Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

14 hours ago, Jumanji said:

 

 

 

U petak sam prošao pored tog jalovišta. Ljudi, vi ne možete da zamislite kako to smrdi.

 

Intenzivan smrad traje preko 5km, a smrdi kao bolest i u samom Smederevu. Pazite, ja sam prošao u petak, danas je utorak, a oni su podneli prijavu pre 35 minuta?! Pa kako mogu da izdrže 5 dana, meni stvarno nije jasno.

 

 

Link to comment
10 hours ago, Indy said:

 

Koja industrijalizacija?

Banjo verovatno ne misli samo na sadašnji trenutak. Tu spada sve ono što je Redoran spomenuo iz vremena SFRJ. Bor, Smederevo, azotara vamo, azotara tamo.

Link to comment
On 4.8.2021. at 8:23, Frank Pembleton said:

Danas Demostat ima neku KZŠ u vezi RioTinto, neko istraživanjeemoji769.png javnog mnjenja

 

To je ovo:

22 hours ago, msv said:

Danas je Demostat objavio istraživanje na 1200 ispitanika.

"Ukoliko otvaranje rudnika RT donosi stvarnu mogućnost ekonomskog napretka Srbije i njenih građana, pod kojim uslovima i da li bi mu trebalo dati dozvolu za to?"

29% ni pod kojim uslovima,

59% bi pod određenim uslovima koje potvrđuju institucije, struka ili predsednik,

12% su nemači pojma.

 

Od ovih 59%, većini je presudno mišljenje struke, 9% šta kaže Vučić i 8% stav NVO i eko-aktivista.

Istraživanje je pokazalo i da su građani koji imaju veće poverenje u javni servis skloniji podršci Rio Tintu.

 

Link to comment

Kompanija je prijateljski prilazila meštanima od početka, objašnjavaju u lokalnom udruženju Ne damo Jadar koje se protivi izgradnji rudnika.

„Od 2004. oni su tu došli i studirali su mentalitet naroda, porodična stanja, ko ima kakve probleme, psihološke profile ljude, dolazili su na slave, na veselja“, kaže Nebojša Petković, član Udruženja.

„Oni (Rio Tinto, prim.nov.) to predstavljaju kao neku društvenu odgovornost ili saradnju sa lokalnom zajednicom. Ali svakako da su oni na taj način pokušavali da odobrovolje lokalnu zajednicu“, objašnjava Miroslav Mijatović iz PAKT-a.

 

 

https://www.cins.rs/kako-je-rio-tinto-kupovao-loznicu-od-gosta-na-slavi-do-neprijatelja/

  • Hvala 1
Link to comment

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/282009/Momirovic-o-Rio-Tintu-Kada-tako-velika-kompanija-dodje-znaci-da-nema-vise-rata.html?fbclid=IwAR3KRAh4UD6xkkxyK_QU96KFR8JbNV1Xt3csNPwVny2p4qhy9mF18ET9o2U

Momirović je rekao kako vlast zna da je mnogo bolje da umesto što gradi autoput tu zasadi neku šumu.

"Naravno da bi to mnogo više prijalo medama i zekama, ali mi moramo da investiramo u budućnost, u ekonomiju ove zemlje i nećemo to ispustiti iz ruke, a sve ono što se nije investiralo u prethodnim decenijama, što je omogućilo da se socijalni standard naših građana sroza na najniži nivo, što je bila realnost dok predsednik Republike nije preuzeo vladu Republike Srbije i dok nije počeo da se ostvaruje ovaj politički program, to se više neće dešavati", rekao je Momirović.







... Shiit has hit the fan

  • Haha 1
Link to comment

Nije islo..islo u SNS akademiju.

 

Nego, nesvesno je rekao jednu veliku istinu koju niko u SNS ne sme da kaze

 

"dok predsednik Republike nije preuzeo vladu Republike Srbije "

  • +1 4
Link to comment
Nije islo..islo u SNS akademiju.
 
Nego, nesvesno je rekao jednu veliku istinu koju niko u SNS ne sme da kaze
 
"dok predsednik Republike nije preuzeo vladu Republike Srbije "
To meni upalo u oči...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

ni to nam nishta ne vredi. treba nam neki sluchajan dogadjaj. verovatnoca. ostalo da zaboravimo.

ja uvek rachunam na sluchajne dogadjaje. zato je istorija interesantna kao verovatnoca :hihi:


sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...