Jump to content
IGNORED

Borac, Cacak, pranje ruku u Moravi


б1lme3

Recommended Posts

1 hour ago, Nikodije said:

I naravno opet ništa od rekonstrukcije dvorane koju najavljuju 5 godina unazad.

eh da je 5

2019 je delovalo da su se pomerili sa (predizbornih) obecanja

preneto je vlasnistvo, uradjen projekat

pominjala se cifra od 4 miliona evra, "dizanje na sprat", izbacivanje one unutrasnje konstrukcije, povecanje tribine do morave (pisalo se o dodatnih 500mesta)

daleko od idealnog, ali ajde, kad se ni u najavi nema za izgradnju nove i takvo resenje bi bilo prihvatljivo

 

sa druge strane, posto sredstva ocigledno nisu obezbedjena, bolje sto nisu ni poceli sa tim

dovoljno je videti sta su uradili sa stadionom u cacku

a radikali su to, ne bi cudilo da skinu krov sa hale i onda ostave tako nekoliko godina

 

stadion, hala, zatvoreni bazen, decenijama se u cacku ceka na to, bas tuzno

 

Link to comment
On 4.9.2021. at 23:18, goofs said:

Kad pomenu Radosevica i sezonu u Borcu, imao sam desetak godina tada, gledao u Šumicama Radnički-Borac. Ćale je oduvek navijao za Radnički pa sam tu malo povukao na njega.

 

Gledamo utakmicu, muče se i jedni i drugi, Sladjan Stojkovic i Predrag Parezanin drze nase u igri, prvi 20-22p, drugi 19p na kraju, svaki kos kad daju kao gol da je pao. I dobije Radnicki na guzove. Pratio sam dosta ligu tada i znao sam da je Mire prvi strelac, ali mi na toj utakmici nije delovao nista posebno, po koja trojka, neki ulazi, jedan zajeban na drugi obruc itd. Sutra u novinama citam - dao 36p :lolol:

Bio je neki super duel Berića i Radoševića, to je bila poslednja Berićeva sezona u Partizanu, pre nego što će ga zameniti Radošević. Otprilike obojica po 30 poena na utakmici, ne sećam se najbolje. 

Link to comment
On 4.9.2021. at 22:09, pbg12345 said:

lopez, djokovic , curcic st     bumbic?

hejl, sanadze, curcic ml

carapic, novakovic, andric

tomasevic, todorovic, nikolic

pecarski, marinkovic, jankovic, maricic

 

 

 

 

Jesu ovi Curcici nesto Rasi Curcicu? I on je poceo cacanin i poceo je u Borcu. Koliko sam patio sto nikad nije dosao u KKP.

Link to comment
49 minutes ago, pbg12345 said:

Curcic je iz zeleznicara otisao u olimpiju. Nije on igrao za borac

 

Nisu u bliskim rodjackim vezama, za dalje ne znam, ali dosta je rasireno to prezime u cacku i okolini

 

Moguce da sam pomesao. Znam da je iz Cacka iz neke druge price, a secam ga se iz Olimpije, naravno.

 

edit: Sad gledam, spanska wiki kaze Borac, srpska kaze Zeljeznicar. Kako se cudno kaze zeljeznicar na spanskom! :D  Ocigledno da nisam jedini koji je pobrkao cacanske timove. ;)

Edited by chandra
Link to comment

definitivno iz zela u olimpiju

ovde pise da je cak bio prvi poenter i skakac u b ligi u toj sezoni pred odlazak u ljubljanu

https://kosmagazin.com/souly-konan-iz-cacka/

 

na ovom protalu ima odlicnih tekstova, ali pravo blago su stari brojevi kosa :smiley_hail:

u broju 2 npr ima tekst o sumraku cacanske kosarke, jer su sezonu pre borac i zele ispali iz prve a, odnosno b lige i lose usli u novu sezonu :D 

jbt, koliku mi je radost taj casopis donosio dok je izlazio

i opet sam sam zaboravio kako se zvao drugi kosarkaski casopis tih godina (kasne 80te) a pisali smo ovde nekoliko puta o tome

 

9 hours ago, chandra said:

 

Moguce da sam pomesao. Znam da je iz Cacka iz neke druge price, a secam ga se iz Olimpije, naravno.

