Jump to content
Caligula

kritika savremene umetnosti

Recommended Posts

morgana

druga sezona mi je bila losa i prekinula sam gledanje. previse nacelna i sa nepotrebnim meandrima.

Kenjeee
3 hours ago, namenski said:

Majmuncino, ti to meni podmeces prizeljkivanje ratova?

Koje si ti govno od coveka jebote :isuse:... 

... Jebes moderaciju koja propusti da reaguje na insinuaciju da neko, bilo ko, prizeljkuje ratove.

A sto se tebe kenjo tice, to je to: takvi kakvi ste, podmukli, spremniji da udarite pre na coveka nego na argument, potuljeno podmecete i diskutujete samo sa istomisljenicima i to koristeci sto vise zakovrtnih reci ne bi li stvar izgledala intelektualnija vi jacu umetnost od marine i ne zasluzujete.

Sto ce reci, kakvi apologeti - takva umetnost.

Дупе - Ноша перформанс.

A sad odjebi.

Ja dugo mislio da si ti ono forumski atletičarski zec.. Tu da drzis sve teme aktivne.. a ispade školski siledžija. Za kratko vreme uspeo si da mi se zalepiš za svaku diskusiju pa i ogadiš.. zoveš posle škole na tuču a u isto vreme dozivaš učiteljice.. Ja sam u ovaj sivi dom došao u posetu a ti ovde vidim živiš. Šta da ti kažem.. drž se! 

peralozac
25 minutes ago, Kenjeee said:

zoveš posle škole na tuču a u isto vreme dozivaš učiteljice

:D 

namenski
26 minutes ago, Kenjeee said:

Ja dugo mislio da si ti ono forumski atletičarski zec.. Tu da drzis sve teme aktivne.. a ispade školski siledžija. Za kratko vreme uspeo si da mi se zalepiš za svaku diskusiju pa i ogadiš.. zoveš posle škole na tuču a u isto vreme dozivaš učiteljice.. Ja sam u ovaj sivi dom došao u posetu a ti ovde vidim živiš. Šta da ti kažem.. drž se! 

Ovo sto ti radis odaje dugu forumsku praksu potprckivanja i provociranja dok stvar ne dodje do ocekivanog kraja posle cega forumski prakticari popu tebe smerno gledaju u pod, cute i prave se naivni.

Optuzio si me da prizeljkujem ratove, nastavljas da podjebavas: foruma radi, a i dobrog ukusa takodje, ja sam se pozvao na moderaciju jer se radi o optuzbi/uvredi ravnoj pljuvanju u lice, na stranu moja ili bilo cija tudja iskustva sa ratovima.

Dakle, sto se tebe i mene tice, zadrzavam slobodu akcije, a ako ti i/ili moderacija ovo protumacite kao rl pretnju slobodno je tretirajte kao onaj moj poziv na tucu posle casova iza skolskog dvorista koji koristis kao stilsku figuru nastavljajuci sa jajarskim provokacijama.

Sto ljigavcima poput tebe jedino i preostaje.

Odjebi.

Over&Out

Caligula
10 hours ago, Leia said:

Evo ceo zivot tebe cekam da me izvedes na pravi put :fantom:

Znaci smeta ti nacin diskusije na forumu (dok sam bez problema prosipas neke jadne pasiv agresiv ad hominem komentarcice), ali ne i nacin na koji je Marina izabrala da uprilici svoju izlozbu u Beogradu posle 50 godina. Zanimljivo

Pusti coeka, cekam sad da se osisa kao Tasovac, na istoj su strani batine. Uz Srbljanovicku i Brnabicku.

Nego zna li neko koju kintu je uzela za ovo?

