Jump to content
IGNORED

Osiguranje stana


Ros

Recommended Posts

21 hours ago, vookela said:

Zemljotres nije osnovni rizik nego dopunski.
Za ostalo se slazem.

 

Tačno, moja greška. evo da na tom primeru odma dam primer zašto morate da čitate uslove. Prvo da biste videli ovako nešto a drugo da biste videli u kojim situacijama ste pokriveni, sad neleteh na neke uslove i kaže priznaju se štete samo ako je nastupio zemljotres jačine minimum 5 stepeni merkalijeve skale (Mikrofin osiguranje iz Banja Luke, ova cifra ne mora biti ista kod drugih osiguranja). Dakle ako je zemljotres manji od toga šteta vam neće biti priznata i ako niste pročitali uslove pre toga onda kreće mitingovanja kako je osiguranje prevara i tome slično.

 

I najvažniji savet koji važi za sva imovinska osiguranja. Osiguranje ne služi i nemojte očekivati da vam plaća redovno održavanje građevinskog objekta. Ovo većina ljudi ne shvata, čak i neki višegodišnji osiguranici.

Link to comment

Mi smo imali poplavu u stanu, to se desilo jer je u kupatilu iznad pukla neka cev.

Čovek iz Dunav osiguranja je bio jako korektan, priznao nam sve i još na kraju pitao da li smo sigurni da je to ta cifra, njemu se činilo da je manja nego što treba.

Link to comment
Mi smo imali poplavu u stanu, to se desilo jer je u kupatilu iznad pukla neka cev.
Čovek iz Dunav osiguranja je bio jako korektan, priznao nam sve i još na kraju pitao da li smo sigurni da je to ta cifra, njemu se činilo da je manja nego što treba.

Ja sam pre ihaa godina isto imao pozitivna iskustva sa čovekom iz Dunav osiguranja.
Isto kupatilo, keva je tada stanovala tu. Neko mi rekao da proverim da li na infostan uplatnici imam Dunav osiguranje.
Zvao došao čovek, premerio, pitao hoćete fakturu od majstora da predate ili pare.
Mi rekli pare.
Zanimljivo davjebposle par meseci opet procurelo gore, ja ga zovem on isto, samo je ovaj put pitao gde je taj stan iznad, on bi da porazgovara sa tim vlasnikom.
Mislim da mu je "objasnio" da rešavava to, znam samo da komšija više ni dobar dan nije hteo da nam kaže [emoji58]



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Osig.kuca im pravo da se regresira od štetnika, tj. od vlasnika tog stana iznad, zato je taj razgovor bio. Ako štetnik ima osiguranu imovinu, onda njegovo osiguranje pokriva štete prema trećim licima, tj. tvojoj mami.

Link to comment

Ja imam grawe osiguranje stana. Vrlo su korektni, da ne kazem galantni kod isplate stete. Njih sam izabrao zato sto jedini osiguravaju stetu nastalu od prokisnjavanja izazvanog vremenskim prilikama.

Link to comment

Ova pozitivna iskustva sto imate preko Dunava, to je za osiguranje preko Infostana? Pretpostavljam da postoji donja granica stete ispod koje ne isplacuju nista? Tipa procuri iz stana iznad i steta je krecenje plafona.

Link to comment
  • 9 months later...
On 18. 4. 2023. at 21:05, Paul Gompitz said:

Ova pozitivna iskustva sto imate preko Dunava, to je za osiguranje preko Infostana? Pretpostavljam da postoji donja granica stete ispod koje ne isplacuju nista? Tipa procuri iz stana iznad i steta je krecenje plafona.

 

Možda nisam dobro razumeo ali ne postoji takav slučaj da ti ne isplate ništa zato što je šteta mala. Pre će biti da ćeš za neku malu štetu dobiti više nego što to stvarno košta jer ti ni jedan majstor neće izaći da okreči 10 m2 plafona po redovnim cenama. Doduše neka osiguranja će ti isplatiti po cenovniku dok drugi imaju neko pravilo da isplaćuju minimum 5-6k ili više.

 

Štete se odbijaju kada su nastale od rizika koji nisu osigurani ili se ne mogu osigurati. To je definisano u uslovima osiguranja koje se dobijaju uz polisu.

 

Što se tiče prokišnjavanja koliko ja znam Generali odavno ima prokišnjavanje a to kad jedno osiguranje uvede onda u narednih par godina svi uvode. Jedino mislim da taj rizik nije pokriven po osiguranjem preko Infostana ili Informatike u NS. To osiguranje će uskoro prestati da postoji tako da se pripremajte ze neku drugu vrstu polise.

Link to comment

Ja sam pre nekoliko godina dobio od Dunava sa curenje od komšije. Pitao me je oćete kintu na procenu ili da fakturiše majstor kad okreči. Ja sam uzeo ovo prvo.

Dobra stvar je što kad mi je drugi put "procurelo" on je otišao gore kod ovih od kojih je procurelo da ih upozori da popravljaju to...

Drugim rečima zovi ih svakako...

  • Hvala 1
Link to comment

Od komsije iznad se svakih par godina pojavi zuta fleka na plafonu jer ima katastrofalno uradjen odvod iz kuhinje. Otprilike 1m2 krečenja.

Link to comment
8 hours ago, vookela said:

Zato sto se komsiji štetniku moze ispostaviti regresni zahtev od strane os.kuce, za stetu koja je pricinjena.

Ne baratam terminima, ali otprilike je bilo hoćete vi to da sredite, neću ja svaki 2-3 meseca da dolazim ovde...

Link to comment

Postoji i osiguranje od štete načinjene trećim licima, slično kao ono obavezno kod registracije automobila.

Primenjuje se kako na osiguranje nekretnina (to je dodatna stavka koja se dodatno plaća) tako i na radove na nekretninama, gde se investitor osigurava od moguće štete koju majstori naprave trećim licima.

 

Moguće da je terminologija nešto drugačija, parafraziram, ali to je suština.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

U ponudi osiguranja domacinstva najcesci su tzv. paketi osiguranja gde je obuhvaceno vise dodatnih rizika uz osnovne rizike. Razlika u paketima je u obuhvatu dodatnih pokrica, a samim tim i u iznosu premije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...