Jump to content
IGNORED

US Open (za) 21 - poslednje poglavlje…


Ros

Recommended Posts

On 14.9.2021. at 1:04, keitel said:

I ja mislim da nije nemoguće da neko u bliskoj budućnosti osvoji 25+ gren slem trofeja.

Nije nemoguce al' je malo verovatno. Svi oni znaju da igraju al' i mene zivo zanima ko ce imati (mentalne) snage da krene da prebiva™ ostale - u krug - sledecih 10 godina. Zivi bili - ako imamo srece - gledaT cemo - al' meni - kao sto rekoh - sve to 'malo verovatno'. Kapa dole svakome ko uzNe vishe od 5-10 i to je to. 

10 je puno, 15 neverovatno a 20 jedinstveno - osim njih trojice koliko jos igraca ima vishe o 7-8? Malo. Preko 10? Jos manje. Jedan godishnje je strava, dva je naucna fantastika (osim za njih trojicu). Mozda se neko novi pojavi, al' opet i opet - 'malo verovatno'.

  • +1 1
Link to comment

pa i nije baš sf uzeti 2 gs godišnje, zavisi od konkurencije i horoskopa dotičnog igrača :happy:

- npr 3 gs u jednoj godini u open eri su uzimali i konors 1974 i vilander 1988, oldereru je to pošlo za rukom 2004, 06, 07 tipičan primer igrača koji je iskoristio slabu eru i rupu koja se napravila posle penzionisanja samprasa, agasija i generalno te generacije, pa do stasavanja španca i srbende, djokold 2011, 15, 21, rafaold 2010

- po 2 gs + izgubljeno 1 finale, dakle 3 finala u jednoj godini imaju

- borg 1978, 80

- lendl  1986-1987

- rafa 2017, 19

- viljas 1977

- mekinro 1984

- sampras 1995

- agasi 1999

- djoker 2016

 

  • +1 1
Link to comment

Nije SF, ali imamo ono najvažnije, skup velikih brojeva iz kog statistički možemo da vidimo da su igrači koji su spremni održati taj nivo forme na više od 5-6, kamoli 10 godina, izuzetno retki. Sampras, i ova naša trojica iz prošle ere. Agasi, ej, Agasi ih ima tek 8 (jel 8?). Videli smo Tiema kako je konačno uzeo prvenac i zbacio neko prokletstvo sa sebe, i sada ga nigde nema. Ako išta, plivamo u podacima koji govore da ovo iako nije neki SF, jer smo razmaženi prisustvom NoFeDala, da je neverovatno retko i malo verovatno.

Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

Je li ovo olderer, rafaold i djokold i dalje fora u 2021?

 

Baš sam pretraživao pojam 'djokold' i ima 44 rezultata, od čega je 43 gone fishingovo. Čovek je istrajan :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...