 

edit: Sad gledam, spanska wiki kaze Borac, srpska kaze Zeljeznicar. Kako se cudno kaze zeljeznicar na spanskom! :D  Ocigledno da nisam jedini koji je pobrkao cacanske timove. ;)

mozda ne bi bilo lose da se omoguci otvaracu teme pregledavanje tudjih postova pre objavljivanja :fantom:

u suprotnom, ovakve kobne greske su put u propast

 

 

Link to comment
51 minutes ago, pbg12345 said:

definitivno iz zela u olimpiju

ovde pise da je cak bio prvi poenter i skakac u b ligi u toj sezoni pred odlazak u ljubljanu

https://kosmagazin.com/souly-konan-iz-cacka/

 

na ovom protalu ima odlicnih tekstova, ali pravo blago su stari brojevi kosa :smiley_hail:

u broju 2 npr ima tekst o sumraku cacanske kosarke, jer su sezonu pre borac i zele ispali iz prve a, odnosno b lige i lose usli u novu sezonu :D 

jbt, koliku mi je radost taj casopis donosio dok je izlazio

i opet sam sam zaboravio kako se zvao drugi kosarkaski casopis tih godina (kasne 80te) a pisali smo ovde nekoliko puta o tome

 

mozda ne bi bilo lose da se omoguci otvaracu teme pregledavanje tudjih postova pre objavljivanja :fantom:

u suprotnom, ovakve kobne greske su put u propast

 

 

 

Idi bre, ovo treba na linkove za gubljenje vremena. sat vremena vec prelistavam, a imam jos posla za danas. Kako se to citalo i iscitavalo od stranice do stranice.

 

Jel taj drugi izlazio u formi novina ili kao magazin? Nesto se ko kroz maglu secam nekih "kosarkaskih" novina.

Link to comment

forma novine da

po tome sam najvise i siguran da je bio jos jedan kosarkaski "casopis", da nisam pomesao nesto

i bio velik format, jos veci nego zurnal npr

 

blago jebeno :D

sve ove statistike, tekstovi o igracima, talentima, klubovima iz tadasnje perspektive

naleteh npr na tekst o dve decenije od uvodjenja trojke u nba :) 

Edited by pbg12345
Link to comment

bio je nedeljnik Košarka. Ćuruvijin Dnevni Telegraf je to radio. Prvi broj izašao tu negde krajem 1996-počekom 1997. godine. objavljeno 30-40 brojeva i prestalo da izlazi posle Eurobasketa.

imam sve brojeve, ali mi je to već baš dugo kod nekog momka koji je tražio da mu dam da malo prelista i povadi statse. baš ću da ga cimnem ovih dana da vidim u kakvom je to stanju.

 

a "Koš" je izlazio ranije (početak 90ih) i bio je štampan na neuporedivo kvalitetnijem papiru, fotke bile u boji ali sam i ja tad bio previše zelen i nisam kontao da to treba pažljivo da čuvam, pa sam Koš kolekciju uglavnom raskupusao osim možda par brojeva koje još uvek imam negde kod matoraca.

sećam se kad me ćale u januaru 1994 poslao da kupim novi broj Koša i dao mi jednu novčanicu, onu što je u ginisovoj knjigi rekorda po broju nula. na kraju smo čova koji je držao trafiku, još par ljudi koji su se tu zatekli i ja, smo bukvalno pola sata brojali nule na novčanici poredili sa brojem nula na časopisu da vidimo da li imam dovoljno para ili on ustvari treba da mi da i kusur. :lolol:

 

  • +1 2
Link to comment

ovo o cemu mi pisemo ili makar ja :D je period sa kraja 80tih

secam se npr da je na poslednjim stranicama bila nba statistika i definitivno je izgledala drugacije nego ova forma u "kosu"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...