Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

32 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ne tvrdim da je M. A. jedina...
A ti se pravi lud...



... Shiit has hit the fan...
 

Ni ja, ali ajmo onda na temu o exitu i histerišemo Canetu i brejkersima naprimer. 

 

Link to comment
3 hours ago, InvisibleLight said:

:cry:slabo to

Predji na dudu prepametnice

 

O jebote koji ti je... doduse mislim da sa tobom konkretno nisam do sad ni imala bogzna kakvu forumsku komunikaciju pa da znam kako reagujes, ali stvarno nisam pretpostavljala da ce bilo ko biti do ove mere konsterniran kad ga pitas jel zajebava. Jel to toliki problem, tolika drama zaista? Nije mi zaista bila namera da te izvredjam niti da ti povredim osecanja, niti mi je ovaj topik sad neka sofisticirana akademska rasprava pa da moramo sve nesto na note i uz rukoljub.

Definitivno nije pod moranje da nastavljamo bilo kakvu pricu, ali ovo je potrebno pojasniti.

Link to comment
On 29.9.2019. at 7:42, Leia said:

 

Ja sam bila :ph34r: a ti si nesvesno ubo lajtmotiv predavanja :lolol:

Na pocetku smo upozoreni da ce biti engleskih reci jer se jelte usled zivota u belom svetu zaboravlja maternji jezik, i onda je svako malo bilo nesto u fazonu - sakrifajs? Kako ono... i onda publika dovikne nasu rec, vulnerbiliti, vestern sosajiti..koton?? 

Kao da sam bila na mitingu Ace Gice jebote. A najsmesnije sto i posle tih 700 godina napolju i dalje ima jezivo tvrd akcenat, zvuci kao da neka crnogorska baba nabada engleski.

No dobro, ajde nek se javi jos neko (ako sme :lolol: ), toliko bih toga imala jos da kazem ali bih bas volela da se razvije diskusija brrrr sad i zvucim kao ona :ph34r: :lolol:

ja tek sada videla ovo, inače nisam baš revnosno pratila topic

 

elem, negde davno bio nekakav tekst o Marini, da li je intervju radila još Bojana Pejić ili neko od te ekipe koji ju je voleo od mladih dana, ne sećam se više

 

elem, pričala Marinče kako joj je majka došla u posetu, koliko se sećam u amsterdamu je tada živela

i ona se dogovarala sa mamom šta bi mama jela i pitala je da li hoće da ode da kupi meso od ''mlade krave'' pa da spremi

na to joj se mama narogušila, kako kakvo meso ? a ona onda objašnjava kako je eto mučena zaboravila na termin -teletina-

iako sam je tada, odnosno njen rad, mnogo volela, to mi bilo baš onako bljaks

 

kad evo sada čujem, i dalje frka sa jezikom :D. leleeee

Link to comment
43 minutes ago, dùda said:

ja tek sada videla ovo, inače nisam baš revnosno pratila topic

 

elem, negde davno bio nekakav tekst o Marini, da li je intervju radila još Bojana Pejić ili neko od te ekipe koji ju je voleo od mladih dana, ne sećam se više

 

elem, pričala Marinče kako joj je majka došla u posetu, koliko se sećam u amsterdamu je tada živela

i ona se dogovarala sa mamom šta bi mama jela i pitala je da li hoće da ode da kupi meso od ''mlade krave'' pa da spremi

na to joj se mama narogušila, kako kakvo meso ? a ona onda objašnjava kako je eto mučena zaboravila na termin -teletina-

iako sam je tada, odnosno njen rad, mnogo volela, to mi bilo baš onako bljaks

 

kad evo sada čujem, i dalje frka sa jezikom :D. leleeee

to je lako objasniti, naprosto je glupa ko kurac.

 

Link to comment
Ni ja, ali ajmo onda na temu o exitu i histerišemo Canetu i brejkersima naprimer. 
 
Možeš ti to i jače...
Da histerišeš....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment



zaista je pitanje da li je bolje potrositi drzavni novac odredjen za kulturu na marininu izlozbu ili na smotre folklora, guslarska drustva, freske tomine zene i dans performanse aje jung i raznih karakondzula koje po partijskoj liniji sisaju budzet. da nije na marinu, ta kinta bi se skoro sigurno uticala u nesto daleko gore ili sto je jos verovatnije slila u privatne dzepove. 


Ne znam kakve sve političke performanse Aja Jung radi, ali koreografije koje dovodi već n godina (zapravo od početka festivala) su odličan, pet. Nadje se neka manje vredna, naravno, ali u globalu, to šta se tada gleda je dašak vetra tokom sunčanog dana.
Link to comment
29 minutes ago, Frank Pembleton said:

Možeš ti to i jače...
Da histerišeš....



... Shiit has hit the fan...
 

Dobro bre Frenk niko ne spori tekst koji si napisao, u većini napisanog se slažem i ja i ostali ali zar nije to primenjivo na sve segmente ovog bolesnog društva? I pored toga gleda se fubal, dobar film na pinku ili bend na exitu. Problem nastaje kada se pomešaju kritike bagre i kritike savremene umetnosti. I jedna i druga kritika su poželjne samo jako malo imaju zajedničkog. A ovo bukanje sa vilama i bakljama na umetnost M.A ne mogu nazvati drugačije sem histerija, mada ne kontam gde si se ti tu našao. 

Link to comment

A jesi li ti negde pročitao da sam ja spomenuo umetnost?
Nisam kvalifikovan da ocenjujem njen rad.
Pričao sam o "biznis modelu".
E sad što je ona dozvolila da to preraste u "biznis model", e to je pitanje...
Ja sam govorio o "našoj" strani te jednačine...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...