Jump to content
IGNORED

Ivermectin & Ivermectin Grupa


Mil@n

Recommended Posts

Grupa je "nastavila" sa radom, pozivaju da se ljudi prvo posavetuju sa svojim lekarom i pregledaju ali su oni nastavili da daju savete i mišljenja.

Tu je i lerDi koji prodaje lek za 15e na kome jasno piše da je "Za goveda, ovce, svinje".

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Konkretno za ovu emisiju, gosti su krivi jer su navalili na jadnu doktorku sa jasnim ciljem da je urnišu, i diskriminišu, vređaju i šta sve ne.

Doktorka u Penziji, btw. 

 

 

Link to comment

Jedan od administratora grupe o ivermektinu pedijatar prof. dr Bojko Bjelaković novinarki Blica nakon što je u članku u tim novinama objavljeno ko su administratori:

 

image.webp

 

Quote

Pre pisanja teksta pozvali smo lekare, s tim što profesor Bjelaković nije želeo da razgovara sa novinarkom koju je nakon objavljivanja teksta, u subotu i zvao telefonom, pretio tužbom, a kasnije nastavio da šalje poruke i vređa.

Podsetimo, dr Bojko Bjelaković je pedijatar, i jedan je od potpisnika peticije Stop diskriminaciji i prinudi oko Kovid 19 vakcinacije dece – Lekar i roditelji za nauku i etiku (LRNE).

Kako je "Blicu" rečeno na Medicinskom fakultetu u Nišu, danas je održan sastanak Dekanskog kolegijuma na kojem je odlučeno da se pokrene pravna procedura povodom istupanja prof. Bjelakovića. Kada smo pitali da li se to odnosi na istupanje u grupi gde se preporučuje lečenje ivermektinom, odgovoreno nam je potvrdno.

Takođe u KC Niš danas je održan kolegijum, na kome je kako nam je rečeno, jednoglasno odlučeno da prof. dr Bojko Bjelaković bude smenjen sa funkcije načelnika Odeljenja za kardiologiju na Klinici za pedijatriju.

Kada smo pre pisanja teksta nazvali, dr Bjelaković odbio je da odgovori na naša pitanja, uz neprihvatljiva obrazloženja „da ne zna da zaista razgovara sa novinarkom, da ne može da govori o 'ivermektinu' sa osobom koja nema medicinskog znanja“, da bi razgovor završio tako što bi prekinuo vezu.

Tek nakon naše objave teksta u kome je označen kao jedan od administratora, a kako on sam niti je potvrdio niti demantovao, ova priča dobila je svoj nastavak. Pojedini lekari su se povukli iz grupe, pa samim tim i dr Bojko Bjelaković.

U drugom telefonskom razgovoru, sa našom novinarkom, osim pretnji tužbom, tek tada je progovorio o grupi.

- Mene vi ne možete da propitujete. Mene kada zovu novinari pitaju me da li mogu i kada mogu, a ne preko telefona. Zbrzali ste me. Gospođo, ja ne znam ko ste vi. Možda sam želeo u toj grupi da vidim šta lupaju. :ajde: Možda nisam ni otvarao. Ja imam toliko obaveza. Mene je neko ubacio ja ne znam u koliko sam grupa. Iz nekih grupa ne možete da izađete. Ništa nisam učestvovao, zašto bi meni neko zabranio da gledam? Jel zabranjeno da se bude član grupe. Jesmo li mi demokratsko društvo - rekao je, između ostalog, dr Bjelaković.

blic.rs/vesti/drustvo/zla-i-lazljiva-zeno-lekar-iz-ivermektin-grupe-porukama-vredao-novinarku-blica-dok-se/gb7wcns

Edited by vememah
Link to comment

Nekako mi se čini da su ih ozbiljno nagazili, a Nestoroviću ni dlaka sa glave ne fali, a po meni je daleko štetniji od njih. Ovi barem ne propagiraju da je korona pi... dim, ali Nestorović ima podršku vrhovnog, odnosno trebaće mu u bliskoj budućnosti. Smatram da svi oni moraju popiti krivične prijave (Nestorović, ivermektinaši, DJB debili, dveraši, ostali antivakcinaško-antimaskerski pokreti) koji otvoreno krše i pozivaju na kršenje Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti. Izašao sam iz grupe, pa ne znam više šta pišu. Miks različitih teorija zavera (đavolji SZO i Bil Gejts), propagiranje dokumenata/izjava koja propagira delotvornost ivermektina, kritika zvaničnog protokola lečenja u bolnicama i antivakcinaštvo. Ovi lekari mogu da se peru koliko hoće, ali oni su istu grupu ili osnivali, ili su ih vremenom postavili za administratore. Sve do jednog su propagirali lečenje ivermektinom. 

  • +1 3
Link to comment

Normalno da je Nestor štetniji. Teoretski je nemoguće biti štetniji od njega, jedino da eksplicitno ložiš ljude da se namerno zaraze i šire zarazu. Ovi truju relativno malo grupu ljudi koja se zapravo plaši korone, ali ne veruje zvaničnoj medicini, dok Nestor podriva javno zdravlje na nivou cele države, možda i šire.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Nestor jeste opasniji gledano "u trenutku" i u medijima.
Ali mislim da je ovo sa vajber grupi moožda i opasnije, jer su tu ljudi koji su upleteni u "nastavni proces" na MF.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Biološko oružje, izmišljena Korona, Sarin, paučinasti silikon iz aviona koji se topi, bele fleke koje posle pocrne, kamilica, bosiljak, žalfija, obavezan aspirin uveče, probiotik dva sata posle antibiotika, umočiti krpicu u ugrejano kantarionovo ulje i staviti je na grudi, preko toga kesu, peškir i jorgan, piti čajeve i bar dve limunade dnevno, Orosal da bi se nadoknadili elektroliti, ko nosi masku najebaće još više.

 

You're welcome.

  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

Meni zanimljivo što baš napominje bajerov aspirin, tj. misli da je nemačka medicina die beste i nije korumpirana farmakomafija.

 

I za maske je baš strašno jer praktički preporučuje zaraženima da ni slučajno ne nose maske.

Kao silikonske niti privlače bakterije, maske će im samo pomoći u tome vraćajući bakterije iz duplje u pluća.

Link to comment

ja juče dobila spasonosne upute od rođaka antivaksera

ovaj put je to voda od belog luka :s_w:

i to još i jeftino, samo jedan čen belog luka na dan, al ga obavezno pokiseliti u porcelanskoj posudi :violina:

Link to comment

Ona drugarica antivakserka koju sam pominjao, pokojna sad, dok je bolovala od raka lečila se u nekoj 'posebnoj' ustanovi privatnoj i pričala da ju je u život najviše vratio neki antibiotik za mačke. Nisam našao koji i šta, ali možda je to neki trend kao veterinarska farmakoindustrija je manje korumpirana.  

Evo biće i za COVID uskoro. 

How two coronavirus drugs for cats might help humans fight COVID-19

Preliminary studies suggest treatments meant for felines may hold promise

 

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-19-two-drugs-cats-humans-treatment

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...