Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

Pošto je sezona odmora uveliko krenula, otvaramo temu čija je svrha isključivo da pruži korisne informacije i linkove. Dakle, kada naiđete na pouzdanu informaciju ili izvor informacija gde može da se vidi/prati koje zemlje imaju koja ograničenja, koje vakcine se priznaju, kakve potvrde su potrebne, kakve su procedure na aerodromima i graničnim prelazima... ostavite ih ovde.

 

Molimo vas da ovu temu ne koristite za diskusiju. Za diskusiju već imamo aktivnu temu o putovanjima. Ideja je da na ovoj temi bude malo postova, kako bi korisnici lakše mogli da prate sve informacije i pronađu ono što im treba.

 

Kačite bitne vesti i linkove ka korisnim sajtovima, i to je to. Hvala svima i da nam letovanje prođe bez komplikacija.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Za srbiju treba PCR test ako je strani pasos (EU pasos) cak i ako si vakcinisan (>14 dana). Sa srpskim pasosem dovoljna je potvrda o vakcinaciji.

 

Za korziku obavezan je pcr test ili potvrda o vakcinaciji (>14 dana poslije druge doze) za sve putnike.

 

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Za srbiju treba PCR test ako je strani pasos (EU pasos) cak i ako si vakcinisan (>14 dana). Sa srpskim pasosem dovoljna je potvrda o vakcinaciji.

 

 srpski pasos i strana potvrda o vakcinaciji radi posao?

Link to comment
5 minutes ago, borris_ said:

Da, zena odputovala prije dva dana. Prvo pokazala fr pasos i potvrdu i nisu je pustili. Sa srpskim pasosem su je pustili.


Surcin?

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 4.7.2021. at 9:31, borris_ said:

Za srbiju treba PCR test ako je strani pasos (EU pasos) cak i ako si vakcinisan (>14 dana). Sa srpskim pasosem dovoljna je potvrda o vakcinaciji.

 

Za korziku obavezan je pcr test ili potvrda o vakcinaciji (>14 dana poslije druge doze) za sve putnike.

 

 

Nadam se da je tako, letim ove nedelje sa Wizzair iz Nemacke za BG i imam nemacki sertifikat (papir i digitalni), a posto ostajem samo 15 dana voleo bih da izbegnem karantin ili da placam 80€ za test :violina: 

 

Po ovim informacijama treba da je tako:

https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

Link to comment

Moja zena je bas letila sa Wizzair-om. Kada je pokazala fr pasos nisu je pustili a imala je sertfikat. Sa srpskim su je pustili. To je bilo prije tri nedelje.

Link to comment


Ako stoji u praviliku da moze uz to i to, insistirajte tamo na aerodromu da dodje granicna policija ili ko god, napravite frku, jer moraju da vas puste. Imajte odstampanu tu stranu iz MUPa kod sebe kao dokaz.




To dizanje frke radi, moja mama je uspela tako jednom da se izbori za svoje pravo, imajuci sva dokumenta koja su bila navedena na sajtu ambasade. Kada je dosao policajac sa pasoske, odmah je sredio sve i osoblje sa cekiranja je moralo da je pusti (tj. cekira).




 




 


Link to comment
4 hours ago, assignment said:

 

Nadam se da je tako, letim ove nedelje sa Wizzair iz Nemacke za BG i imam nemacki sertifikat (papir i digitalni), a posto ostajem samo 15 dana voleo bih da izbegnem karantin ili da placam 80€ za test :violina: 

 

Po ovim informacijama treba da je tako:

https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

ulazis bez frke, usao sam sa svajcarskom potrvdom pre 10 dana.

  • +1 1
Link to comment
 
Nadam se da je tako, letim ove nedelje sa Wizzair iz Nemacke za BG i imam nemacki sertifikat (papir i digitalni), a posto ostajem samo 15 dana voleo bih da izbegnem karantin ili da placam 80€ za test :violina: 
 
Po ovim informacijama treba da je tako:
https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak
Zar "nemci" nisu kod nas oslobođeni od plaćanja?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...