Jump to content
IGNORED

antivaxx biseri


Ros

Recommended Posts

5 hours ago, aram said:

Expert je bio i onaj lik koji je svesno lagao u istraživanju o MMR vakcinama jer je dobio novac od advokata koji su vodili parnice vezane za njih. Dokazano, oduzeta mu titula, ali šteta je već učinjena. I meri se brojem mrtve dece.

Endrju Vejkfild je neopevano đubre koje i dalje truje, doduše u manjoj meri. Šteta koji je učinio nepopravljiva. Svaka budaletina veruje da MMR vakcina izaziva autizam, i ne može im se ništa objasniti, nikakva istraživanja i dokazi ne pomažu. Rogan takođe đubri bez prestanka, ja sam ga jednom samo slušao, priča mu se naravno svodila da je kovid pičkin dim, i da te ivermektin oporavi za dan. Naravno, ne treba da se vakcinišeš, jer ko zna kakve posledice to nosi.

  • +1 1
Link to comment

jeste ima tu svashta, meni redovno shalju i mole me da gledam, ali mi niko nikada nije poslao tomu piketija, ni nedobog rodzera penrouza, nego uvek neke dip stejt blavore i drevne vanzemaljce. sve znajuci moj bekgraund, a mozda bash i zato, da se prosvetlim :s_w:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Dolaze njemu super likovi Musk, Penrose, Pinkter, Goertz, Bill Burr, Dave Chapel...vrhunski naučnici sa najboljih univerziteta, biznis elita, pisci, komičari, glumci, sportisti...dovodi on i ljude iz struke koji su 100% na zvaničnoj, normalnoj liniji što se kovida tiče. I ume da vodi te razgovore, baš ima odličnih epizoda. Na jedan klik vam je spisak gostiju, imaš i da sortiraš po oblasti (nauka, politika whatever). Dođe ponekad i neki antivakser, možda ukupno 3, 4 puta da je bila takva epizoda. Rogan sam je antivakser, ljakse i tako dalje, fali mu svašta, ali to izbija kada mu dođe neki drugar komičar ili neki loš gost. Bude odlično kada ima dobrog gosta. 

 

Edit: ima dosta dobrih epizoda o ishrani i dugovečnosti, treningu...ronda patrik, Peter attia na primer. Pa onaj Walker o spavanju je isto dobra epizoda iz tog žanra. Ili onaj rus, zaboravih mu koji doneo trening sa kettlebells u ameriku. 

 

Nekoliko odličnih epizoda o AI, goertz i bastrom su dve epizode koje mi padaju na pamet. 

 

Lex Fridman je još bolji za naučne i tehničke teme, ali Rogan traje mnogo duže i imao je veće ekskluzive.

Edited by Heaviside
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Sto je najveca fora sa njim, ako sam dobro to procitala, on je i sam opovrgao svoj eistrazivanje posle n godina i izasao sa tim da ne treba uzimati u obzir, a antivakseri i dalje citiraju taj njegov rad.

Ma ne ,najveća fora je što on nije antivaxer ,nego je hteo da progura svoje vakcine 

 

 

A ovo sa Joe Roganom je samo kontraproduktivno 

Ili antireklama 

Link to comment

Da, Vejkfild je imao dvovalentnu vakcinu koju je hteo da progura, pa je dao sve od sebe da ocrni MMR vakcinu, na kraju je postao antivakserska ikona. Bilo je dobrih tekstova na tu temu, ali prosečan  avaks nije sposoban za čitanje pet stranica. Lakše je da poveruje Slavici, kada grakne na društvenim mrežama, kako je komšijska ćera autistična od vakcina ili da su one pune otrova.

Link to comment
48 minutes ago, Fakundo Sava said:

 

 

A ovo sa Joe Roganom je samo kontraproduktivno 

Ili antireklama 

I meni se čini. Ja sam epizodu sa malone-om pokušao da pogledam samo zbog frke koja se digla inače mi je tih tema preko glave. A pratim podcast i znao sam da je bio gost i opet ne bih gledao da nije bilo te reklame Ili antireklame. Taj lik, navodno jedan od izumitelja mrna vakcina nije ni kenselovan nego potpuno ukinut ala trump sa svih mreža i onda svi mediji prenesu Nil Janga kako bukvalno govori ljudima gde ima da se vidi trosatni razgovor sa njim. 

