Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

3 minutes ago, catfish said:

Ja sam to sve odradio i bez ovog savjeta. 

 

Znam. I moj sestrić od 20 godina je isto uradio. Može to na o-ruk, donekle, sve iako ne znaš šta je Z1, ali ne može večno tako.

edit: može ako si mlad, ako nije sasvim jasno. i ne duže od polumaratona.

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment

Šta mislite o mlečnim proizvodima? Stalno nailazim na oprečna mišljenja i ne znam šta je od svega tačno.

 

Meni su oni neizostavni deo ishrane, uvek u kući imam kravlje mleko, jogurt, kiselo mleko, bele sireve, žute sireve, kajmak, a jedem i sve ostalo od mleka, u 99% slučajeva kravljeg. Oduvek mi prijaju ti proizvodi, nikada nisam imao bilo kakve probleme zbog njih.

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Šta mislite o mlečnim proizvodima? Stalno nailazim na oprečna mišljenja i ne znam šta je od svega tačno.

 

Meni su oni neizostavni deo ishrane, uvek u kući imam kravlje mleko, jogurt, kiselo mleko, bele sireve, žute sireve, kajmak, a jedem i sve ostalo od mleka, u 99% slučajeva kravljeg. Oduvek mi prijaju ti proizvodi, nikada nisam imao bilo kakve probleme zbog njih.

 

Meni su zakon. Ni ja nikad nisam bez barem 2-3 vrste sira, uvijek imam kanticu grckog jogurta na raspolaganju, dok samo mlijeko dosta slabije trosim. Puno lakse se odreci mesa i mesnih proizvoda nego sira i jogurta.

 

Postoje netolerancije na tu vrstu hrane, najcesce medju crncima i azijatima, dok je kod evropljana ta pojava dosta rijetka. Interesantno je to kad se malo dublje udje u tematiku, jer smo jedini sisari koji ne prestaju sa konzumiranjem mlijeka tokom cijelog zivota. Genetska mutacija koja je omogucila ljudima da prezive u evropi tokom ledenog doba, mada kad se zagrebe dublje, izgleda da su ljudi konzumirali mlijeko i prije nego su ga mogli u potpunosti svariti:

 

https://www.sciencemag.org/news/2021/01/humans-were-drinking-milk-they-could-digest-it

 

https://www.bbc.co.uk/news/science-environment-49650806 

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 3.7.2021. at 8:38, napadaj said:

Šta mislite o mlečnim proizvodima? Stalno nailazim na oprečna mišljenja i ne znam šta je od svega tačno.

 

Meni su oni neizostavni deo ishrane, uvek u kući imam kravlje mleko, jogurt, kiselo mleko, bele sireve, žute sireve, kajmak, a jedem i sve ostalo od mleka, u 99% slučajeva kravljeg. Oduvek mi prijaju ti proizvodi, nikada nisam imao bilo kakve probleme zbog njih.

jbt jel trik pitanje?

ako nisi netolerantan, a ocigledno da nisi, to su savrsene namirnice.

 

taj argument da smo jedini sisari koji piju mleko kad odrastu mi je prilicno klimav, buduci da smo jedini sisari koji stosta rade, od voznje kola, nosenja obuce i odece do konzumiranja procesuirane hrane, alkohola, rafinisanog secera.

  • +1 1
Link to comment

+1

 

Moja žena prestala da jede, kaže da se bolje oseća, nije joj nadut stomak i redovnija joj je stolica i valjda joj je bolji ugođaj dok kenja :D I među kolegama je taj trend.

 

Prestao i ja na mesec dana da vidim o čemu je reč i to u periodu kada sam pazio šta jedem. Ništa nisam primetio osim da mi je bilo smaranje da nađem novi izvor za 25-50 grama proteina dnevno i da mi jednostavno nedostaju jogurt, sir, puter... ništa lepše od mlečne masti 

Link to comment
5 hours ago, ToniAdams said:

jbt jel trik pitanje?

ako nisi netolerantan, a ocigledno da nisi, to su savrsene namirnice.

 

taj argument da smo jedini sisari koji piju mleko kad odrastu mi je prilicno klimav, buduci da smo jedini sisari koji stosta rade, od voznje kola, nosenja obuce i odece do konzumiranja procesuirane hrane, alkohola, rafinisanog secera.

 

 

Ma nije, pitam zato što stalno nailazim na informacije o tome da ne treba piti kravlje mleko, a ono meni jako prija, posebno domaće.

Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

taj argument da smo jedini sisari koji piju mleko kad odrastu mi je prilicno klimav, buduci da smo jedini sisari koji stosta rade, od voznje kola, nosenja obuce i odece do konzumiranja procesuirane hrane, alkohola, rafinisanog secera.