I*m with the pilots
meni rekli da je to jedno veliko pranje kinte pa poverovao. vrlo moguce da nisam u pravu. 
Pogledaj program unazad..Karte jesu izuzetno skupe za naš standard, a iste te predstave gostuju/igraju po celoj Evropi i u svetu, za dosta više para, i karte npr. u Nemačkoj umeju da nestanu odmah, a isto tako dobro se piše o njima kao i u najavama za BFI. I ne samo to, nego je dosta aktuelno, ne izvlace se koreografije iz naftalina. Na ovogodišnjem festivalu je bila jedna (valjda izraelska) koreografija koju sam mogla da gledam nekih mesec dana pre ili posle toga kod mene u Nemačkoj, da sam se na vreme iscimala da kupim karte za neka normalna mesta a ne za zadnji red, čisto primera radi. Holandski NDT je čest gost na BFI a uvek su senzacija, gde god da se pojave.

Mislim da ljudi kod nas generalno gledaju na, hajde da kažemo, moderni ples (mada je bilo i nekih klasicnijih postavki), ili sa nipodaštavanjem ili nekako odmah svrstavaju to kao da je za neku otmenu klasu. Dodatno ne pomaže odbojna i napadna Aja (mada je na početku delovala OK), ukacila sam verovatno samo malo od onog ljigavog što se sa njom dešava. U svakom slučaju dovoditi takve stvari kosta jako, jako puno, i tu i pored preskupih cena ulaznica mora da se dobije mnogo sa strane.

adam
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

Pogledaj program unazad..Karte jesu izuzetno skupe za naš standard, a iste te predstave gostuju/igraju po celoj Evropi i u svetu, za dosta više para, i karte npr. u Nemačkoj umeju da nestanu odmah, a isto tako dobro se piše o njima kao i u najavama za BFI. I ne samo to, nego je dosta aktuelno, ne izvlace se koreografije iz naftalina. Na ovogodišnjem festivalu je bila jedna (valjda izraelska) koreografija koju sam mogla da gledam nekih mesec dana pre ili posle toga kod mene u Nemačkoj, da sam se na vreme iscimala da kupim karte za neka normalna mesta a ne za zadnji red, čisto primera radi. Holandski NDT je čest gost na BFI a uvek su senzacija, gde god da se pojave.

Mislim da ljudi kod nas generalno gledaju na, hajde da kažemo, moderni ples (mada je bilo i nekih klasicnijih postavki), ili sa nipodaštavanjem ili nekako odmah svrstavaju to kao da je za neku otmenu klasu. Dodatno ne pomaže odbojna i napadna Aja (mada je na početku delovala OK), ukacila sam verovatno samo malo od onog ljigavog što se sa njom dešava. U svakom slučaju dovoditi takve stvari kosta jako, jako puno, i tu i pored preskupih cena ulaznica mora da se dobije mnogo sa strane.

super, samo nek potraje. 

Leia

Dokle god vucic tovari pare za festival, toliko ce i potrajati, ne krevelji se Aja sa kartama nepostojeceg metroa za nista. Zato karte i jesu drasticno jeftinije nego u svetu, ko bi u Srbiji uopste isao da kostaju kao u Nemackoj.

Naravno bolje da spuca za taj festival nego za raznobojnu fontanu, ali...da ne pocinjem opet istu pricu

Leia
8 hours ago, Budja said:

Ja bih tako nesto voleo da vidim, ali da li ima kustosa i resursa da se to dobro uradi?

Ja pokusao da gledam onaj pobacaj od dokumentarca o posleratnoj jugoslovenskoj umetnosti i odustao. Primer kako jedna savrsena tema moze da se upropasti samozadovoljavanjem scenarista i naratora koji o temi pojma nemaju vec vrte opsta mesta.

