Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

3 hours ago, Kenjeee said:

@namenski

O da ima i taj put samo trenutno neće niko sa vama dvojicom jer ili gurate ljude u žbunje sa strane

ili ste jako bučni pa ih sramota. Ali ajte vi nogu pred nogu..

E da, ne čekajte Leju, ona je krenula ali je triput skrenula levo pa završila desno!

 

Evo ceo zivot tebe cekam da me izvedes na pravi put :fantom:

Znaci smeta ti nacin diskusije na forumu (dok sam bez problema prosipas neke jadne pasiv agresiv ad hominem komentarcice), ali ne i nacin na koji je Marina izabrala da uprilici svoju izlozbu u Beogradu posle 50 godina. Zanimljivo

 

 

Link to comment
19 hours ago, Leia said:

 

A da ipak budes malo manje condescending, ili vec kako bese na srpskom sto bi rekla Marina.

 

Niko nije ni rekao da ona daje legitimitet vucicu nego da koristi priliku sto je takav nadobudni psiho koji ne zali para za licni imidz ovde na vlasti, ili ukratko da jos jednom ponovim - zena je prosto oportunista.

 

A kako bi se budzetske pare trosile da je neko normalan na vlasti o tome mozemo samo da mastamo. Zalosno je ako mislis da ovde postoje samo guslari, Tapi i Milic od Macve, ali sudeci samo po tome kako je godisnji budzet muzeja zviznut na Marinu nekom neupucenom vrlo moguce da tako izgleda. Verovatno ce na kraju MoMa praviti i retrospektivu jugoslovenske art scene 60-70tih kao sto su napravili arhitekture, kad vec ovde niko nema mozga ni volje da se time pozabavi. Umesto ovog izivljavanja sa Marinom moglo se recimo tako nesto napraviti, ali gde je onda tu pompa i estrada da se slika za televizor

 

Ja bih tako nesto voleo da vidim, ali da li ima kustosa i resursa da se to dobro uradi?

 

Ja pokusao da gledam onaj pobacaj od dokumentarca o posleratnoj jugoslovenskoj umetnosti i odustao. Primer kako jedna savrsena tema moze da se upropasti samozadovoljavanjem scenarista i naratora koji o temi pojma nemaju vec vrte opsta mesta.

Link to comment
8 hours ago, Kenjeee said:

Ma kontam, čuvaj živce biće vazda ratova i vojne opreme! 

Jebes moderaciju koja propusti da reaguje na insinuaciju da neko, bilo ko, prizeljkuje ratove.

 

A sto se tebe kenjo tice, to je to: takvi kakvi ste, podmukli, spremniji da udarite pre na coveka nego na argument, potuljeno podmecete i diskutujete samo sa istomisljenicima i to koristeci sto vise zakovrtnih reci ne bi li stvar izgledala intelektualnija vi jacu umetnost od marine i ne zasluzujete.

Sto ce reci, kakvi apologeti - takva umetnost.

Дупе - Ноша перформанс.

 

A sad odjebi.

 

 

Link to comment




 
[mention=295]Frank Pembleton[/mention]
Pa naravno da može, štaviše.. 
Mada se plašim da je onda priča kao i na npr. izgradnji autoputa, novac naš džepovi njihovi.


Pa nisam ja kkriv što ona bandi služi u istu svrhu kao i 10km autoputa za 100 milijardi miliona.
Takvi joj poslodavci...





... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

Ja pokusao da gledam onaj pobacaj od dokumentarca o posleratnoj jugoslovenskoj umetnosti i odustao. Primer kako jedna savrsena tema moze da se upropasti samozadovoljavanjem scenarista i naratora koji o temi pojma nemaju vec vrte opsta mesta.

 

Kako se zove, jel ima na YT?

Link to comment
13 hours ago, I*m with the pilots said:


 

 


Ne znam kakve sve političke performanse Aja Jung radi, ali koreografije koje dovodi već n godina (zapravo od početka festivala) su odličan, pet. Nadje se neka manje vredna, naravno, ali u globalu, to šta se tada gleda je dašak vetra tokom sunčanog dana.

 

meni rekli da je to jedno veliko pranje kinte pa poverovao. vrlo moguce da nisam u pravu. 

Link to comment
 
Kako se zove, jel ima na YT?
ako je boris miljkovic, ima sve epizode sve sezone. meni nije toliko strashan, uopshte i naprotiv, plus volim da vidim da neko bavi. a neko mora da pochne.

sent from bubamoto

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Majmuncino, ti to meni podmeces prizeljkivanje ratova?

Koje si ti govno od coveka jebote :isuse:... 

