Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

Ako si pelcovan nekom od vakcina koje EU priznaje, dajem ti primer Nemačke, odeš u neku od apoteka koje učestvuju u izdavanju kodova tj sertifikata, provere ti šta si doneo, knjižicu sa vakcinama ili kod iz Srbije gde piše kojim si vakcinama čipovan, i izdaju ti papir sa kodom koji je EU sertifikat. Njega kasnije možeš da skeniraš i preko aplikacije ubaciš da bude digitalan. Problem je recimo dva Kineza i bio tech, tu je već komplikovano. Ovo ti je primer Nemačke, za ostale nemam pojma. Možeš da proveriš po hrvatskim covid sajtovima, oni su najbliži Srbiji pa ako je slična procedura a kapiram da je slična dobiješ isti kod/dokument u Osijeku npr kao u Berlinu, Parizu ili Barseloni

Sent from my Lenovo TB-J606F using Tapatalk

pitaću danas u apoteci kod preduzeća kakve su šanse. procedura je šljakala preko ASL (lokalna sanitarna asistencija) iliti Doma zdravlja ali ne i za kratke boravke...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Gde na NBG iima PCR "na lični zahtev"?
Idem na neki put traže mi PCR...







... Shiit has hit the fan
 

Sa te strane Save jedino na aerodromu.

Link to comment

Update za Italiju

 

Sleteo, niko me pogledao nije na aerodromu, niti test niti vakcinu da pogledaju, nista, cak nisu ni trazili ono cudo gde se popunjava na kojoj lokaciji cu biti

 

U restoranu isto niko nista nije trazio.. bar za sad :)

  • +1 4
Link to comment

Evo jos updatea nakon povratka iz Rima

Kao sto sam vec napisao, prilikom dolaska na aerodrom niko nam nista nije trazio, ni potvrdu o vakcinaciji, ni test ni dokaz o prelezanom virusu.. nisu nam gledali ni onu online zajebanciju koju smo popunili a na kojoj se upisuje iz koje drzave dolazimo i gde planiramo da boravimo.
Nikakva kontrola nije postojala.

Sto se tice kafica, restorana itd, nema ogranicenja, sve je normalno i niko ne trazi nikakvu potvrdu.

Za muzeje, Koloseum i slicno, trazili su potvrde, desavalo se da kod nekih od nas prilikom skeniranja ta potvrda "ne bipne" (posto je potrebna EU potvrda a vecina nas je imala srpske potvrde jer smo se vakcinisali u Srbiji), medjutim, samo smo pokazali da smo vakcinisani van EU i nikakav problem nije bio.
Nisu se zamarali ni da pogledaju ime na onoj nasoj potvrdi pa da uporede s pasosem ili necim da li se podaci podudaraju.
Drugar prolazio sa Sputnik vakcinom uredno bilo gde, nisu ni gledali cime je vakcinisan, videli da je srpska potvrda pa se nisu smarali da skeniraju, samo videli da pise da je vakcinisan s 2 doze i to je to.

Za Vatikan isto, samo su videli da imamo nekakve potvrde i pici.. nikakav problem.

Grad je pun, ziv i danju i nocu, sve se normalno odvija kao da nema korone..

eto, to je ukratko

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Vise za kategoriju "od traca do istine... i obratno"

 

Potpresednik "Yute" Miloš Lainović istakao je za "Blic" da su to za sada samo nezvanične informacije.

 

-Nedavno sam bio u Beču gde su mi ljudi iz turizma rekli da će od 1. januara 2022. godine moći u zemlje EU moći da uđu samo vakcinisani sa kovid sertifikatom. Kako su mi rekli, neće više važiti PCR test - naglašava Lainović.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nece-vaziti-ni-pcr-test-od-1-januara-u-mnoge-zemlje-eu-moci-cete-samo-vakcinisani/4zl1jem

 

 

Link to comment

Mislim da nas je Italija danas odjavila za turisticke posete do 15.12. 

:/

 

A u Nemacku cu da probam da udjem “na budalu” pa ako me vrate - vrate. Mozda prvo ugleda biontech pa tek onda sinopharm. Makar cu se provozati avionom. 

Edited by angelada
Link to comment
Mislim da nas je Italija danas odjavila za turisticke posete do 15.12. 
:/
 
A u Nemacku cu da probam da udjem “na budalu” pa ako me vrate - vrate. Mozda prvo ugleda biontech pa tek onda sinopharm. Makar cu se provozati avionom. 
Da, onaj link ambasade što sam gore stavio više ne spominje vakcine već test pa 10 dana samoizolacije... bilo je za očekivati. Danas 4.000 novih slučajeva i 48 preminulih...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, angelada said:

Mislim da nas je Italija danas odjavila za turisticke posete do 15.12. 

:/

 

A u Nemacku cu da probam da udjem “na budalu” pa ako me vrate - vrate. Mozda prvo ugleda biontech pa tek onda sinopharm. Makar cu se provozati avionom. 

 

53 minutes ago, mlatko said:

Da, onaj link ambasade što sam gore stavio više ne spominje vakcine već test pa 10 dana samoizolacije... bilo je za očekivati. Danas 4.000 novih slučajeva i 48 preminulih...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Imate neki link za tu informaciju?

Na sajtu zdravstvenog i dalje stoji test i green certificate:

 

List D countries and vaccination certificates

Provided that in the 14 days prior to entering Italy they have not been in a List E country or in Brazil, India, Bangladesh and Sri Lanka, travellers coming from List D countries do not have to undergo the 5-day self-isolation, as long as they present bothof the following documents:

  • vaccination certificate
  • negative molecular or antigen swab test taken in the 72 hours prior to entering Italy; in the case of arrivals from the UK and Northern Ireland and British Isles, the swab test must be taken in the 48 hours prior to entering Italy
Link to comment




Imate neki link za tu informaciju?
Na sajtu zdravstvenog i dalje stoji test i green certificate:
 

List D countries and vaccination certificates

Provided that in the 14 days prior to entering Italy they have not been in a List E country or in BrazilIndia, Bangladesh and Sri Lanka, travellers coming from List D countries do not have to undergo the 5-day self-isolation, as long as they present bothof the following documents:

  • vaccination certificate
  • negative molecular or antigen swab test taken in the 72 hours prior to entering Italy; in the case of arrivals from the UK and Northern Ireland and British Isles, the swab test must be taken in the 48 hours prior to entering Italy





https://ambbelgrado.esteri.it/ambasciata_belgrado/it/ambasciata/news/dall-ambasciata/2021/09/la-disciplina-degli-ingressi-dalla.html





  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, angelada said:

Mislim da nas je Italija danas odjavila za turisticke posete do 15.12. 

:/

 

A u Nemacku cu da probam da udjem “na budalu” pa ako me vrate - vrate. Mozda prvo ugleda biontech pa tek onda sinopharm. Makar cu se provozati avionom. 

Ako ne vidi dvaput Bajontek, ne smatraju te potpuno vakcinisanom. Moguće da do aviona ni ne stigneš jer je kontrola još na beogradskom aerodromu prije čekiranja.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...