Jedino relevantno pitanje je da li tu vucic ima neki interes da se uslika, a s obzirom na to da je prvo najavio pa ispalio i za otvaranje Narodnog muzeja, cisto sumnjam

nezvanova

meni je to sto radi aja jung sjajno... odlicne plesne trupe, puno holandjana, najbolji frajer u svet - ohad, gaga balet tj batseva ansambl, ameri, savremena muzika, savrsene produkcije.... i to zaista mora de bude  veoma skupo. e sad da li mora toliko njih u jednoj godini, ili da bude manje pa da i nas balet i nase trupe dobijaju pare jer ih ovaj festival sve izvuce i nasima ne ostaje gotovo nista - nisam pametna. u svakom slucaju, aja jeste alava, grozna, ovakva i onakva, ali u balet se doznaje i zna sta je kvalitetno i aktuelno u tom svetu.

i sasvim sigurno, uzima doooobar deo love za sebe, ali jebiga, malo ljudi bi se iscimalo sa svom tom organizacijom, trupama, kolicinom ljudi koje treba primiti, placati im avione, smestaje itd... velik posao, ogroman zalogaj ali ocigledno ona ipak uspeva sa tim da se izbori. 

no opet kazem, sama aja je jedna prica a festival druga!

Budja
7 hours ago, miki.bg said:

Kako se zove, jel ima na YT?

Zaboravih, bilo je na ovom topicu komentara, cini mi se.

Ima na youtube.

Budja
6 hours ago, gospa buba said:

ako je boris miljkovic, ima sve epizode sve sezone. meni nije toliko strashan, uopshte i naprotiv, plus volim da vidim da neko bavi. a neko mora da pochne.

sent from bubamoto

Postapalice, anegdote, digresije, nigde sadrzaja...

klimt
43 minutes ago, Budja said:

Zaboravih, bilo je na ovom topicu komentara, cini mi se.

Ima na youtube.

PUT U BUDUĆNOST

InvisibleLight

Postoje ekstremni stavovi o Marini Abramović. I manje me čude ovi što joj pridaju natprirodne moći od onih koji i dalje dovode u pitanje umetnost performansa ili uopšte konceptualnu umetnost u širem značenju kao ključnu paradigmatsku promenu u jeziku umetnosti u poslednjih pedeset i više godina. Vidim da je napisano dosta pogrdnih tekstova u kojima se autori koji se inače time nikada ne bave utrkuju da omalovaže njen rad, ismeju ga, uporede ga sa pražnjenjem creva. Između takve neduhovite kritike – nalik onoj kada je sedamdesetih u "Ježu" njena umetnost nazvana "nabodi art" – i egzaltacije na stranama lajfstajl magazina, kao da nema mesta za neku ozbiljnu recepciju ove značajne izložbe. Donekle i sama umetnica podgreva takav ambijent svojim patetičnim izjavama da ju je Srbija bila zaboravila a da je ona srpska umetnica, iako je pre nekoliko godina u Crnoj Gori, kada je primala državni orden, izjavila da je crnogorska umetnica… Kada umetnica počne da se obraća partiji očekujući da se patrija obrati njoj, tu nešto ne može biti u redu. Jedino što stičem utisak da je ovog puta bila vrlo oprezna da ne bude izmanipulisana od strane političke elite u Srbiji na način na koji se to dogodilo u Crnoj Gori. Njen boravak je protekao bez državnih počasti i time je ipak sačuvala svoj umetnički integritet.

na ceo tekst +1000

gospa buba

moj utisak je da se, pored ovih svih profesionalnih i komercijalnih drama, koje stoje i jesu tema, zanemaruje neshto bash ochigledno, shto je pricha za sebe, i pozadina na kojoj se slika ova radnja. a to je da zena izgleda pokushava da se vrati kuci. shta se u medjuvremenu desilo sa kucom, gde je kuca, koliko je tachno ima... nije to prvi put u poznatoj istoriji da se neko nenadano i sushtinski protiv sebe vraca kuci, zato ima tu neke trapavosti koja se pripisuje otudjenju, aroganciji, parama i chemu sve ne. i mi isto pokushavamo da odreagujemo na taj chin, odbijajuci pri tome da se zachudimo nad istim pitanjima, gde je kuca i shta joj se desilo. ima naravno ljudi koji nemaju taj problem (imaju ga i oni zapravo, ali izvrnut), oni samo unose dodatnu konfuziju u neshto shto ne razumeju, a osecaju da ih nekako ugrozava.

sent from bubamoto