Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

2 hours ago, angelada said:

Evo ga za Srbiju https://www.mfa.rs/lat/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/hrvatska


ja sam isla skoro u Rovinj nosila rezervaciju hotela, digitalni sertifikat i prijavila se na sajtu, niko me pogledao nije:/ iako sam mu gurala one papire s pasosem. 

ne kapiram nikako zašto su ovi koje sam spominjala, vraćeni

vakcinisani, išli u hr iz porodičnih razloga, imaju rođenu sestru u rijeci 

Link to comment
46 minutes ago, dùda said:

ne kapiram nikako zašto su ovi koje sam spominjala, vraćeni

vakcinisani, išli u hr iz porodičnih razloga, imaju rođenu sestru u rijeci 

Možda nisu poneli pasoše? :Jova:

Link to comment
51 minutes ago, dùda said:

ne kapiram nikako zašto su ovi koje sam spominjala, vraćeni

vakcinisani, išli u hr iz porodičnih razloga, imaju rođenu sestru u rijeci 

I letos u julu su napravili jednom decku frku, vakcinisan sinofarmom. Samo su njega pustili da udje u hr uz obavezan karantin. Onda je na aerodromu uradio brzi test, negativan poslao mupu i poslali mu dokument da je oslobodjen karantina. Dva dana nakon njega sam bila na istom aerodromu sa osobom (isto sinofarm) i usli bez problema. Istinit slucaj 

  • Hvala 1
Link to comment

Danas sam ušao u Hr iz BIH i to jedva . Kao pored vakcinacije mora biti razlog za ulazak , ja reko imam poslovni sastanak , kaže daj pozivnicu , nemam pozivnicu , imam ponudu za mašinu, udji na mail pokaži mi, ja otvorim , on slika , prebacivao je sebi na računar pet minuta i pustio me ..prije dvije sedmice niko ništa na ulasku ni u hr ni slo , sve zavisi kakav mladi junoša se zatekne..

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

Je l' istina da u ITA ne dozvoljavaju ulazak onima koji su vakcinisani u Srbiji i imaju onaj srpski zeleni sertifikat?
Iako je fajzer vakcina.

Kazu mi neki da kao, pri skeniranju taj QR kod ne "bipne" i da zbog toga ne dozvoljavaju ulazak.. navodno samo neki EU sertifikat vazi.. 

koliko ima istine ili lazi u tome?

istripovali su me jer sutra treba da budem u Rimu

Link to comment
6 minutes ago, Have_Fun said:

Je l' istina da u ITA ne dozvoljavaju ulazak onima koji su vakcinisani u Srbiji i imaju onaj srpski zeleni sertifikat?
Iako je fajzer vakcina.

Kazu mi neki da kao, pri skeniranju taj QR kod ne "bipne" i da zbog toga ne dozvoljavaju ulazak.. navodno samo neki EU sertifikat vazi.. 

koliko ima istine ili lazi u tome?

istripovali su me jer sutra treba da budem u Rimu

Evropski sertifikati imaju digitalni potpis u QR kodu koji omogucava i automatsku (cak i offline) proveru. Verovatno umorni granicar me skenirao sa tim i pokazao mu crveno X, sto ga je malo razbudilo da vidi da je srpski sertifikat u pitanju, pa me pustio bez dodatnih provera sertifikata.

Nas QR kod je samo link ka vladinoj stranici gde su podaci koji su i na odstampanom delu.

  • +1 1
Link to comment
Je l' istina da u ITA ne dozvoljavaju ulazak onima koji su vakcinisani u Srbiji i imaju onaj srpski zeleni sertifikat?
Iako je fajzer vakcina.

Kazu mi neki da kao, pri skeniranju taj QR kod ne "bipne" i da zbog toga ne dozvoljavaju ulazak.. navodno samo neki EU sertifikat vazi.. 

koliko ima istine ili lazi u tome?

istripovali su me jer sutra treba da budem u Rimu
Dozvoljavaju ulazak ali bolje se pouzdati u test nego prolazak uz samo srpski sertifikat... Nećeš moći putovati po Italiji ili jesti po restoranima bez evropskog QR coda. Imaš EU papire?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, mlatko said:

Dozvoljavaju ulazak ali bolje se pouzdati u test nego prolazak uz samo srpski sertifikat... Nećeš moći putovati po Italiji ili jesti po restoranima bez evropskog QR coda. Imaš EU papire?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 


Imam poljsku temporary residence card, ali sam vakcinisan u Srbiji

Malo mi nema smisla ovo sto mi je receno jer nisam imao problema sa QR  kodom u Spaniji, Austriji, Poljskoj, Portugalu...

Napravio sam onaj nas Digitalni zeleni sertifikat i do sada s njim uspesno isao bilo gde (vakcinisan Fajzerom)

Link to comment

Imam poljsku temporary residence card, ali sam vakcinisan u Srbiji

Malo mi nema smisla ovo sto mi je receno jer nisam imao problema sa QR  kodom u Spaniji, Austriji, Poljskoj, Portugalu...

Napravio sam onaj nas Digitalni zeleni sertifikat i do sada s njim uspesno isao bilo gde (vakcinisan Fajzerom)
Priznat je Pfizer ali negde-neko-nekako će te zezati jer nemaš green pass QR. Ako si u tranzitu nije problem ali ako ostaješ u Ita bolje je sa testom da te ne boli glava

Ako ti treba za italijane odštampaj ovo pa pokazuj da je dovoljan i inostrani setifikat (kod Fizera, AZ, JJ i Moderne).

https://ambbelgrado.esteri.it/ambasciata_belgrado/it/ambasciata/news/dall-ambasciata/2021/09/la-disciplina-degli-ingressi-dalla.html

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Koje su sanse da neko iz Srbije dobije EU sertifikat?
Ako si pelcovan nekom od vakcina koje EU priznaje, dajem ti primer Nemačke, odeš u neku od apoteka koje učestvuju u izdavanju kodova tj sertifikata, provere ti šta si doneo, knjižicu sa vakcinama ili kod iz Srbije gde piše kojim si vakcinama čipovan, i izdaju ti papir sa kodom koji je EU sertifikat. Njega kasnije možeš da skeniraš i preko aplikacije ubaciš da bude digitalan. Problem je recimo dva Kineza i bio tech, tu je već komplikovano. Ovo ti je primer Nemačke, za ostale nemam pojma. Možeš da proveriš po hrvatskim covid sajtovima, oni su najbliži Srbiji pa ako je slična procedura a kapiram da je slična dobiješ isti kod/dokument u Osijeku npr kao u Berlinu, Parizu ili Barseloni

Sent from my Lenovo TB-J606F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Moja prilicno ispizdjena koleginica (klasik mix: sinopharm pa pfizer boost) ide u subotu u Segedin da primi Jonson, projavljivala se negde, moze za strance i bez prijave boravka - e sad kako ce ovaj medicinsko - logisticki - turisticki eksperiment da se zavrsi - ne znam ali cu rado da napisem ako joj uspe.

 

Ja sam isto ispizdjena ali ne bas toliko. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...