 

Klimav argument? Gen koji je omogucio probavu laktoze, ucinio do tad nedostupne kalorije dostupnim i oslobodio vrijeme da umjesto konstantne potrage za korijenjem i bobicama ili opasnim lovom na divlje zvijeri, pocne trositi na neke lakse aktivnosti i razmisljanje. Vremenom je dovelo i do voznje kola, nosenja obuce i odjece i ostalog sto nabrajas. Konzumacija mlijeka i mlijecnih proizvoda nije jedini faktor koji je doveo do homo-sapiensovog evolucijskog napretka ali je jedan od znacajnih faktora sasvim sigurno. 

 

Kome smeta kravlje mlijeko, moze da proba kozje, mnogima je podnosljivije mada ima specifican miris koji ne prija svakome. 

 

Svodim konzumaciju namirnica zivotinjskog porijekla na minimum, uopste nije tesko. Sumnjam da cu ikada biti iskljucivo plant based ali nekih 90% mi bas odgovara. 

Link to comment

macke ne piju kravlje mleko?

moj svaki pas je hteo da popije mleko.

zar ne bi svi sisari pili kravlje (ili bilo koje drugo) mleko, kada bi im to ponudili? 

Link to comment
On 2.7.2021. at 8:46, Friend said:

Moze li objasnjenje za:

 

a) kako je meso zdravije od pasulja i graska

b) zasto se biljnom ishranom smanjuje upala, a povecava oksidacija

Smanjuje se upala u odnosu na klasicnu Standardnu ishranu.Oksidaciju povecava veca kolicina UH i biljni toksini .Sve to mora da se pokrije antioksidantima .Meso ima bolji mnogo bolji i dostupniji profil proteina od biljaka i samo u danasnjem dobu uz pomoc suplemenata i dostupnost proteina u prahu covek moze bezbedno da bude vegan.Probavni trakt je prilagodjen mesu i mastima,ne biljkama.Hrana zivotinjskog porekla plus mlecne masti ne dize Insulin vise  nego sto je evolutivno odredjeno.Glukagon Insulin odnos bi u savrsenom svetu trebalo da bude 1;1,3.U kracim vremenskim periodima pred zimu se uz pomoc fruktoze iz voca kilaza nabacivala ,dok se vecinom u toku godine kilaza odrzavala ili se islo dole dok se Hrana ne obezbedi.Biljna Hrana je bila dopuna ishrani kod primitivnih zajednica,ne glavni izvor.I tako mnogo stotina hiljada miliona godina.

Link to comment
4 hours ago, napadaj said:

 

 

Ma nije, pitam zato što stalno nailazim na informacije o tome da ne treba piti kravlje mleko, a ono meni jako prija, posebno domaće.

Ma gluposti.Kao i da se prave naslage mesa u crevima.Vecina tih nonsensa dolazi iz Joga sveta gde se Hindu tradicije blagosiljaju.Mleko ima zastitne faktore protiv oxalata ,toksina iz mahunarki,puter je izvor vitamina .Biljno mleko je jedna od vecih prevara,al ko voli nek izvoli.Tradicionalni sirevi su izvor jako povoljnih bakterija,za razliku od Acidofillusa u modernim jogurtima koji povecavaju glad,nisu slucajno favorizovani od strane big foods.Plus su tradicionalni proizvodi bogati vitaminom K .

Link to comment

Objasnjenje Kako ne treba mesati virslu i tradicionalno proizvedene preradjevine.Uz pomoc sazrevanja i bakterija dobijemo vise fosfora i drugih nutrijenata iz mesnih preradjevina.Naravno nista od toga nema u Posebnoj i Bull virsli i Praskoj sunki.

Link to comment

Kako bi ja voleo da sam rodjen bogat i da ne moram nista da radim, onda bi pazio na hranu i bio gospodin covek. Ovako krljam sve sto mi keva servira, znaci malo i nekvalitetno, plus sta kupim nekad u keteringu sto je povremeno i ok ali u proseku blagi uzas. Stoga se divim sebi kako sam mrsav i fit sa evo skoro punih 39, valjda se izvlacim na teretanu i povremeno kardijanje.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
8 minutes ago, Zli Gli said:

Kako bi ja voleo da sam rodjen bogat i da ne moram nista da radim, onda bi pazio na hranu i bio gospodin covek. Ovako krljam sve sto mi keva servira, znaci malo i nekvalitetno, plus sta kupim nekad u keteringu sto je povremeno i ok ali u proseku blagi uzas. Stoga se divim sebi kako sam mrsav i fit sa evo skoro punih 39, valjda se izvlacim na teretanu i povremeno kardijanje.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Zli brate Pa ti bese uzimao mandzu i terao Tocak 30km?Kako da se ugojis ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...