Jump to content
IGNORED

US Open (za) 21 - poslednje poglavlje…


Ros

Recommended Posts

4 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Osecam se od jutros kao da me je neko tukao. Bas mi je krivo :(

 

I meni, ali iskreno ovo sve sto je odigrao posle W signaliziralo je da nesto ne stima, dal u glavi, dal u pripremi ili ko zna cemu. Pa i ovo polufinale protiv Zvereva dobio je krajnje volsebno i malo je falilo da ode na drugu stranu.

Link to comment
12 minutes ago, chandra said:

 

I meni, ali iskreno ovo sve sto je odigrao posle W signaliziralo je da nesto ne stima, dal u glavi, dal u pripremi ili ko zna cemu. Pa i ovo polufinale protiv Zvereva dobio je krajnje volsebno i malo je falilo da ode na drugu stranu.

 

Licilo je malo na raspad 2016, posle RG, a tokom Olimpijade. Zapravo Djokoviceve Ol 2021 jako podsecaju na njegove OI 2016, a znamo da je posle ovih usledio skoro dvogodisnji slobodan pad. Mislim da se to sada nece desiti, ali nije izvesno koliko ce mu trebati za reset.

Link to comment

Meni je pritisak nabio komentator sa najavom da cemo prisustvovati najvecem mecu u istoriji. Taj cilj, da ima 4 trofeja u godini nije toliko bitan koliko se prica, jednostavno nije, bitno je da se vrati fizicki spreman da uzme jos 2/3/4 GS i da odrzi ritam do olimpijade. 

I kakav je ono servis, jel taj lik uvek tako servira...sigurno

Edited by villiem
Link to comment
12 minutes ago, villiem said:

Meni je pritisak nabio komentator sa najavom da cemo prisustvovati najvecem mecu u istoriji. Taj cilj, da ima 4 trofeja u godini nije toliko bitan koliko se prica, jednostavno nije, bitno je da se vrati fizicki spreman da uzme jos 2/3/4 GS i da odrzi ritam do olimpijade. 

 

 

Pa dobra strana svega je sto eventualna sledeca finala nece sobom nositi bas toliki pritisak kao ovo sinoc. Bar ne bi trebalo.

Link to comment

Da budem iskren, nemam neki poseban osećaj tuge, jednostavno je bio nadigran, a ne postoji bolji način da izgubiš u sportu nego da budeš nadigran. Sve ostalo je teže podneti.

 

Novak je posle meča rekao da je osetio enormno olakšanje, onda je jasno koliko je bio opterećen. 

Takođe... Opet mu se potrefilo da je jurio i GS i 21. GS. Kao onomad broj mečeva dobijenih za redom i broj 1, ako se dobro sećam.

U tenisu je teško izaći i igrati najbolje protiv bilo koga, izvući maksimum iz sebe, ne klonuti i ne pasti pod uticaj protivnika, publike, i svega ostalog. Ovo što Novak proživljava u tim situacijama je sve to puta milion. I i dalje, on je u tom aspektu nenadjebiv možda i u istoriji sporta.

Jedino bitno sada je da namakne barem još 1 GS bilo kad i bilo gde, i da na kraju bude ispred ove dvojice. Sve ostalo je manje važno.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

Jedino bitno sada je da namakne barem još 1 GS bilo kad i bilo gde, i da na kraju bude ispred ove dvojice. Sve ostalo je manje važn

 

Ja mislim da ni to nije previse bitno. Mozda za neku statistiku, ali moze lako da se desi i da sad krenu Medvedev i Zverev da haraju (ili neko treci), pa da neko od njih dodje do 22 u narednoj deceniji (ne kazem da je verovatno, ali nije nemoguce, posebno sto ove trojice koji su ih zadrzavali jos malo pa nece biti). Fakat je da su klinci opasno podigli igru pokusavajuci da pariraju ovoj trojici. U bilo kojoj drugoj eri bilo bi neverovatno da igrac poput Medvedeva nema vec bar jedan GS s 25 godina.

 

  

Quote

 

Licilo je malo na raspad 2016, posle RG, a tokom Olimpijade. Zapravo Djokoviceve Ol 2021 jako podsecaju na njegove OI 2016, a znamo da je posle ovih usledio skoro dvogodisnji slobodan pad. Mislim da se to sada nece desiti, ali nije izvesno koliko ce mu trebati za reset.