 

... Jebes moderaciju koja propusti da reaguje na insinuaciju da neko, bilo ko, prizeljkuje ratove.

 

A sto se tebe kenjo tice, to je to: takvi kakvi ste, podmukli, spremniji da udarite pre na coveka nego na argument, potuljeno podmecete i diskutujete samo sa istomisljenicima i to koristeci sto vise zakovrtnih reci ne bi li stvar izgledala intelektualnija vi jacu umetnost od marine i ne zasluzujete.

Sto ce reci, kakvi apologeti - takva umetnost.

Дупе - Ноша перформанс.

 

A sad odjebi.

 

 

Ja dugo mislio da si ti ono forumski atletičarski zec.. Tu da drzis sve teme aktivne.. a ispade školski siledžija. Za kratko vreme uspeo si da mi se zalepiš za svaku diskusiju pa i ogadiš.. zoveš posle škole na tuču a u isto vreme dozivaš učiteljice.. Ja sam u ovaj sivi dom došao u posetu a ti ovde vidim živiš. Šta da ti kažem.. drž se! 

Link to comment
26 minutes ago, Kenjeee said:

Ja dugo mislio da si ti ono forumski atletičarski zec.. Tu da drzis sve teme aktivne.. a ispade školski siledžija. Za kratko vreme uspeo si da mi se zalepiš za svaku diskusiju pa i ogadiš.. zoveš posle škole na tuču a u isto vreme dozivaš učiteljice.. Ja sam u ovaj sivi dom došao u posetu a ti ovde vidim živiš. Šta da ti kažem.. drž se! 

Ovo sto ti radis odaje dugu forumsku praksu potprckivanja i provociranja dok stvar ne dodje do ocekivanog kraja posle cega forumski prakticari popu tebe smerno gledaju u pod, cute i prave se naivni.

Optuzio si me da prizeljkujem ratove, nastavljas da podjebavas: foruma radi, a i dobrog ukusa takodje, ja sam se pozvao na moderaciju jer se radi o optuzbi/uvredi ravnoj pljuvanju u lice, na stranu moja ili bilo cija tudja iskustva sa ratovima.

Dakle, sto se tebe i mene tice, zadrzavam slobodu akcije, a ako ti i/ili moderacija ovo protumacite kao rl pretnju slobodno je tretirajte kao onaj moj poziv na tucu posle casova iza skolskog dvorista koji koristis kao stilsku figuru nastavljajuci sa jajarskim provokacijama.

Sto ljigavcima poput tebe jedino i preostaje.

Odjebi.

Over&Out

 

 

Link to comment
10 hours ago, Leia said:

 

Evo ceo zivot tebe cekam da me izvedes na pravi put :fantom:

Znaci smeta ti nacin diskusije na forumu (dok sam bez problema prosipas neke jadne pasiv agresiv ad hominem komentarcice), ali ne i nacin na koji je Marina izabrala da uprilici svoju izlozbu u Beogradu posle 50 godina. Zanimljivo

 

Pusti coeka, cekam sad da se osisa kao Tasovac, na istoj su strani batine. Uz Srbljanovicku i Brnabicku.

 

Nego zna li neko koju kintu je uzela za ovo?

Link to comment
meni rekli da je to jedno veliko pranje kinte pa poverovao. vrlo moguce da nisam u pravu. 
Pogledaj program unazad..Karte jesu izuzetno skupe za naš standard, a iste te predstave gostuju/igraju po celoj Evropi i u svetu, za dosta više para, i karte npr. u Nemačkoj umeju da nestanu odmah, a isto tako dobro se piše o njima kao i u najavama za BFI. I ne samo to, nego je dosta aktuelno, ne izvlace se koreografije iz naftalina. Na ovogodišnjem festivalu je bila jedna (valjda izraelska) koreografija koju sam mogla da gledam nekih mesec dana pre ili posle toga kod mene u Nemačkoj, da sam se na vreme iscimala da kupim karte za neka normalna mesta a ne za zadnji red, čisto primera radi. Holandski NDT je čest gost na BFI a uvek su senzacija, gde god da se pojave.

Mislim da ljudi kod nas generalno gledaju na, hajde da kažemo, moderni ples (mada je bilo i nekih klasicnijih postavki), ili sa nipodaštavanjem ili nekako odmah svrstavaju to kao da je za neku otmenu klasu. Dodatno ne pomaže odbojna i napadna Aja (mada je na početku delovala OK), ukacila sam verovatno samo malo od onog ljigavog što se sa njom dešava. U svakom slučaju dovoditi takve stvari kosta jako, jako puno, i tu i pored preskupih cena ulaznica mora da se dobije mnogo sa strane.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...