Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

sta se ovde desava, sem sto su smenili odlicnu direktoricu, Nelu Tonkovic i postavili arpada blaska koji je kadar SVMa, ali je istovremeno vrlo blisko povezan i sa najinteresantnijim vojvodjanskim umetnickim pojavama, kao sto je janos urban, dezire festival, suboticko pozoriste... (istina, on im je bio samo dizajner). vidim i ovo pismo podrske, ima dosta poznatih i ''sarenih'' potpisnika je iz beograda (sesicka, branislav dimitrijevic, mileta prodanovic, ivan colovic, dubravka, vlajcic.... a nema nikog, koliko ja znam,  iz urbanove ekipe?!? hello, invisibl, je l' znate nesto vise o slucaju? 

Link to comment

Sjetio sam se kavboja prošle godine blejeci po njemačkom paviljonu u Veneciji. Njegove mudre reči i razvaljivanje savremene umetnosti (pogotovu performansa) su odzvanjale prostorijama. Šteta što sva ta mudrost ostane sakrivena u podrumima ovog plemenitog foruma.

Link to comment

:D ok, nisam ni mislila da pratis Kulturnu Scenu, već da si upućen u lokalne tračeve, pošto si nam prošle godine došapnuo nešto u vezi palićkog festivala što je ličilo na ono što sam mislila da ćeš imati da podeliš sa nama i ovom prilikom.  pre svega me je interesovalo da li su se Urban i ekipa lako slozili sa svim ovim jer zaboga, svm je tako hteo... ili su, kao sto bi mi bilo logičnije, ipak daleko od svih tih kuhinja i puka je slučajnost sto je novi direktor radio sa njima (to je i najverovatnije, ali eto, radoznala sam, šta ću).

 

Link to comment
1 hour ago, nezvanova said:

:D ok, nisam ni mislila da pratis Kulturnu Scenu, već da si upućen u lokalne tračeve, pošto si nam prošle godine došapnuo nešto u vezi palićkog festivala

 

sad sam bunario i ne mogu da nađem ništa u vezi pff do pretprošle godine :fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...
15 hours ago, Krampa said:

Fakin skeri. Pa ovaj je ladno citao forum i bukvalno kopirao kaligulu!! Od reci do reci! :blink:

 

 

Devalviras moje reci Krampo :fantom: ovo u videu je kauboj za sirotilju, covek malo masi sa uzorima i prelomnim tackama (impresionizam mu je vec problem, a ja i Kazimira Maljevicha volim)

 

Puanta je da je i najskolovanija publika danas ovca bez stava i to je on lepo objasnio onijem primerom sa nesudjenim Pollock-om/zapravo njegovom keceljom. Klikbajt nije nastao pre par godina vec mnogo, mnogo ranije. Zivimo to vreme te se i ponasamo u skladu sa tim da NIKADA NECETE VEROVATI STA JE OVA UMETNICA URADILA NA PERFORMANSU, sto je vest iz recimo sezdesetih proslog veka.

 

 

On 17.7.2018. at 19:23, Krampa said:

Sjetio sam se kavboja prošle godine blejeci po njemačkom paviljonu u Veneciji. Njegove mudre reči i razvaljivanje savremene umetnosti (pogotovu performansa) su odzvanjale prostorijama. Šteta što sva ta mudrost ostane sakrivena u podrumima ovog plemenitog foruma.

 

Ovo bi, da je ozbiljan, bio poust decenije ali zezaj ti zezaj, stideces se svojih odlaska na performanse kao sto se neki danas stide ucesca na radnim akcijama :fantom:

Link to comment
24 minutes ago, Caligula said:

 

 

Devalviras moje reci Krampo :fantom: ovo u videu je kauboj za sirotilju, covek malo masi sa uzorima i prelomnim tackama (impresionizam mu je vec problem, a ja i Kazimira Maljevicha volim)

 

Puanta je da je i najskolovanija publika danas ovca bez stava i to je on lepo objasnio onijem primerom sa nesudjenim Pollock-om/zapravo njegovom keceljom. Klikbajt nije nastao pre par godina vec mnogo, mnogo ranije. Zivimo to vreme te se i ponasamo u skladu sa tim da NIKADA NECETE VEROVATI STA JE OVA UMETNICA URADILA NA PERFORMANSU, sto je vest iz recimo sezdesetih proslog veka.

 

 

 

Ovo bi, da je ozbiljan, bio poust decenije ali zezaj ti zezaj, stideces se svojih odlaska na performanse kao sto se neki danas stide ucesca na radnim akcijama :fantom:

Po ovde napisanom, ti i dobri profesor mi izgledate kao blizanci. On je to mozda rekao malo drugačije ali poenta vam je ista. 

 

A za njemački performans...steta je da zbog svojih predrasuda ili neznanja ostaneš uskrscen jednog takvog iskustva. 

Link to comment

Po ovde napisanom, ti i njegovi studenti mi izgledate ko blizanci, moze vam se podvaliti kecelja za Pollock-a bez problema.

 

Zdravo za gotovo, tako moze da se zove ovaj topik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...