Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

6 hours ago, Milosh76 said:

Za ulazak u Italiju avionom ne trazi se test na koronu?


Jock, mada sam ja leteo iz Beca.. pretpostavljam da su sad pravila ista i za EU i nonEU drzave.
Jedino sto sam primetio je da u vozu nose maske, cesto ide upozorenje preko razglasa..
U prodavnicama bas i ne, i u busevima kako ko..

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, Lucia said:

Gde moze da se uradi PCR test nedeljom u Beogradu? Osoba je iz Bosne, nije za putovanje nego za prijem u bolnicu ovde. 

Nedeljom samo na aerodromu. 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Da li za ulazak u Spaniju, preko aerodroma, je potreban antigenski/PCR test ili se ulazi bez problema, kao u Italiju, recimo?

mora ili dokaz da si primio dozu vakcine u zadnjih 270 dana ili test, to će ti tražiti već na aerodromu, tj neće ti dati da uđeš u avion bez jedno od te dve potvrde.

https://www.exteriores.gob.es/Embajadas/belgrado/sr/Comunicacion/Noticias/Paginas/Articulos/USLOVI-ZA-ULAZAK-U-ŠPANIJU-ZA-DRŽAVLJANE-I-REZIDENTE-SRBIJE-I-CRNE-GORE-.aspx

 

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala...

To sam i ja nasao, nego se potajno nadam da ce preskociti te formalne stvari.

 

Znaci ili da odustanem ili da mi "cackaju" nos... posto cu pre sacekati novu vakcinu, nego da se bodem Fajzerom opet.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Hvala...

To sam i ja nasao, nego se potajno nadam da ce preskociti te formalne stvari.

 

Znaci ili da odustanem ili da mi "cackaju" nos... posto cu pre sacekati novu vakcinu, nego da se bodem Fajzerom opet.

270 dana se odnosi na 2. dozu. Buster (tj 3. doza) nije vremenski ograničena.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, shamotnapec said:

Buster (tj 3. doza) nije vremenski ograničena.

Mislis na ovo?

 

Za ulazak u Španiju državljani i rezidenti Srbije i Crne Gore treba da ispunjavaju jedan od sledećih uslova:

- da poseduju potvrdu o kompletnoj vakcinaciji. Priznaju se potvrde izdate od strane nadležnih institucija zemlje porekla, najmanje 14 a najviše 270 dana nakon primanja druge doze. Ukoliko je taj period prošao, da bi potvrda bila validna neophodan je dokaz o primljenoj trećoj dozi. Ovo ne važi za mlađe od 18 godina čije potvrde o vakcinaciji ostaju važeće i nakon isteka 270 dana od datuma kompletne vakcinacije.

 


https://www.exteriores.gob.es/Embajadas/belgrado/sr/Comunicacion/Noticias/Paginas/Articulos/AŽURIRANE-INFORMACIJE-O-USLOVIMA-ZA-ULAZAK-U-ŠPANIJU-.aspx

 

 

Jel se sigurno prolazi ili zavisim od tumacenja gospodina/gospodje na salteru?

 

Edited by Milosh76
Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Mislis na ovo?

 

Za ulazak u Španiju državljani i rezidenti Srbije i Crne Gore treba da ispunjavaju jedan od sledećih uslova:

- da poseduju potvrdu o kompletnoj vakcinaciji. Priznaju se potvrde izdate od strane nadležnih institucija zemlje porekla, najmanje 14 a najviše 270 dana nakon primanja druge doze. Ukoliko je taj period prošao, da bi potvrda bila validna neophodan je dokaz o primljenoj trećoj dozi. Ovo ne važi za mlađe od 18 godina čije potvrde o vakcinaciji ostaju važeće i nakon isteka 270 dana od datuma kompletne vakcinacije.

 


https://www.exteriores.gob.es/Embajadas/belgrado/sr/Comunicacion/Noticias/Paginas/Articulos/AŽURIRANE-INFORMACIJE-O-USLOVIMA-ZA-ULAZAK-U-ŠPANIJU-.aspx

 

 

Jel se sigurno prolazi ili zavisim od tumacenja gospodina/gospodje na salteru?

 

Mislim da ti je najjednostavnije da instaliraš zvaničnu špansku app za Covid 19 sertifikat, i učitaš naš DZS (od treće doze) u nju. Ako pozeleni, samo pokažeš app na šalteru i nema da brineš.

Edited by shamotnapec
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako je saopštilo Ministarstvo unutrašnjih poslova Španije, od 21. oktobra više neće važitikovid mere za dolaske iz zemalja koje nisu članice EU. To znači da će svi putnici iz trećih zemalja moći da uđu u Španiju bez ograničenja.

"Od 21. oktobra mere zdravstvene kontrole za putnike iz zemalja koje nisu članice EU ili zemalja pridruženih Šengenu ne važe", objavilo je špansko Ministarstvo unutrašnjih poslova na svom zvaničnom Tviter nalogu.

Ovo znači da putnici koji nisu državljani EU sada mogu da uđu u Španiju iako nemaju važeći sertifikat o vakcinaciji, potvrdu o preležanom koronavirusu ili negativan test. Isto tako, putnici ne moraju ni da popunjavaju zdravstveni obrazac.

Kako kažu, odluka je došla usled procenjivanja trenutne epidemiološke situacije, a nadaju se da će se sada, kada putnici iz trećih zemalja više ne podležu nikakvim ograničenjima ulaska u Španiju, broj turista koji će ovu zemlju odabrati kao svoju narednu destinaciju značajno povećati.


Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...