Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

galerijski sistem ih mahom apsorbovao, govorim o nastanku i teznjama, duhu,, aktuelnim kritickim teorijama, maj 1968. to su sve fakti, zabelezno pisanjima, slikama, snimcima, barem tih izvora ima na tone......

Link to comment
11 hours ago, roksi said:

 

e to.

 

taj esej bi trebalo da bude preduslov ulaska na ovu temu. 

 

caligula, pliz procitaj - pa onda mozemo dalje:)

 

 

 

3 hours ago, InvisibleLight said:

@kauboj

snaga ono sto sol lewitt naziva emotional kick :D 

jbt jel moguce da mi objasnjavas da slikarstvo nije jednako fotografija i da slikarstvo podrazumeva drugacije probleme, elemente itd i onda jos nakacis sliku i detaljno analiziras svetlo, valer itd da mi objasnis :isuse:

 

 

 

:sad:

 

Otkud znam sta se vise ovde podrazumeva  sta ne. Pa juce si svela umetnost pre savremene na grobnice i mauzoleje

Link to comment
On 26.8.2018. at 14:09, nezvanova said:

ih, ti sad kao oni libosi (poput brkica, gligorova, stamatovica...) koji neukom i siromasnom puku objasnjavaju da su im pare na domak ruke, nego oni lenji, glupi, neobrazovani pa nece da se mrdnu. svako bi mogao biti milioner, nikad u istoriji nije bila dostupnija mogucnost za to - imas internet, smislis statup, smislis neku prodaju, dzidzebidze i eto ga! pa nece biti bas tako (cak ce pre biti ovo sa biznisom nego sa umetnoscu, sto ne znaci da je lakse, ali je dostupnije i realnije),

nego, ipak ima nesto i do sredine i miljea iz kojeg si, obrazovanja, okruzenja, vrednosti koje se neguju u tvojoj porodici i drzavi, gradu, skoli.. istina, ima nekad i onih koji se usprotive tim ustaljenim vrednostima, pa se sami obrazuju, informisu, citavog zivota usavrsavaju... ali takvih je 1 na 100.000, pa je za pricu o realnom stanju i dostupnosti savremene umetnosti sirokim slojevima, sasvim neupotrebljiv podatak.

evo me posle x vremena, guzva,,,,

 

nije bas tako. ja namerno nisam ulazio u problem neukog siromasnog puka, to je pitanje bazicnog obrazovanja koje je opet, pitanje stanja u drustvu kao i milje, vrednosti i sve sto si pominjala. jednostavno nisam zeleo da sirim temu.  hteo sam da kazem da ljudi koji imaju osnovu i zainteresovani su, mogu uz mnogo manje truda nego ranije da rade na tome. 

 

@caligula - kulturoloski momenat nema veze, moze umesto zalaska sunca iza hrama svetog save da bude cinija s grozdjem s budvanske plaze. to ce opet vecini biti umetnost a gernika ce biti predmet sprdnje (kao tebi mnogi umetnici). a ako tvoja teorija radi, svako bi morao prepoznati umetnost i pokloniti joj se. kako milanskoj katedrali, tako i pikasu i braku i maljevicu i kandinskom..... ama ne biva.  ako si ti u pravu, onda moras spustiti prag pa sve koje sam nabrojao proglasiti sarlatanima jer bi vecina planete na njihove radove odreagovala bas kao sto ti reagujes na vecinu savremene umetnosti. 

 

jebiga, bojim se da ipak bez predznanja nema razumevanja. 

 

 

 

 

Link to comment

Ubacujem malu digresiju vezano za ovde osporavanog i obozavanog Disana iz knjige Drzavni neprijatelji Uelbek-Anri Levi, kako bi malo rasteretio topik.

 

"Marsel Disan, kome je taj korespodenstki sah bio drazi od svega, upustao se ponekad u partije koje su mogle i godinama trajati, a ja (Anri Levi) sam u to vreme bio sav izgubljen u divljenju svemu i svacemu sto je radi Marsel Disan (u poslednjoj fazi svog umetnickog zivota radio je ready-made iz Njujorka, korespodentskim putem, takodje, prosledjujuci porudzbine svojoj sestri Suzani koja je zivela u Parizu i tu mu zavrsavala poslove; slicno je bilo i sa sahom.. "

Link to comment

Jbg Julijana, bolje je za nju da prezivi

 

E da, procitao Gojkovo i Stojkovo, deluje interesantno (cini se da je ozbiljno kraftovana instalacija). Interesuje me nivo kraftovanja, pominjes Tarkovskog i Vendersa, Bergmana - dakle tu je jurena i estetika (manipulisalo se :D ) nije "anestezirano"     @Gojko & Stojko

Link to comment

^^^ hahaha eto vidis! a ja se sve mislim da nikoga sem IL nece ni da uzme u obzir! :D 

 

elem, bez zajebancije, IL je ovde predocila (i zapravo izuzetno artikulisala) dosta kljucnih aspekata oko (ne)razumevanja savremene (konceptualne) umetnosti.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...