Jump to content
IGNORED

Udomitelj ne dozvoljava da vidimo mace koje su date na udomljavanje


Flion

Recommended Posts

11 hours ago, shimpr said:

Saznajte koju slavu slave pa taj dan idite da zajedno upalite svecu i presecete kolac. Za Bozic se pojavite kao polozajnici. Rodjendani, praznici, svadbe ne bi trebalo da prodju bez tebe i mame. I macke da idu u svatove. Ako bi tim udomiteljima bilo sta od ovoga zasmetalo, slobodno mozemo konstatovati da nisu normalni 

 

hahaha

Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Dolazimo da protestujemo da te žena pusti na protest

Nemam pojma, pominje neke gornje nedeljice, hoce da ide tamo da razgovara sa narodom. Kaze da nece dozvoliti da tamo neke budale uticu na nju da li da me pusti na protest

Link to comment
On 29.11.2021. at 23:01, Flion said:

Ne znam da li je ovo pravo mjesto za moj problem ali imao sam sljedeću situaciju i želio bih da čujem mišljenje trećih osoba po tom pitanju.

Moja majka je pronašla dvoje mačića, mužjaka i ženku, starih 3-4 sedmice ostavljene pokraj kontejnera. Donijela ih je kući i sa puno ljubavi ustajala nekoliko puta u toku noći i hranila na cuclu svakih 2-3 sata, mijenjala pijesak i sve ukupno veoma brinula da im je udobno. Odvedeni su kod veterinara, pregledani, očišćeni od parazita i date su im kapi za oči jer su imali blagi konjuktivitis. U međuvremenu se mačor razbolio, počeo je da kiše, izgubio je apetit i bio je veoma slab i nemoćan. Konstatovana mu je upala respiratornih kanala, dobio je antibiotsku i vitaminsku terapiju inekcija u trajanju od 6 dana, nakon čega se oporavio, ozdravio i bio veseo i razigran.
S obzirom da majka nije u mogućnosti da drži mačke u stanu, nego je samo bila u mogućnosti da ih othrani dok su sasvim mali i dok se nalaze u kutiji, dao sam oglas da se mačići poklanjaju. Nakon nekoliko dana, 30. oktobra, javila se jedna žena, došla je sa suprugom i ćerkom od 10-ak godina, oduševili se mačićima i pitali da ih uzmu oboje. Ja sam pomalo šaljivo ali ipak jasno odgovorio, da je jedini uslov da ih mi ponekad vidimo, naravno uz prethodni dogovor. Udomitelji su se složili, rekli da nema nikakvih problema i možemo da ih vidimo kada god želimo.
I tu je nastao problem. Naime javili smo se nakon 7 dana i dogovorili da vidimo kako su se smjestile mace za vikend. Kada je došla subota, na moje javljanje, žena mi je rekla da su imali smrtni slučaj i da moramo da odgodimo posjetu za neki drugi put, vrlo kratko i šturo, bez nekog dogovora koji je to drugi dan. Mama je bila skeptična i mislila je da žena izbjegava susret jer su mace povrijeđene ili nastradale te smo mi, s obzirom da imamo adresu, svratili bez poziva u nedelju i sreli ih dvorištu kako sjedaju u auto i spremaju se da idu na sahranu. Pokazala nam je mace veoma kratko, izvinila se jer moraju da idu na sahranu i rekla da se čujemo neki drugi put. Mi smo se izvinili što smo došli nenajavljeni (pravdajući se da smo bili u prolazu u blizini) i rekli da ćemo da se čujemo neki drugi put. Javio sam joj se 15 dana nakon toga, bila je subota, i pitao da li možemo da svratimo 15-ak minuta preko vikenda na šta sam dobio odgovor:
"Sada smo dosli kuci a sutra smo na slavi
Pozz."
Moj odgovor je bio:
"U redu, onda neki drugi dan? Možete li vi da predložite neki dan i termin a mi ćemo da se uklopimo? Hvala, pozz."

 

Odgovor na poruku nisam dobio a kada samo nakon 7 dana ponovo poslao poruku da ljubazno upitam da li nas je zaboravila shvatio sam da me je blokirala na viberu.

S obzirom na količinu ljubavi koju je uložila u više od mjesec dana othranjivanja mačića koji su bili gotovo na izdisaju, majka se veoma vezala za mala stvorenja i ne bi mogla sebi oprostiti da ih je dala na udomljavanje nekome ko o njima ne brine adekvatno. Iz tog razloga mislila je da ih obiđe i vidi uslove tek po udomljavanju i dok su još mali a nakon što odrastu ona bi bila srećna i zadovoljna da su porasli veliki, da su srećni i zbrinuti i ne bi ih više obilazila. Naravno, bilo joj je bitno da ih vidi odmah po udomljavanju i prije zime - jer mislili smo da ih vidimo 10-ak minuta ispred kuće (da ne ulazimo ljudima u kuću), što nije baš izvodivo kada se temperature spuste i padne snijeg.

E sada, interesuje me vaše iskreno mišljenje o čitavoj situaciji i da li mogu nešto uraditi da vratim mačiće nazad jer smatram da ih žena svojim ponašanjem nije zaslužila. Naravno, prihvatam i oprečna mišljenja - da smo mi smorili udomitelje jer smo u prvih mjesec dana 2 puta pitali da vidimo mačiće pa me je iz tog razloga blokirala.

