Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

8 minutes ago, gospa buba said:

da li on zna? hihi.gif

 

mislim da ljudi to generalno dozivljavaju drugachije. ili ne dozivljavaju uopshte. ili im nije bitno. mi koji smo od otrova/otpora takve vrste oboleli za vreme miloshevica, pregazeni smo novim vekom u potpunosti. bojim se da je do nas unsure.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

tacno

 

bilja struja i mirjana karanovic se malo prave 'mutave' a mnogi od tih ambasadora ne vide problem jer 'samo rade svoju umentost'

 

ali za ulogu direktora msu, jednog strateski drustveno jako vaznog mesta  je glupo prastati i prvdati sto ne znas, il se pravis da ne znas

 

 

 

nije ni bitan on, cela procedura i ishod je tako tipican za sns vladavinu

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Sve to možda nije primarno celokupnom narodu, ali stvarno ovim su napravili cirkus od jedne ozbiljne institucije...
Baš me zanima hoće li se Biki oglasiti...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

da li on zna? hihi.gif

 

mislim da ljudi to generalno dozivljavaju drugachije. ili ne dozivljavaju uopshte. ili im nije bitno. mi koji smo od otrova/otpora takve vrste oboleli za vreme miloshevica, pregazeni smo novim vekom u potpunosti. bojim se da je do nas unsure.gif

 

Sve se slazem.

 

Ne dozivljava™ on to uopste, mislim da mu je sasvim OK da zasedne tamo jer eto radi po ciglani + 9VET festival napravio etc, "bolje ja nego neki salabajzer" logika.

 

Ono sto me pomalo ostavlja zbunjenog i na PPPu i na mrezama je opste zaprepascenje i zgrazavanje nad ovom odlukom - iskreno, shira slika je: savrseno je nebitno ko je glavni u MSUB ako su 1Zagorka Dolovac, 1Lonchar, Slina, Brnabic i Vucici glavni u Srbiji.

 

Kao da u opstoj poplavi govana kukamo jer nam se skvasila i futrola od mobilnog, sve trudeci se da disemo iznad vode. Prosto, preterana reakcija na vrlo nebitnu stvar u Srbiji me jos vise zabrinjava zbog naopakih prioriteta koje sebi postavlja ovdasnja intelektualna elita. Nesto tu ozbiljno prazno odzvanja.

 

kapiram ja da je ovo topik (WTF? ovo je kritika savremene umetnosti, sta ce ovo ovde :D ) gde moze da se o ovome raspravlja ali secam se da je na Marini s mikrofonom bilo vise ljudi nego na protestima u to vreme. To mi jednostavno ne ide u glavu, taj autizam posebnih. Evo vam sad pa se chudite :lol: izabran Kish za VDa.

 

Jaka stvar :isuse:

Edited by Caligula
Link to comment

taj kish se nece pitati nishta. takav je savremeni polozaj direktora bilo chega. kulturne, obeazovne, nauchne politike ovde nema, i posebno kao podvrste dugorochne politike. dobice neki novac ili nece dobiti nikakav novac, uradice neshto ili nece, to vishe nije vazno.

 

problem ce jedino biti ako je on zamislio neshto drugo. ali ce i tada to biti samo njegov problem.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

RadXQwu.jpg

 

"Ideja za moje imenovanje potekla od Marine Abramovic"  :lolol:

 

jbt kako se slazu kockice

 

posle ove izjave, nezadovoljni ce se smiriti :fantom: jer ako je Marina rekla onda...

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
  • 2 weeks later...

Reporterka je otisla u ~UradiSam, pokupila sta je potrebno za novo DIY delo po receptu Ai Vejveija i sama postala umetnica. Ipak zakljucuje da krajnji ishod ne bi drzala u svojoj dnevnoj sobi.

 

 

Link to comment
  • 8 months later...

Za doom.

 

Prenosim od prijatelja

Quote
Iskreno upozorenje za uznemirujuc sadrzaj.
 
Posto se ocigledno radi o svojevrsnom belom medvedu i retki mediji koji su ovo objavili ne smeju da kazu njegovo ime, mene nista ne sprecava:

 

Quote

 

Linč preko društvenih mreža izazvao je snimak iz radionice jednog priznatog umetnika iz Srbije. Psi, vezani kožnim kaiševima, vise u vazduhu na metalnim šipkama, i povezani su sa jednom mašinom koja ih pomera.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2020&mm=10&dd=26&nav_id=1753512

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...