Jump to content
IGNORED

US Open (za) 21 - poslednje poglavlje…


Ros

Recommended Posts

13 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Pricamo o coveku koji je bio na jedan mec od istorijskog  podviga?

 

I odakle to da se provukao protiv Zvereva? Bio je bolji igrac na tom mecu.

Ja sam stekao utisak da je Zverev bio bolji igrac u polufinalu, ali da ga je pojeo pritisak , pogotovo u tom petom setu  u koji je usao  sa velikom incijativom a odigrao je ispod svakog nivoa. Ovi mladi top igraci su pokazali u mecevima sa njim , da su blizu  da ga smaknu sa trona , sto je i normalno,  covek ima 34 godine a odigrao je toliko meceva u karijeri , velikih finala, teskih meceva , vazno je da namakne jos jedan ili dva slema i da drzi taj rekord, samo ce ga tako istoricari sporta smatrati najvecim  svih vremena.

Edited by Micko8
Link to comment
9 minutes ago, Micko8 said:

Ja sam stekao utisak da je Zverev bio bolji igrac u polufinalu, ali da ga je pojeo pritisak , pogotovo u tom petom setu  u koji je usao  sa velikom incijativom a odigrao je ispod svakog nivoa. Ovi mladi top igraci su pokazali u mecevima sa njim , da su blizu  da ga smaknu sa trona , sto je i normalno,  covek ima 34 godine a odigrao je toliko meceva u karijeri , velikih finala, teskih meceva , vazno je da namakne jos jedan ili dva slema i da drzi taj rekord, samo ce ga tako istoricari sporta smatrati najvecim  svih vremena.

 

Koga ce istoricari sporta (i ne samo sporta) smatrati (bolje: smarati) je potpuno irelevantno. U krajnjoj liniji, ako su istoricari, a ne statisticari, ubedjen sam da ce citava ova decenija i po biti predmed proucavanja bez neke preke potrebe da se kaze - e, ovaj je bio goat, zbog jednog GS vise ili manje.

Link to comment

ovaj da li se to rafaold penzionisao ili šta pa se smatra da neće bit favorit na 2 naredna rg, moraće djokold da uzme 3 komada za status koze u naredne 2-3 godine, ne bih se kladio da se rafa neće povampiriti po 16 put, njega (tj njegova kolena) su počeli da otpisuju još 2009 :happy:

  • +1 3
Link to comment

I ja mislim da nije nemoguće da neko u bliskoj budućnosti osvoji 25+ gren slem trofeja. Prosto, vijek sportiste je sve duži, način treninga i ishrane se unapređuje svakim danom, od marketinških ugovora se zarađuje više nego na terenu.

Rekavši to, mogu da zamislim situaciju u kojoj Novakovih 20 gren slem trofeja ima veću objektivnu težinu nego nečijih 30. Ne vjerujem da matori Lejver ima recimo nešto od toga što su mu rekordi ostali netaknuti, prosto je neuporedivo sve to.

Link to comment

Medvedev, Zverev i Cicipas imaju ukupno jedan slem. Da nije malkice bez osnova da se uzimaju u raspravu za obaranje rekorda?

 

Novak, Rafa i Rodžer imaju 13, 16 i 14 godina razmaka između prvog i poslednjeg slem. Šanse da će neko od ove trojice nextgen igrača koji sada imaju oko 25 godina i ukupno jedan slem uspeti da dominira u sledećih 15 godina na nivou velike trojke su pa....nula.

Edited by Heaviside
  • +1 6
Link to comment

da ali djokold je u cicipasovim godinama imao 1 gs, u zverkinim 4 a u medinim 5, tako da nisu svi fedal early boomers, pa ni to nije smetalo djokoldu da stigne ovu dvojicu

- niko ne zna šta se može desiti već sledeće godine za sada deluje da će ova trojica biti drugorazredni šampioni poput agasija, lendla ili vilandera, naravno da bi se to ostvarilo potrebno je da se djoker i rafa resetuju i spreče ih (nextgen) da dominiraju barem do 2024 godine :happy:

Link to comment
18 minutes ago, Heaviside said:

Medvedev, Zverev i Cicipas imaju ukupno jedan slem. Da nije malkice bez osnova da se uzimaju u raspravu za obaranje rekorda?

 

Novak, Rafa i Rodžer imaju 13, 16 i 14 godina razmaka između prvog i poslednjeg slem. Šanse da će neko od ove trojice nextgen igrača koji sada imaju oko 25 godina i ukupno jedan slem uspeti da dominira u sledećih 15 godina na nivou velike trojke su pa....nula.

 

Pa ne znam, nezgodno je prognozirati. Mozda neko drugi izbije u prvi plan. Cinjenica je da se era ove trojice zavrsava. Jedan je out, drugi je verovatno limitiran samo i jedino na RG, treci deluje da ima najvise snage jos uvek, ali i njega stizu godine.

 

U svakom slucaju, pomenuo sam to kao misaoni eksperiment - svejedno je da li ce da zavrsi sa 20 ili 22, nije da mu jedan od tih brojeva garantuje da ce biti "goat" do kraja zivota.