 

Zasto biste isli da vidite macke? Ne mislite da ce im biti okej? Vi imate potpunu slobodu u izboru udomitelja, nadjite neke za koje cete biti koliko toliko sigurni da su u redu. Iz vase zelje da vidjate macke izvire teznja da one ostanu u nekoj meri vezane za vas, jer vam je tesko da se odvojite i potpuno ih prepustite nekom drugom. Prema takvom dogovoru nastao bi visegodisnji odnos izmedju vas i udomitelja kao da imate dete posle razvoda braka. Sta druga strana ima od toga? Apsolutno nista. Ima macke, ali kad se to analizira kao obicna transakcija gubi se altruisticka strana udomljavanja gde su nekako ipak macke na prvom mestu, a ne to da neko nesto dobija. Takodje, jos vaznije, macke su i obaveza vec same po sebi. Ne treba im jos dodatno obaveza da odvajaju vreme za vas kad se vama prohte. 

 

Prema tome sa tim zahtevom ste stavili udomitelje pred svrsen cin da su morali da kazu okej stagod -- na nesto na sta uopste nisu bili spremni i sto nije stvarno nesto sto zele, i od cega oni nemaju nista. 

 

No udomitelji su nominalno pristali, pa je pitanje sta s tim. Neka pozitivna stvar koja je mogla da se desi je da ostavite udomiteljima neko razumno vreme, da im se javite, da vas oni pozovu, i da mozda pomalo i kliknete sto svakako bio preduslov da se "vidjanja" nastave. Znaci taj prvi put je vrlo vazan... I sta je bilo sa prvim putem? Niste mogli da sacekate ni dve nedelje, ma bar mesec dana, nego odmah sledece sedmice. Izuzetno opterecujuce. Sta sad ti ljudi treba da misle na osnovu toga, da zelite da vidjate macke svake sedmice? Poslali ste pogresnu poruku i potpuno je razumljivo da druga strana hoce skroz da vas odsece.

 

Dalje ovo oko smrtnog slucaja valjda nije ni potrebno vise da komentarisem

Edited by Krošek
Link to comment

Jedini nacin da popravite stvar je da im se jednim kratkim pismom izvinite. Kratkim ali sa jedim vrlo ozbiljnim i dubokim izvinjenjem (ostavite malo da vam se slegne, verovatno sad niste u stanju to da napisete), i da u njemu priznate da niste hteli da se odvojite od macaka, i da vam je jako zao zbog neprijatnosti, da izjavite saucesce (rec koja ne postoji u tvom postu), da kazete da ste dobro razmislili o svemu i izgubili kompas i da uopste ni ne pomenete macke. Jedino, eventualno, da cete platiti veterinara kad/ako mackama bude trebao veterinar, u znak izvinjenja. 

 

Da ljudi ne misle da imaju posla sa nekim manijacima.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, cedo said:

neko dete seta po internetu

pošto si uglavnom ozbiljan ko smrt tako da ne detektujem sarkazam, pogledaj prvi od dva posta ovog lika na forumu i javi šta misliš koliko godina ima “neko dete”.

  • Haha 1
Link to comment
49 minutes ago, Valkyrie said:

pošto si uglavnom ozbiljan ko smrt tako da ne detektujem sarkazam, pogledaj prvi od dva posta ovog lika na forumu i javi šta misliš koliko godina ima “neko dete”.

 

evo ga pasus valkira, a prociah i celo

ne mogu da odredim uzrast, ali ne mogu ni da iskljucim da je dete

na to me posebno navelo to sto su otisli iako im je receno da je bila sahrana

pretpostavljam da samo dete moze da natera majku da ga vodi da vidi macice

mozda sam i u krivu, a mozda sam i pod utiskom svega onga sto se pisalo o onoj devojci i baka prasetom

 

kako bilo, prvih nekoliko javljenih forumasa je lepo odgovorilo

odgovor taihoskopije smatram sasvim na mestu

a ovo saljenje mi se nije dopalo, ne u ovom slucaju ... a mozda eto, i ne danas

 

Spoiler

Ne znam da li je ovo pravo mjesto za moj problem ali imao sam sljedeću situaciju i želio bih da čujem mišljenje trećih osoba po tom pitanju.

Moja majka je pronašla dvoje mačića, mužjaka i ženku, starih 3-4 sedmice ostavljene pokraj kontejnera. Donijela ih je kući i sa puno ljubavi ustajala nekoliko puta u toku noći i hranila na cuclu svakih 2-3 sata, mijenjala pijesak i sve ukupno veoma brinula da im je udobno. Odvedeni su kod veterinara, pregledani, očišćeni od parazita i date su im kapi za oči jer su imali blagi konjuktivitis. U međuvremenu se mačor razbolio, počeo je da kiše, izgubio je apetit i bio je veoma slab i nemoćan. Konstatovana mu je upala respiratornih kanala, dobio je antibiotsku i vitaminsku terapiju inekcija u trajanju od 6 dana, nakon čega se oporavio, ozdravio i bio veseo i razigran.

 

 

edit: kasno je ... post procitah kao pasus

 

vidjeh i prvi post ... nije dete :D 

Edited by cedo
Link to comment

Mozda je ostao dete u dusi pa zato pobegao jer su ga isekle zle cike na netu, realno svako bi se izbedacio... Sto se tice ppp-a, malo nas je al' smo govna... Dosli divlji, oterali (nas) pitome... Itd itd...

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...