Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

Ja sam dosta optimisticniji. Ne glede rezultata, liga nikad kompetitivnija, vec kad je rijec kako ce se raditi u klubu.

 

Uprava je nova, treneri novi (ostali samo trener golmana i set-piece), novi menadzer.. valjda ce i politika biti nova. Ne znam kakav je ETH lik ali gledao je onaj uzas protiv Palasa, siguran sam da nece dozvoliti takvo ponasanje na terenu, a to je vec ozbiljan pomak. Osim toga, njegova karijera je u pitanju, morao bi da bude as ruthless as possible.

 

Kontam da ni budzet nije presudan jer ce praviti tim baza za sl sezone, ne tim za neku titulu. Od svega me najvise buni sto Kristina ostaje. Mislim, 38 god, ne moze orati 90 min od polovine sezone, a ne znam kako ovaj misli da ce izgledati kad ga posalje na klupu ili ne pocne sa njim?! Samo frka u najavi. S druge strane, ako je budzet limitiran, ima smisla pojacati se na vaznijim pozicijama, pa igrati s Kristinom jbg, dace 15 golova sigurno.

 

Toliko je rupa za zakrpiti a predsezona pocinje tek krajem juna, kada ce znati na koga moze racunati. Ja kontam da se mora uzeti pouzdan i brz stoper, ozbiljan desni bek isti takav obavezno i napokon srediti vezni red. Ja bih propiskio kad bi to bili:

 

Deklan Rajs

De Jong

Timber

Lamptey

 

To je nekih 230M, prihvatljivo za novi projekat a rasprodati drvlje. Kako je Rajs preteska meta, Ruben Neves bi bio sasvim ok.

 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, ducca said:

 

Glede ETH, mojih 5 centi na prvu sezonu njegovog boravka:

- Od spiska igrača koje želi uprava mu neće dovesti više od dvojice, plus neke opskurne alternative

- Gro ovogodišnjeg sastava ostaje kao osnova = nastavlja se rovarenje na svim nivoima

- Ćelafuto 2.0 preživljava kulturološko vatreno krštenje plus spoznaju da sve što je znao/naučio/praktikovao u Holandiji može da okači mački o rep

- Player power tokom sezone uzvraća udarac i Erika lagano gura pod autobus

- Uprava pruža punu podršku, usput produžava ugovore Shaw-u, Jonesu, Maguiru i daje novi petogodišnji ugovor Brunu

- Poslednja stavka ostaje da visi i zavisi od samog ETH - da li tokom sezone uči na greškama koje će sigurno praviti, bive ruthless u katovanju govana sledećeg leta i pravi istinski preobražaj kluba ili ulazi u zonu svojih prethodnika gde će otaljati još jednu-dve godine na talasu kontinuiteta, dok javnost a potom i board ne shvate da nije dorastao zadatku.

 

Srečno nam bilo!

 

 

 

Analiza, tj. predvidjanje, ti je u fazonu "ili će uspeti ili neće" :D

 

Ako smo išta naučili u post Fergijevoj eri je da nama pojačanje ne garantuju ništa, baš kao ni velika trenerska imena, a još manje klupske legende kojima je data šansa da budu treneri. Ono što nas je navjianje za UTD, a počeli smo u isto vreme, naučilo je da ništa nije nemoguće pa sve i da gubiš 0:1 85min i da onda u samo 2 minuta preokreneš sve. Svi smo svesni da ni sledeća sezona neće biti "sezona povratka" i da će nam trebati nekoliko godina da bi omirisali titulu, ali bar se nadamo da može biti sezona konsolidacije, prestrojavanja i setovanja realnih ciljeva.

 

Player power može da duva u prste. Odlaskom Pogbe i Lingarda neće više biti dizanja buke svaki čas, a ostatak igrača, Ronaldo excluded, nemaju na osnovu čega da se bune. Šta bi moglo biti pokriće Megvajeru ili Lindelofu da krenu kontra trenera - više primljenih golova od Barnlija koji je ispao?!? Jedino gde može da zaškripi su DDG i Rašford, ali valjda u klubu postoji bar 1 razuman čovek spreman da reši to.

 

Nadam se da će odlazak pomenutih, plus Matić, Mata, možda Kavani, AVB, Džons itd. osloboditi značajna sredstva u budžetu za plate, a svedoci smo da para bar uvek imamo.

 

Uostalom šta može da se desi da sledeća sezona bude lošija od upravo završene?!?! Ja svoj optimizam gradim na ovosezonskom udaranju dupetom o dno.

 

Link to comment

Fabrizio Romano, koji je daleko od tier 1 za Premijer ligu priča ovih dana da će Jedinstvo sigurno da dovede 1 napadača, 1 midfildera i 1 odbrambenog igrača. Pominje i neka imena, mrzelo me da pamtim ali znam da su mu postavljena tako da: 1) prve preporučili skauti kluba, Ten hag još analizira 2) Ragnik mu je rekao koje igrače eventualno da zameni i koje da dovede, Ten Hag je pola pola 3) One koje on hoće. Koliko sam ukapirao ima par igrača koji upadaju u sve tri kategorije

Link to comment
On 24.5.2022. at 17:08, 189- said:

zainteresovani smo za sterlinga... ali prvo mora prodaja nekog napadaca

Sterling...brate.

Meni je ovo toliko nenormalno da, iako sam video juče post, do danas nisam mogao da odgovorim.

Link to comment

Sta ce Celziju Rasim, ko da mu nisu dovoljni svi oni Haverci, Zijesi i Pulisici. Ako misle da je Sterling bolji igrac od njih, onda su duplo gluplji.

 

Rasim je stvoren za Njukasl, njima treba "zvezda", imaju para, on hoce pare, a niko drugi ga nece.

