina - upravo Đukanović, Martinović i takva žgadija.

Odgovorom 'Ne' vi dajete nelegitimnoj jednopartijskoj skupštini municiju da nastavi praksu partijskog postavljanja sudija.

Ti si Moćo pravnik: da li smeš da citiraš Zakon o sudijama? I kako je po tom zakonu za čije se trajanje zalažeš svih 11 članova  Visokog saveta sudstva izabrano u Narodnoj skupštini voljom raznih rističevića; i kako je do narečenog VSS dospeo upravo Bizon Đukanović uz legendarnu rečenicu pravosuđe ne može biti nezavisno od naroda, a veza sa narodom je preko Skupštine”. 

Šta treba da uradimo? Da im damo još 4 godine da postavljaju svoje dobro uvezane sudije i tužioce,  i da se nadamo da će nekog 6.oktobra 2041. stići sloboda za sve, pa i za pravosuđe?

Da Vučić sutra organizuje referendum na kome bi mi lično poklonio 100.000 evra glasao bih NE jer nije poenta u tome šta negde piše i kako bi nešto trebalo da se radi kad je jasno da se o svemu pita jedan čovek. Dužnost svakog slobodoumnog građanina je da ide kontra ovom pogubnom režimu. 

• +1 6
  • Create New...