Jump to content
IGNORED

antivaxx biseri


Ros

Recommended Posts

12 minutes ago, radisa said:

Posle su imali 44%, na sledećim izborima, koji su bili i poslednji pravi  izbori do druge polovine 40-ih...

S tim da su ti izbori bili daaaleko od demokratskih (vise meseci drzavnog terora nad političkim protivnicima, zabranjivanja njihovih novina, itede)

Link to comment

Možda nije baš fer prema Džou, ali ajd na ovom temi da vidimo šta se dešava sa pokušajem kenselovanja Joe Rogana sa Spotify. Prvo je Neil Young povukao nogu ultimatumom ili ja ili Rogan i naravno bio je Rogan. E sad, nisam dalje pratio detalje, ali mislim da je ceo problem eskalirao kada je Joe Rogan ugostio doktora antivaksera. Robert Wallace Malone is an American physician and biochemist. His early work focused on mRNA technology, of which he was a pioneer, pharmaceuticals, and drug repurposing research. Nakon tog gostovanja su se pobunili medicinari od kojih većina nije ekspert u oblati imunologije, epidemiologije i slično.

 

Po mom mišljenju, zvanje nekog ko je bar nominalno ekspert ne bi smelo da se kategoriše kao problematično,  jer ako to postane trend onda smo još više najebali.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

jer ako to postane trend onda smo još više najebali.

Zašto bi to bilo tako? A mislim da smo već najebali. (I to nikako nije kraj.)

 

Nije bilo nikakvog kenselovanja. Potpuno legitimno kuriranje sadržaja na privatnim medijima nije "kenselovanje" (a i ako jeste, onda nije problem.)  (A to ovde nije ni bio slučaj).

 

Young je samo rekao da za njega nema mesta tamo gde daju platformu kovid lažima (koji - posebno u USA - koštaju straobalan broj ljudskih života - ljudi koji uopšte nisu nužno morali da umru sada, ukradene su im godine pa i decenije života.

 

Naravno, Neil Young, budući da nije sisao vesla, znao je da ne postoji šansa da Spotify pocepa onolliki milionski ugovor sa Roganom... Poenta je - napraviti buku i skrenuti pažnju da je to što se kod njega u ime "ma samo pričam sa ljudima" blebeće ne samo lupetanje, već i opasno po život. Može on da priča, ali ni drugima usta nisu zatvorena.

  • +1 2
Link to comment
36 minutes ago, braca said:

Nisam ni ja pratio detalje, ali sećam se ovoga

 

 

Ovakve "informacije" direktno ugrožavaju živote ljudi.

Sunce ti jebem kakva riznica idiotizma 

 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Indy said:

Zašto bi to bilo tako? A mislim da smo već najebali. (I to nikako nije kraj.)

 

 

Ne mislim na covid situaciju ( to je sad i braca pojasnio) nego generalno ako se ne sme cuti misljenje eksperta koji nije na liniji vecine - sto je ovde slucaj. I

Link to comment

Ma truje Rogan konstantno.
Čak se A. Rodgers kad se vadio na "pravo na mišljenje", a u stvari je slagao kad suga pitali da li je vakcinisan, pozivao na produktivne razgovore sa Roganom...
To je ikona za ove mudrijaše, imamo i na forumu takve primerke...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Lezilebovich said:

Ne mislim na covid situaciju ( to je sad i braca pojasnio) nego generalno ako se ne sme cuti misljenje eksperta koji nije na liniji vecine - sto je ovde slucaj. I

 

Bilo ko može da širi dezinformacije, bez obzira na formalne kvalifikacije, a u slučaju opasnosti to ima posebnu težinu.

  • +1 3
Link to comment

Expert je bio i onaj lik koji je svesno lagao u istraživanju o MMR vakcinama jer je dobio novac od advokata koji su vodili parnice vezane za njih. Dokazano, oduzeta mu titula, ali šteta je već učinjena. I meri se brojem mrtve dece.

  • +1 7
Link to comment
15 minutes ago, aram said:

Expert je bio i onaj lik koji je svesno lagao u istraživanju o MMR vakcinama jer je dobio novac od advokata koji su vodili parnice vezane za njih. Dokazano, oduzeta mu titula, ali šteta je već učinjena. I meri se brojem mrtve dece.

 

Sto je najveca fora sa njim, ako sam dobro to procitala, on je i sam opovrgao svoj eistrazivanje posle n godina i izasao sa tim da ne treba uzimati u obzir, a antivakseri i dalje citiraju taj njegov rad.

Link to comment

Pa ne, priznao je na sudu, kad kad je već nepobitno utvrđeno da je lagao i izmišljao podatke.

 

Quote

 

Na današnji dan prije 12 godina znanstveni časopis The Lancet povukao je znanstveni članak kojega je 1998. objavio Andrew Wakefield, a radi kojega je cjepivo MMR (Mo-Pa-Ru) protiv ospica, zaušnjaka i rubeole povezano s autizmom i crijevnim upalama.
Odluka o uklanjanju tog teksta iz znanstvene literature donesena je nakon što je u desecima opsežnih i temeljitih studija potaknutih Wakefieldovim tvrdnjama, nedvojbeno dokazano da cjepivo NIJE povezano s pojavnošću autizma i kolitisa, te nakon što je provedena istraga kojom je utvrđeno da je Wakefield lagao, izmišljao i falsificirao podatke u studiji i da je za to istraživanje primio novac od odvjetnika koji su vodili parnice u kojima se pokušavalo povezati cjepiva s određenim bolestima.
Šteta koju je Wakefield svojim falsificiranjem znanosti, širenjem lažnih informacija i pohlepom za novcem nanio ljudima i djeci diljem svijeta je nemjerljiva: od objave u The Lancetu 1998. do povlačenja članka 2010., u samo dvanaest godina, diljem svijeta su očajni roditelji djece s poremećajima iz autističnog spektra prevareni i podmuklo zavedeni izmišljenim lažnim Wakefieldovim podacima, a svijetom se proširio protu-cijepni (antivaxxerski) pokret zbog kojega je u brojnim državama, pa i u Hvatskoj, došlo do pada postotka cijepljene djece, s posljedicama koje su više nego tragične.
I danas još uvijek, godinama nakon što je Wakefield na sudu priznao svoju laž i oduzeta mu je liječnička licenca, antivaxxerski sljedbenici odbijaju cijepiti djecu, iako je ova lažna studija brojnim dokazima označena kao prevara, a stotine tekstova koji su uslijedili su potvrdili da je cijepljenje kao metoda prevencije bolesti učinkovito i sigurno, uz minimalne nuspojave.
Ipak, povlačenje zločinačke laži iz znanstvene literature velik je korak prema boljem razumijevanju znanstvenih istraživanja, naučnih dokaza i napretka temeljenog na provjerenim činjenicama.
Sretan vam 2. veljače, Dan povlačenja! Happy February 2nd, Retraction Day!

 

  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...