Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

On 16.3.2022. at 11:46, nick1986 said:

Da li neko zna za Francusku kakva je sad situacija,

 

vidim da traze buster primljen ne kasnije od 9 meseci od druge doze. Sta ako je nekome proslo tipa 11 meseci pa primio buster, nelogicno mi da ga to diskvalifikuje od ulaska u zemlju?

I mene zanima ulazak u Francusku. 

Ako smo primili 3 doze, i to ovu trecu ne kasnije od 9 meseci od druge doze ne treba pcr i slicno?

Link to comment

Da li može državljanin Japana koji je primio tamo dve doze vakcine nekako da izbegne rađenje PCR-a pri ulasku u Srbiju?

Osoba je trenutno u Srbiji, hoće da izađe na nedelju-dve do EU i da se vrati, bez PCR-a.

 

Ovo mi deluje kao opcija

Quote

 

Lica koja su potpuno vakcinisani protiv virusa korona u inostranstvu ili su jednu ili više doza vakcine primili u inostranstvu, zavod za javno zdravlje izdaje Digitalni zeleni sertifikat/EU Digitalni COVID sertifikat, na njihov zahtev, na osnovu svoje službene evidencije i/ili na osnovu uverenja ili druge isprave o izvršenoj potpunoj imunizaciji.

Digitalni zeleni sertifikat izdaje se sa rokom važenja od 30 dana.

 

Koji su trenutno uslovi za ulazak stranaca u Srbiju - Društvo - Dnevni list Danas

 

Kako doći do toga? Da li neko zna iz iskustva kako ovo izgleda? Koliko se čeka da se izda?

Link to comment

Mislim da je jako retko da u taj sertifikat (za zutu groznicu i ine putnicke vakcine) upisuju i kovid vakcine.

 

Rekao bih da su tu Filipini izuzetak pre nego pravilo.

Link to comment

Mi u .de imamo upisane u standardni žuti medjunarodni pasoš (tu su bile i odmah upisane sa nalepnicom po davanju, kod treće doze smo QR kod dobili na osnovu tog upisa)

 

Ne znam kako ide upisivanje unatraške, otići do ustanove koja je izdala pa da tamo lupe pečat (nalepnicu svakako više nemaju)?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Drugari, da li je neko skoro isao za Grcku autom? Da li gledaju potvrde/testove? Posebno me zanima za decu, posto citam da traze negativan test za decu preko 5 godina. 

Link to comment
Drugari, da li je neko skoro isao za Grcku autom? Da li gledaju potvrde/testove? Posebno me zanima za decu, posto citam da traze negativan test za decu preko 5 godina. 
Komitet eksperata za kovid Ministarstva zdravlja Grčke jednoglasno je preporučio suspenziju kako evropskih kovid sertifikata tako i kovid pasoša na ulaznim tačkama zemlje.

To znači da će turisti moći da ulaze u Grčku bez ovih dokumenata.

Ove mere će važiti od 1. maja.

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2022&mm=04&dd=28&nav_id=2146884
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...