Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

Meni je ovo sa Petnicom više za Doom, pošto možda i najbolje oslikava moralni sunovrat našeg društva. Vrhunski intelektualci, ljudi od opšteg poverenja. bez ikakvih skrupula zloupotrebljavaju poverenje dece, roditelja, a i zajednice u celini.

  • +1 3
Link to comment

Pa to je za one koji su isli na kako se tad zvalo dodatnu nastavu. Nije bilo specijalnih skola za osnovnoskolski uzrast.

 

Nije to lose po meni, ako nije praceno ovakvim glupostima. Bilo je i za sport. Nastavnici fizickog iz moje skole su vodili klince koji su hteli i mogli na skijanje na Zabljak, Mavrovo u Makedoniji ili u Poljsku.

Edited by Moonwalker
Link to comment

pa ne kazem uopste da je lose nego da nije ok sistem u kome se u redovnu nastavu ulaze bas nesrazmjerno mnogo manje nego u dopunske aktivnosti za talentovane

Link to comment

Petnica ima letnju školu za osnovnoškolce i programe za srednjoškolce koji se organizuju tokom cele godine.

 

Bio sam polaznik i u osnovnoj školi i u srednjoj, nisam nikada čuo za stvari koje se pominju u tekstu.

Link to comment

@morgana

 

To je ostalo iz vremena kad se i u redovnu skolsku nastavu ulagalo vise u kvalitativnom smislu. Znalo se ko i kad padne na obaveznu dopunsku nastavu da im pomognu da izbegnu polaganje u avgustu ili ponavljanje. Takvih je bilo u mojoj generaciji.

 

Dodatna je bila dobrovoljna kao i takmicenja i razlicite sekcije. Dramska. Recitatorska, streljastvo i slicne sportske sekcije, odbojka, rukomet, itd.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

@morgana

 

To je ostalo iz vremena kad se i u redovnu skolsku nastavu ulagalo vise u kvalitativnom smislu. Znalo se ko i kad padne na dopunsku nastavu da im pomognu da izbegnu polaganje u avgustu ili ponavljanje. Takvih je bilo u mojoj generaciji.

 

Dodatna je bila dobrovoljna kao i takmicenja i razlicite sekcije. Dramska. Recitatorska, streljastvo i slicno.

 

ma znam sve, obrazovama sam u istom sistemu, naravno. nego, (danas, o tome govorim) insistirati na elitnoj ustanovi, a ekstremno zapostaviti redovni obrazovni sistem je ideoloski nastrano

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, aram said:

A tek šta bih mu poručio da sam slučajno svoje dete poslao u Petnicu, bolje da ne zna.

Nema potrebe za ovim, stvarno. Petnica je bila dobro mesto za mlade, nadam se da je i sada tako - Petnicu cini armija razlicitih ljudi, predavaca i saradnika (veoma dobrih i onih ne bas tako), pa cine i sami polaznici, nesto drugaciji pristup ucenju i sticanju znanja. Ne mozes skrojiti sliku o svemu na osnovu ovog coveka, iako nije uopste lepa komponenta, pogotovo kada se vidi kakav je nacin manipulacije imao. Ja sam bila u njoj i znam osobu o kojoj je rec (mogli su i da napisu puno ime u tekstu jer je svima jasno o kome je rec), a da nisam uopste bila svesna toga, niti nekih drugih stvari, kao i to sta se pricalo sa vodju jednog drugog seminara dok mi se posle puno godina neki ljudi nisu poverili ili ispricali sta su videli. Dobar drug koji je bio na tom drugom seminaru uopste takodje nije nista primetio od stvari koje su se posle prepricavale o tom coveku. Naravno da su mi od tad te osobe postale neprihvatljive, ali sve u svemu mislim da je Petnica bila jedno jako dobro i lepo okruzenje za mnoge. I ne, ne pricam ovo kroz ruzicaste naocare, vec je to moje iskustvo, kao i mnogih ljudi koje znam.

 

Mislim i da neki koji ovde pljuckaju po Petnici bi mogli mozda i da razmisle pre nego sto udare.