 

Inače, epilog cele priče je da su se Rogan i Spotify dogovorili da se ovaj potrudi da posle avaks epizoda odmah u sledećoj epizodi dovede nekog normalnog, a ne raštrkano kao sada, i da stavi neki generički disklejmer na početku takvih epizoda :lolol:

 

Mnogo mi ide na kurac sa antivakserskom agendom, ali skidam kapu na ugovoru tj. kako se izborio da sme da priča šta hoće. Likovi kojima je ukinut tviter, linkedin i sve ostalo dolaze kod njega bez ikakvih posledica. I imaju naravno osmocifren broj pregleda.

Edited by Heaviside
Link to comment
38 minutes ago, Indy said:

 

 

E hebi ga ako su to super likovi.

 

 

Dobro, može da se zanemari to što su meni super. Poenta je bila da se radi o mejnstrim ljudima koji ne šire fake news i teorije zavere ili kroz podcast ugrožavaju nekoga. Dođe Mask i priča o Space X, Tesli, letu na Mars, neural linku. Dođe Bolstrom i priča o opasnostima vezanim za razvoj veštačke inteligencije, dođe Bil Bur i duhovito analizira društvene fenomene, profesori pričaju o svojoj oblasti, sportisti o svojoj i tako dalje...

 

Naravno, nije za ljude koji imaju neki problem sa nabrojanim ljudima. 

 

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Dobro, može da se zanemari to što su meni super. Poenta je bila da se radi o mejnstrim ljudima koji ne šire fake news i teorije zavere ili kroz podcast ugrožavaju nekoga. Dođe Mask i priča o Space X, Tesli, letu na Mars, neural linku. Dođe Bolstrom i priča o opasnostima vezanim za razvoj veštačke inteligencije, dođe Bil Bur i duhovito analizira društvene fenomene, profesori pričaju o svojoj oblasti, sportisti o svojoj i tako dalje...

 

Naravno, nije za ljude koji imaju neki problem sa nabrojanim ljudima. 

 

 

U redu, razumem. Za mene, ako nikad više ne čujem šta pomenuti (i njima slični) imaju da kažu o bilo čemu, to će biti sasvim OK.

 

Za razliku od toga, ponukan ovom kontroverzom preslušavao sam (ponovo) oeuvre Neil Younga intenzivno ovih dana... I mogu samo da se nasmejem na sve one silne šaljivce po internetu kojima je komentar na aferu bio ono sveprisutno i nadasve duhovito "Neil who?"

 

Sve to ima svoje... Možda je nas boomere pregazilo vreme, ali i neka. You can keep this, što se ono kaže.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Facundo Orellana said:

Endrju Vejkfild je neopevano đubre koje i dalje truje, doduše u manjoj meri. Šteta koji je učinio nepopravljiva. Svaka budaletina veruje da MMR vakcina izaziva autizam, i ne može im se ništa objasniti, nikakva istraživanja i dokazi ne pomažu. Rogan takođe đubri bez prestanka, ja sam ga jednom samo slušao, priča mu se naravno svodila da je kovid pičkin dim, i da te ivermektin oporavi za dan. Naravno, ne treba da se vakcinišeš, jer ko zna kakve posledice to nosi.

 

  • +1 1
Link to comment

Ima on nekih malih sličnosti sa Đokovićem. Vodi računa o svom telu, hteo bi mnogo toga da zna i ima pristup raznim ljudima od kojih kroz razgovor kao uči pa se istripuje da je stekao neko specijalno znanje, a u stvari je poprilično neobrazovan i nije u stanju da razdvoji žito od kukolja. Specijalni režimi ishrane, joga, meditacije, trening, suplementi, antivakser...u dosta oblasti promoviše tehnike suprotne onima koje Đoković promoviše (npr. karnivor vs vegan) ali sve je to jedan isti princip i tip ličnosti po meni.

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment

Koliko sam primetio, Rogan se ne konfrontira sa gostima, ide im niz dlaku. I ovaj video sa Osterholm-om to potvrđuje. Ali očigledno nije u stanju da ukapira i da poveruje da mu, npr, sauna ne može pomoći da ubije virus, iako mu čovek lepo objasni kako i zašto. U nekom narednom podcast-u on i dalje gura tu ideju.

Edited by MrIncredible
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...