Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Just now, Lord Stef said:

 

E sad valjda razumes bol i patnju navijaca Partizana ranijih godina kad ti dovedu Bircu, pa umesto njega Gagica, pa Stefana Jankovica, pa umesto njega Gagica, pa povratak Birce, pa opet Jankovic, pa Gagic 2- return of the Jedi...

 

+ 4 godine Zagorca u kontinuitetu, patnja kao takva.

Bar za mene jedna od lepota praćenja sporta je praćenja kako tim raste i biva bolji, kako igrači napreduju, stiču nove veštine, popravljaju ono što je bilo loše. Nažalost Zvezda je upala u taj 1 vrtlog stalne jurnjave za titulom aba lige da bi se igrala Evroliga, da bi se... već smo pričali o tome. Mora da se izađe iz toga, da se malo rizikuje, da tim bude mlađi. U tom smislu apsolutno podržavam dolazak Ilića i Petruševa ako dođe koliko god da će nas nervirati u početku. Više volim da me nervira Dalibor Ilić nego Simon ili Pefi.

Link to comment

Ako nam je osnova tima za iducu sezonu Ivanovic,  Hollins, Dobric, Kalina, Lazic, Lazarevic, Mitrovic, Davidovac, onda neka moja mašta priželjkuje markusolikog pleja + Volters + mali Top u široj rotaciji, beroniliki na 2, mali Ilic i još bar 2 visoka, jedan da tipa Nnoko, Kaleb bi fino iskoristio svoja otvaranja iz pika markusolikim plejom. Eto, svijet je lijep kada sanjamo...:fantom: naravno znam da će to Ra fino iskombinovati, zavisi i od Čovića i budžeta.

Link to comment
18 minutes ago, Nikodije said:

 

+ 4 godine Zagorca u kontinuitetu, patnja kao takva.

Bar za mene jedna od lepota praćenja sporta je praćenja kako tim raste i biva bolji, kako igrači napreduju, stiču nove veštine, popravljaju ono što je bilo loše. Nažalost Zvezda je upala u taj 1 vrtlog stalne jurnjave za titulom aba lige da bi se igrala Evroliga, da bi se... već smo pričali o tome. Mora da se izađe iz toga, da se malo rizikuje, da tim bude mlađi. U tom smislu apsolutno podržavam dolazak Ilića i Petruševa ako dođe koliko god da će nas nervirati u početku. Više volim da me nervira Dalibor Ilić nego Simon ili Pefi.

 

Simonovic i Markovic ne mogu u istu recenicu. Simonovic igra ovu sezonu prakticno pro bono jer ga je Radonjic posle povrede Vajta zamolio da odlozi penziju dok se ekipa malo ne promesa, covek je sedeo pored terena celu sezonu i povremeno uskakao kad je trebalo nekog odmoriti ili zaleciti. Pefi igra za ozbiljne pare i doveden je kao stara Coviceva zelja iako je bio potpuno zapusten i sa nekoliko kilograma viska kad je dosao. Simonovicu mozemo samo da skinemo kapu za ovu sezonu, ispostovao je klub i trenirao cele sezone za juniorsku platu koju verovatno nece ni videti a da skoro nije ni primirisao parketu u opremi. I ovo sto su on i Cirbes igrali veceras je verovatno da se oproste od publike jer je tesko verovati da ce Radonjic drzati Davidovca i Dobrica u civilu kad se bude dizao trofej.

 

Postoje neke stvari u timskoj dinamici koje znaju samo ljudi koji su se bavili kolektivnim sportom a ticu se statusa u ekipi, hijerarhije, minutaze, odnosa medju igracima i onoj popularnoj timskoj "hemiji" o kojoj se toliko prica. Gotovo je nerealno koliko takve stvari uticu na konacan rezultat ali treneri to veoma dobro znaju i mnogo vremena provedu da obezbede kvalitet tih odnosa. Nije slucajno to sto su upravo Efes i Real koji su imali ogromne uspone i padove tokom sezone na kraju igrali finale Evrolige. Dva tima koji su zajedno godinama, igraci koji su navikli jedni na druge i nema sujete medju njima, niko se ne bije za licnu statistiku iako u oba tima ima nekoliko senzacionalnih igraca s velikom reputacijom. Jednostavno, kad dodje vreme da se dele trofeji uvek imas vise sansi da ih uzmes ako u timu vlada timski duh i zajednicka zelja da se dobije utakmica, pa makar i Tibor Plajs bio najbolji na terenu.

 

U Radonjinim timovima se mnogo gleda na te stvari. Ponekad idu na ustrb nominalnog kvaliteta ali mi ipak ne biramo iz prve runde kvaliteta kao Real i Efes pa da od dva super igraca izaberemo onog ko ima i takav majndset. Otuda ta precesta recikliranja kod Radonjica i insistiranje na igracima sa kojima je radio i poznaje im karakter. S tim sto je ove godine bas preterao.:D

Link to comment

Ok, mogu da razumem zašto on to radi. A radi jer su tako veće šanse da se uzme aba liga, a to je primarni cilj kluba.mislim da može da se uzme i sa malo mlađim timom. Uostalom to je već pokazao 2014/15 kada je uzeo aba sa super skockanim mladim timom. Uvek se rado setim te sezone. Ali ok, klub nije dužan da ispunjava moje želje i da prave tim kako bih ja voleo , samo pišem šta ja više volim da gledam.

Edited by Nikodije
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

Ok, mogu da razumem zašto on to radi. A radi jer su tako veće šanse da se uzme aba liga, a to je primarni cilj kluba.mislim da može da se uzme i sa malo mlađim timom. Uostalom to je već pokazao 2014/15 kada je uzeo aba sa super skockanim mladim timom. Uvek se rado setim te sezone. Ali ok, klub nije dužan da ispunjava moje želje i da prave tim kako bih ja voleo , samo pišem šta ja više volim da gledam.

moze u evroligu i na ugled.

pitaj obradovica i kk partizan

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Voli nas ta principjelna Ojropa ali po koju cijenu, po cijenu da dok se Rusima ne smrkne nama neće svanuti, ne znam kako će to shvatiti braća iz CSKA :/

  • Haha 1
Link to comment

Ccc, preko ruske grbače i sankcija do ugleda, da ste pravi partizani odrekli biste se na keca, ne biste učestvovali u tome uopšte :fantom:

Link to comment
11 minutes ago, bradilko said:

moze u evroligu i na ugled.

pitaj obradovica i kk partizan

 

 

Negujmo humor za negujmo grobare

 

 

IMG_20220614_220349.jpg

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, bradilko said:

moze u evroligu i na ugled.

pitaj obradovica i kk partizan

 

 

Hvala Vučiću za 3 milke za WC:happy:

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, renne said:

ja sam baš srećan da su dobili divlju kartu, više neće moći godinama i decenijama kukati

 

Jok i nece

Link to comment
  • renne locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...