Jump to content
IGNORED

antivaxx biseri


Ros

Recommended Posts

Danas sam imala susret sa jednom protivnicom vakcine. Agresivni su poprilicno.

Stavila sam sam ih u kategoriju da imaju neki misaoni problem kod razumevanja velikih brojeva, svaki argument ma koliko bio razlicit se svodi na to. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Sandradjer said:

Danas sam imala susret sa jednom protivnicom vakcine. Agresivni su poprilicno.

Stavila sam sam ih u kategoriju da imaju neki misaoni problem kod razumevanja velikih brojeva, svaki argument ma koliko bio razlicit se svodi na to. 

 

 

 

najveci problem je sto ne postoji ultimativni, opipljiv, neposredan dokaz da vakcina pomaze. sve se svodi na matematiku, procente i zdrav razum, a time se antivakserima ne moze dokazati zato sto su oni toga svesni, ali se vade na "pa umro je a bio vakcinisan", "preboleo bez problema, a nije vakcinisan". a ni zdrav razum nije argument jer zdrav razum kaze da se sunce pomere tokom dana, i da je zemlja ravna 

Link to comment

Osoba 1 zna ljude koji su umrli/oboleli ozbiljno od kovida.

Osoba 2 ne zna ama nikog ko je lose prosao, vec je sve kao grip ili prehlada.

I onda,

osoba 2 ne priznaje ono sta osoba 1 govori, jer je to suprotno od njenog iskustva.

 

Stojis kao osoba 1 ispred osobe 2 i govoris joj to, i onda dakle kaze "ali ja ne znam nikoga ko je tesko oboleo". "Ali ja znam". "E, ali JA ne znam"

 

Sve po strani, ja imam logicki problem da shvatim ovo. It does not compute.

 

Ovo je doslovce kako petoro Nemaca koje ja znam misli. (Jedna zena je bila malo antivakserka i pre, a dva para su nas potpuno iznenadila, jedni su bili nekad i dobri prijatelji, i kazu, kao da su citali iste alternativne medije, "kako nisu protiv vakcine ali im se ne svidja kako drzava resava stvari promocijom vakcina" - umesto da budu srecni sto zive u zemlji u kojoj je drzava ipak nesto uradila po pitanju istinske zastite svojih gradjana).

Link to comment

Eeee ako prezivimo te iste vakcine.

Cula sam za jednu da toliko nije verovala u koronu dok nije pala u nesvest i izmerili joj jezivo nisku saturaciju. Pretekla i dalje ostala istog stava 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

ja znam jednog (moj školski drug, pritom, poznat šahista u mom rodnom gradu, dakle teško da je bio glup) koji nije verovao u koronu, nije mu bilo ništa dok se nije obeznanio pa su onda mogli da ga odnesu u bolnicu. nažalost kasno 

neću to nikad razumeti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...