 

Jednom sam u nekoj igri, prilicno popularnoj u to vreme, prvo izasao na vrh leaderboarda sa rezultatom od, recimo 700k, da bih ga posle popravio na 66M (prvi sledeci stigao do 1M). Kontaktirao me lik koji je napravio igricu, zapanjen rezultatom, hteo majicu da mi salje, a godinu kasnije je igra i povucena sa platformi. E, tako se postaje nesumnjivi GOAT. Da ne bi bilo ikakvih rasprava, trebalo je Djokovic da uzme 45 slemova, 10 kalendarskih, uz 3 izgubljena seta i da posle toga tenis prestane da se igra. Samo sto to moze u mojoj igrici ili pokemonima, ali ce malo teze u sportu. :D

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Koga ce istoricari sporta (i ne samo sporta) smatrati (bolje: smarati) je potpuno irelevantno. U krajnjoj liniji, ako su istoricari, a ne statisticari, ubedjen sam da ce citava ova decenija i po biti predmed proucavanja bez neke preke potrebe da se kaze - e, ovaj je bio goat, zbog jednog GS vise ili manje.

Pa pre Federera uvek su naglasavali Samprasa kao verovatno najboljeg igraca svih vremena, kada ga je ovaj presao u broju osvojenih GS titula  , onda  su presli na Federera  , sada  imamo tri igraca koja su izjednacena pa su svi u nekoj dilemi. Naravno da je broj osvojenih grend slemova najvaznija statistika kada je u pitanju tenis , to se uvek naglasava , kada se porede igraci iz razlicitih era,  broj osvojenih grend slemova, zato je vazno za Novaka da postavi novi rekord, samo da ne prodje kao Serena Williams  koja je potpuno izgorela u   toj trci. Ja licno mislim da ce on svojiti jos   dva,tri   grend slema, mislim da nece imati niz kao ove sezone , moja prognoza je AO i Wimbledon sledece sezone i posle toga mozda jos jedan, uglavnom bice dovoljno da postavi novi rekord.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Micko8 said:

Pa pre Federera uvek su naglasavali Samprasa kao verovatno najboljeg igraca svih vremena, kada ga je ovaj presao u broju osvojenih GS titula  , onda  su presli na Federera  , sada  imamo tri igraca koja su izjednacena pa su svi u nekoj dilemi. Naravno da je broj osvojenih grend slemova najvaznija statistika kada je u pitanju tenis , to se uvek naglasava , kada se porede igraci iz razlicitih era,  broj osvojenih grend slemova, zato je vazno za Novaka da postavi novi rekord, samo da ne prodje kao Serena Williams  koja je potpuno izgorela u   toj trci. Ja licno mislim da ce on svojiti jos   dva,tri   grend slema, mislim da nece imati niz kao ove sezone , moja prognoza je AO i Wimbledon sledece sezone i posle toga mozda jos jedan, uglavnom bice dovoljno da postavi novi rekord.

 

Pa da, mozda je bolje da se prica o "greatest so far". :) Nema neke sigurne garancije da te neko nece prestici dok nisi toliko bolji od konkurencije da obesmislis igricu. :P

Link to comment
4 hours ago, W.F.C. said:

da ostane prvi, da izadje na jos turnir, dva (Pariz, WTF) i uzme to prvo mesto na kraju godine. Inace smor je vise s rekordima i istorijom, odradice to svakako. 

Hm, on ako se pojavi pre wtf  to će biti baš wtf.

A ako se pojavi i na wtf, onda samo pro forma najverovatnije.

Link to comment

Naravno da nije garantovano da će ostati GOAT zauvek. Karijere sve duže traju, a i velika trojka je trojka. Dovoljno je da sledeći Nadal i Federer nemaju svog Đokovića i imaće mnogo lakši posao. Prestićiće ih neko verovatno. Međutim, ja sam pričao konkretno o Medvedevu, Cicipasu i Zverevu, a ne o svim sledećim generacijama do kraja vremena. Za ovo trojicu znamo ko su i šta su i apsolutno nema šanse da će Zverev da osvoji još 21 slem ili Medvedev još 20. Nula koma nula posto.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Naravno da nije garantovano da će ostati GOAT zauvek. Karijere sve duže traju, a i velika trojka je trojka. Dovoljno je da sledeći Nadal i Federer nemaju svog Đokovića i imaće mnogo lakši posao. Prestićiće ih neko verovatno. Međutim, ja sam pričao konkretno o Medvedevu, Cicipasu i Zverevu, a ne o svim sledećim generacijama do kraja vremena. Za ovo trojicu znamo ko su i šta su i apsolutno nema šanse da će Zverev da osvoji još 21 slem ili Medvedev još 20. Nula koma nula posto.

 

Fair enough. Novi klinci treba da otkriju kako se osvajaju gs-ovi. Ali i dalje ce se igrati sva 4, to je 80 u igri u narednih 20 godina. Mozda bude raspodela, sto neko rece, ko u WTA, mozda se neko izdvoji pa dodje do 10 ili 20. Tesko je bilo pre dve godine dana pogoditi i da ce Novak stici do 20, a kamoli sta ce biti za dve decenije. Mislim, ne treba se preopterecivati tim goat znackama. Da ne drndamo dalje vunu, nemam nista da dodam, pa cu se povuci s teme. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...