  • +1 7
Link to comment

Ma super je Petnica, i ja sam bila u njoj, kakve to ima veze sa izjavom da si imao saznanja 2014. a ne preduzmeš ništa do 2017.??? Čoveče, ime, prezime, javno, šut u dupe, prijava, nemam pojma, bilo šta! A daš izvinjenje, šta će kome koji k tvoje izvinjenje?

  • +1 8
Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nema potrebe za ovim, stvarno. Petnica je bila dobro mesto za mlade, nadam se da je i sada tako - Petnicu cini armija razlicitih ljudi, predavaca i saradnika (veoma dobrih i onih ne bas tako), pa cine i sami polaznici, nesto drugaciji pristup ucenju i sticanju znanja. Ne mozes skrojiti sliku o svemu na osnovu ovog coveka, iako nije uopste lepa komponenta, pogotovo kada se vidi kakav je nacin manipulacije imao. Ja sam bila u njoj i znam osobu o kojoj je rec (mogli su i da napisu puno ime u tekstu jer je svima jasno o kome je rec), a da nisam uopste bila svesna toga, niti nekih drugih stvari, kao i to sta se pricalo sa vodju jednog drugog seminara dok mi se posle puno godina neki ljudi nisu poverili ili ispricali sta su videli. Dobar drug koji je bio na tom drugom seminaru uopste takodje nije nista primetio od stvari koje su se posle prepricavale o tom coveku. Naravno da su mi od tad te osobe postale neprihvatljive, ali sve u svemu mislim da je Petnica bila jedno jako dobro i lepo okruzenje za mnoge. I ne, ne pricam ovo kroz ruzicaste naocare, vec je to moje iskustvo, kao i mnogih ljudi koje znam.

 

Mislim i da neki koji ovde pljuckaju po Petnici bi mogli mozda i da razmisle pre nego sto udare.

 

Upravo, nije postojao sistemski problem sa Petnicom, već su to pojedinačni slučajevi, koji nažalost nisu retkost u bilo kakvoj većoj organizaciji ili sistemu.

 

I čini mi se da se Petnici ovde u priči pridaje malo veći elitizam nego što je to realno.

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, morgana said:

nikad mi nije bilo jasno kako u srbiji opstaju jednovremeno sranje i siromasan obrazovni sistem i elitna petnica u koju se gruva veliki novac. sto svakako nije tema sad, jel.

 

Naravno. Petnica je Potemkinovo selo. Koliko puta se desavalo da istovremeno za slicnu opremu konkurisu BU i Petnica, i dobije je - Petnica.

 

Lepa su ova poredjenja sa "dopunskom nastavnom", ali dopunska nastava je u obrazovnom sistemu i podleze strogim normama i zakonima - Petnica to nije (ili bar nije bila).

 

52 minutes ago, James Marshall said:

Nikad se neću dovoljno načuditi kako taj elitizam redovno u sebi ima i klicu dekadencije oličene u zlostavljanju (svih vrsta) i sektašenju. Ili je obrnuto. Ili je to simbioza, rastu istovremeno.

 

Apsolutno, premda nema tu previse mesta cudjenju - dve strane iste medalje. Pritom, kao i svaka "elita", Petnicka slava je zivela na plecima malog broja stvarno izuzetnih polaznika od kojih bi velika vecina uspela i kroz redovni sistem skolstva (kao sto su uspeli i mnogi koji nisu bili petnicari i nisu imali bilo kakav poseban background). S druge strane, posluzila je kao odskocna daska ogromnom broju mediokriteta sto se najbolje videlo kad petnicari stignu na studije - bude tu odlicne dece, ali bude i sasvim prosecne (ili ispod prosecne) koja nastupaju sa prepotentnim stavom i prodaju fore naucene u stanici za stvarno znanje. Tj. muda za bubrege. Pritom, petnicka zajednica funkcionise kao svaka elita i interesna grupa - nejednom sam gledao svojim ocima kako se petnicari javljaju da urgiraju za kolegu koji je pao na ispitu ili izbacen zbog prepisivanja.