  • +1 3
Link to comment

Pre neki dan sam pominjao Gravenberka iz Ajaxa kao, meni bar, najzanimljivijeg igrača. Videh malopre da ga je Bajern doveo za pišljivih 25mil. Dakle bar smo 2 DM/MC precrtali sa shortliste.

Link to comment
Fabrizio Romano, koji je daleko od tier 1 za Premijer ligu priča ovih dana da će Jedinstvo sigurno da dovede 1 napadača, 1 midfildera i 1 odbrambenog igrača. Pominje i neka imena, mrzelo me da pamtim ali znam da su mu postavljena tako da: 1) prve preporučili skauti kluba, Ten hag još analizira 2) Ragnik mu je rekao koje igrače eventualno da zameni i koje da dovede, Ten Hag je pola pola 3) One koje on hoće. Koliko sam ukapirao ima par igrača koji upadaju u sve tri kategorije

Da stvari i dalje idu kilavo do nikako pokazuje činjenica da još nijedan igrač nije završen, dok su svi ozbiljniji klubovi već odavno završili glavne mete. Jeste da je ETH tek došao ali kapiram da su neka načelna imena već pominjana pre par nedelja kad je potpisan ugovor, ali klub i dalje jajari i reaguje na tržištu brzinom ranjenog puža. Ako ovako nastave možda do septembra dovedu 3 pojačanja od kojih bar dvojica neće proći pripreme. Timber je verovatno prvo pojačanje, ali ako po starom dobrom običaju budu završavali jedno pojačanje pa onda stupali u pregovore za sledeće, biće veselo. Multitasking je precenjena stvar.
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Rasim je stvoren za Njukasl, njima treba "zvezda", imaju para, on hoce pare, a niko drugi ga nece.

 

Bravo. Prvi kandidat za Newcastleovog Robinha. Valjda neće kao i original pogriješiti sa imenom kluba za koji je potpisao.

 

Newcastle bi navodno kupio Tierneya iz naše bolnice za £50m.

 

 

Arsenal navodno produžuje ugovor Nketiahu, 100 hiljada sedmično. Gabriel Jesus se stalno spominje kao taj novi napadač, a Tielemans kao veznjak. Elneny je produžio na 1 + 1. Treba širine zbog EL.

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, John Coltrane said:

Pre neki dan sam pominjao Gravenberka iz Ajaxa kao, meni bar, najzanimljivijeg igrača. Videh malopre da ga je Bajern doveo za pišljivih 25mil. Dakle bar smo 2 DM/MC precrtali sa shortliste.

 

Koji su bili na listi, koji ostali?

 

@ducca Ne mora da znaci da je multitasking los, siguran sam da Ten Hag ima neki plan (koliko vidim po medijima hoce da vrati pola igraca Ajaxa iz polufinalne CL sezone) i igrace koje je predlozio. Njegov veci problem je sto puno igraca odlazi, uprava mu je dala (po medijima) 150 miliona za transfere i sad sve to treba da zameni. Rano je jos za velike transfere, sezona tek zavrsena, sad u junu se igraju neke reprezentativne kvalifikacije, pa onda igraci par nedelja pauze pa makljaza na trzistu. Generalno, osim Halanda niko nista "veliko" nije zavrsio. Da je Junajted pametan da vrati Smalinga, da udara cuske  igracima, to bi bila najpametnija kupovina.

 

Sad vidim traceve po skaju da Siti hoce De Jonga (a hoce ga i Junajted, navodno) i Ward-Prowsa i da Arsenal ganja Isusa, . Da Maunta juri Liverpool (?), Manea pola evropskih klubova. Ja bi organizovao gofund me za Ward-Prowsa kad bi neko pomenuo mogucnost da predje kod nas jer em je igrac u prajmu, kreativni CM em se vise ne bi mucio da gledam Trenta kako pokusava da izvodi slobodne udarce.

Edited by Zlurad
Link to comment
17 minutes ago, Zlurad said:

 

Koji su bili na listi, koji ostali?

 

@ducca Ne mora da znaci da je multitasking los, siguran sam da Ten Hag ima neki plan (koliko vidim po medijima hoce da vrati pola igraca Ajaxa iz polufinalne CL sezone) i igrace koje je predlozio. Njegov veci problem je sto puno igraca odlazi, uprava mu je dala (po medijima) 150 miliona za transfere i sad sve to treba da zameni. Rano je jos za velike transfere, sezona tek zavrsena, sad u junu se igraju neke reprezentativne kvalifikacije, pa onda igraci par nedelja pauze pa makljaza na trzistu. Generalno, osim Halanda niko nista "veliko" nije zavrsio. Da je Junajted pametan da vrati Smalinga, da udara cuske  igracima, to bi bila najpametnija kupovina.

 

Sad vidim traceve po skaju da Siti hoce De Jonga (a hoce ga i Junajted, navodno) i Ward-Prowsa i da Arsenal ganja Isusa, . Da Maunta juri Liverpool (?), Manea pola evropskih klubova. Ja bi organizovao gofund me za Ward-Prowsa kad bi neko pomenuo mogucnost da predje kod nas jer em je igrac u prajmu, kreativni CM em se vise ne bi mucio da gledam Trenta kako pokusava da izvodi slobodne udarce.


 

Haidara, Laimer, Benaser, Čuameni, De Jong, SMS. Oni se pominju po medijima, jedino Ten Hag zna koja su imena na listi. 
 

I, da, Kavani takodje ide-još jedna plata manje.

 

edit: a Romano je, uz Timbera, pominajo Pau Toresa, dakle sigurno dolazi 1 stoper- nadam se Lindelof da leti.

Edited by John Coltrane
Link to comment
  • radisa locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...