 

To poredjenje se bas namece. Podseca i na 2012 kada je antiklimaks bilo finale RG, pa je fulao sve ostalo. I ne ostavlja bas previse prostora za optimizam. Mislim da je 50-50 da li ce ostati na 20 GS.

Edited by chandra
Link to comment

Novak je odigrao onako kako je i obecao pre finala, kao da mu je ovo poslednji mec u karijeri , onaj oprstajni. Budimo realni, on je trebao da ispadne jos u polufinalu protiv Zvereva ,ocigledno je da je  kvalietet njegove igre  u velikom padu sto je i normalno, usao je u godine u kojim vec treba da razmislja  o penziju. Ovi mladi igraci jos uvek gaje   straho postovanje prema njemu,  pa moze  i sa  prosecnim nivom igre  osvajati  grend slomove  ali obruc se  steze oko njega , Cicipas,Zverev i Medvedev su dokazali da ta Novakova dominacija nece jos dugo trajati, ja mislim da on moze uzeti jos   jedan ili dva grend slema, verovatno AO i Wimbldon i mislim da je to sve   od njega, taman da postavi rekord , posto mislim da su Nadal i Federer zavrsili svoje pohode kada su u pitanju osvajanja grend slemova.

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, chandra said:

 

Ja mislim da ni to nije previse bitno. Mozda za neku statistiku, ali moze lako da se desi i da sad krenu Medvedev i Zverev da haraju (ili neko treci), pa da neko od njih dodje do 22 u narednoj deceniji (ne kazem da je verovatno, ali nije nemoguce, posebno sto ove trojice koji su ih zadrzavali jos malo pa nece biti). Fakat je da su klinci opasno podigli igru pokusavajuci da pariraju ovoj trojici. U bilo kojoj drugoj eri bilo bi neverovatno da igrac poput Medvedeva nema vec bar jedan GS s 25 godina.

 

Pa ne bih rekao da to može "lako" da se desi, pogotovu što ovaj ima 25 godina kako si rekao, a rekao bih da je kompletniji igrač od Zvereva a njih dvojica uz Tima koji je dugo u kanalu su definitivno predvodnici te generacije. Plus, mislim da je njihov next gen mnogo jači nego što su oni bili Novaku i ekipi i da će uskoro da krenu da ih melju. Mislilo se da niko neće stići Samprasa, a kamoli 20+ od ovih ludaka. To i ako se desi, taj igrač će da bude nešto što se dešava jednom u tipa 5000 godina.

Edited by Mil@n
Link to comment
14 hours ago, Takeshi said:

pa dobro, nakon ovoliko titula, barem je konačno osvojio njujoršku publiku.

trebalo bi da izgubi i sledeći ao, da skine i taj teret pa da u narednih nekoliko godina zabode još 2-3 slema. 

Ma jeste klinac, meni sve to deluje vestacki, da je igrao protiv Nadala,Federaili Mareja  imao bi isti tretamn  kao i  pre ovog finala.

Link to comment
8 minutes ago, Micko8 said:

Budimo realni, on je trebao da ispadne jos u polufinalu protiv Zvereva ,ocigledno je da je  kvalietet njegove igre  u velikom padu sto je i normalno, usao je u godine u kojim vec treba da razmislja  o penziju.

 

Pricamo o coveku koji je bio na jedan mec od istorijskog  podviga?

 

I odakle to da se provukao protiv Zvereva? Bio je bolji igrac na tom mecu.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa ne bih rekao da to može "lako" da se desi, pogotovu što ovaj ima 25 godina kako si rekao, a rekao bih da je kompletniji igrač od Zvereva a njih dvojica uz Tima koji je dugo u kanalu su definitivno predvodnici te generacije. Plus, mislim da je njihov next gen mnogo jači nego što su oni bili Novaku i ekipi i da će uskoro da krenu da ih melju. Mislilo se da niko neće stići Samprasa, a kamoli 20+ od ovih ludaka. To i ako se desi, taj igrač će da bude nešto što se dešava jednom u tipa 5000 godina.

 

Ma ko zna, predvidjanje buducnosti je zajebana rabota. Da je neko pre 17 godina rekao da ce od narednih 70 GS-ova ova trojica uzeti 60, rekao bi - nema sanse, to se desava jednom u 5000 godina. Mozda se pojavi jedan zajeban lik koji ce poobarati rekorde, ali tesko ce se pojaviti trojica koji ce tako razvaliti sve ostale.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...