 

43 minutes ago, napadaj said:

Petnica ima letnju školu za osnovnoškolce i programe za srednjoškolce koji se organizuju tokom cele godine.

 

Bio sam polaznik i u osnovnoj školi i u srednjoj, nisam nikada čuo za stvari koje se pominju u tekstu.

 

I mnogi koji su isli u Mikinu skolu nisu znali sta se desava. Nije ovaj spopadao sve hiljade polaznika, samo po neku polaznicu.

 

13 minutes ago, Tihajeza said:

Ma super je Petnica, i ja sam bila u njoj, kakve to ima veze sa izjavom da si imao saznanja 2014. a ne preduzmeš ništa do 2017.??? Čoveče, ime, prezime, javno, šut u dupe, prijava, nemam pojma, bilo šta! A daš izvinjenje, šta će kome koji k tvoje izvinjenje?

 

Mislis - do 2021? Bilo bi lose za biznis, sta ces dalje...

 

12 minutes ago, copkillah said:

 

Upravo, nije postojao sistemski problem sa Petnicom, već su to pojedinačni slučajevi, koji nažalost nisu retkost u bilo kakvoj većoj organizaciji ili sistemu.

 

I čini mi se da se Petnici ovde u priči pridaje malo veći elitizam nego što je to realno.

 

Sta ces sistematskije od 7 godina zataskavanja. To - ono - od prve prijave. Niko nije znao za ovu dvojicu ranije? I jesu li bili jedini?

 

Ajde da ne relativizujemo s "bilo kakvom vecom organizacijom".

 

  • +1 7
Link to comment
28 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nema potrebe za ovim, stvarno.

 

16 minutes ago, copkillah said:

 

Upravo, nije postojao sistemski problem sa Petnicom, već su to pojedinačni slučajevi, koji nažalost nisu retkost u bilo kakvoj većoj organizaciji ili sistemu.

o čemu pričate bre vi? 2014 su saznali da postoji problem, bar tako priznaju, uopšte nije isključeno da su žrtve i ranije pokušale da im ukažu, ali im nisu verovali, i treba im JEBENE TRI GODINE da preduzmu bilo šta? i pri tome to nije okončano nikakvom prijavom, nego se očigledno išlo na zataškavanje. pa ako to nije sistemski problem ja ne znam šta je.

  • +1 7
Link to comment

Ja slabo šta znam o toj Petnici sem toga ko je išao iz moje škole, a to su često bila djeca bitnih™ sugrađana. Mada, možda je to i do moje škole.

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, copkillah said:

I čini mi se da se Petnici ovde u priči pridaje malo veći elitizam nego što je to realno.

Isto tako i Fdu ili Bogoslovlje 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, aram said:

 

o čemu pričate bre vi? 2014 su saznali da postoji problem, bar tako priznaju, uopšte nije isključeno da su žrtve i ranije pokušale da im ukažu, ali im nisu verovali, i treba im JEBENE TRI GODINE da preduzmu bilo šta? i pri tome to nije okončano nikakvom prijavom, nego se očigledno išlo na zataškavanje. pa ako to nije sistemski problem ja ne znam šta je.

 

Ja sam se osvrnula na to sto je svugde pocelo blacenje Petnice kao institucije, u fazonu, nikad tamo nista nije valjalo, fuj elitna skola za nabedjene, a tvoj komentar mi je takodje delovao kao da bi jako zalio da ti je dete bilo u Petnici jer su tamo samo neki manipulatori. Ponudila sam i tu stranu price u kojoj tvom detetu ne bi bilo lose u njoj.

Link to comment
3 minutes ago, I*m with the pilots said:

tvoj komentar mi je takodje delovao kao da bi jako zalio da ti je dete bilo u Petnici

moj komentar je da Vigor svoje izvinjenje nabije sebi u dupe jer je godinama ćutao i pokušavao da zataška sve što se dešavalo. nije se odnosio na Petnicu nego na njega i sve one koji su godinama ZNALI šta se dešava.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...