Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

10 minutes ago, Banjo said:

 

 

 

Izbacice nas iz EL ako se Covic ne povuce. Mi dugujemo velike pare. Napustice nas i ovi igraci.

 

Uvek se duguju "velike pare", ništa novo. Kako su poslovali poslednjih godina čudi me da ne duguju još veće pare. Poslednje dve sezone su za oduzimanje poslovne sposobnosti svima koji su učestvovali u donošenju odluka.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Uvek se duguju "velike pare", ništa novo. Kako su poslovali poslednjih godina čudi me da ne duguju još veće pare. Poslednje dve sezone su za oduzimanje poslovne sposobnosti svima koji su učestvovali u donošenju odluka.

 

Razlika je u tome sto smo do sada dobijali 3m od drzave a sad nema ni ta jebana 3m.

 

 

Link to comment

Sve je ovo normalno, morali smo znati da će i ovaj dan doći.

Sve dok se država miješa, unosi novac u klubove, iznosi novac iz klubova, postavlja kadrove itd zavisicemo od naklonosti vlasti i prljavih političkih igara.

Posljednjih 5-6 godina smo bili gornji po tom pitanju, sada smo donji. Ništa novo i ništa strašno.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, red star forever said:

Sve je ovo normalno, morali smo znati da će i ovaj dan doći.

Ne znam od kad je normalno da neki sportski kolektiv u neprofitablinom sportu u Srbiji ima budzet kao KKP ove godine koji je u rangu najbogatijih klubova u evropi. I to u vreme korone kad je druzava dodatno finansijski pogodjena i kad je pitanje da li klub moze neke pare da zaradi od prodaje ulaznica.

Jbte na ovo forumu su ljudi skakali kad sam pricao da neki igraci imaju po pola miliona ugovore (kao na primer Parahovski u KKP ili Walden u Zvezdi) a sad je normalno da neko dobija milion ili 2 miliona evra godisnje. 

 

  • +1 3
Link to comment
Sve je ovo normalno, morali smo znati da će i ovaj dan doći.
Sve dok se država miješa, unosi novac u klubove, iznosi novac iz klubova, postavlja kadrove itd zavisicemo od naklonosti vlasti i prljavih političkih igara.
Posljednjih 5-6 godina smo bili gornji po tom pitanju, sada smo donji. Ništa novo i ništa strašno.
 

Misljenje koje ima deo ljudi, potpuno pogresno.
Mi smo usli u EL sa Suboticem, Savovicem, Skotom, Vukom, Raskom, Samardziskim, Nelsonom... Jedini ozbiljan igrac bio Rakoc u poslednjoj sezoni karijere.
Trener na pocetku sezone bio Milivoje Lazic, posle Vukoicic pa Radonja.

Da dovedu sad grobarima takav roster to bi bio aparthejd i silovanje Partizana.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, BarryWhite said:

Ne znam od kad je normalno da neki sportski kolektiv u neprofitablinom sportu u Srbiji ima budzet kao KKP ove godine koji je u rangu najbogatijih klubova u evropi. I to u vreme korone kad je druzava dodatno finansijski pogodjena i kad je pitanje da li klub moze neke pare da zaradi od prodaje ulaznica.

Jbte na ovo forumu su ljudi skakali kad sam pricao da neki igraci imaju po pola miliona ugovore (kao na primer Parahovski u KKP ili Walden u Zvezdi) a sad je normalno da neko dobija milion ili 2 miliona evra godisnje. 

 

 

Nije normalno, ovo je novi nivo ludila, al lično mislim da su više para izvukli iz fkp i fkcz nego što su uložili u košarkaške sekcije blizanaca + svi ostali neprofitabilni sportovi.

Link to comment
12 minutes ago, samo_opusteno said:


Misljenje koje ima deo ljudi, potpuno pogresno.
Mi smo usli u EL sa Suboticem, Savovicem, Skotom, Vukom, Raskom, Samardziskim, Nelsonom... Jedini ozbiljan igrac bio Rakoc u poslednjoj sezoni karijere.
Trener na pocetku sezone bio Milivoje Lazic, posle Vukoicic pa Radonja.

Da dovedu sad grobarima takav roster to bi bio aparthejd i silovanje Partizana.
 

Vi ste u EL ušli tada jer su promenili pravila ABA u sred sezone kako Igokea ne bi igrala Evroligu.

Edited by garmonbozia
  • +1 5
Link to comment

Dobro, kada sam rekao da je "normalno", nisam mislio na sumu novca koja se ulaže već na generalno  mijenjanje naklonosti od strane onih koji se pitaju.

 

 

Link to comment

Nikome ne smetaju Partizanovi milioni.. mi kmecimo sto Zvezda nece dobiti ni svoja 3m.

 

Noko zeli da ostane u klubu ali kako da potpise ugovor kad mu se duguju 4 plate?

 

Ako se Zvezdi odobre ta sredstva, po mojoj proceni, Zvezda ce ove sezone biti na nivou top-8 el klubova.. Taj nivo kosarke Rumeni Srbin nece moci da dostigne da potrosi jos 20m.. pare ne daju koseve

 

Samo da nam dozvole da se takmicimo, to je sve sto zelimo.. Ili da Cova sto pre odjebe a da se dovede neko pristojnog ponasanja i dostojan uloge.

Link to comment
48 minutes ago, ZSNj said:

Pateticni ste, kao sto su i braca grobari pateticni sa njihovim "ostoja sns postavljen da nas ugasi" do "ostoja legenda" u zavisnosti od toga kako vetar (vodji) dune..

 

 

+1

 

Ajde njima je ispran mozak jos od budimpestanskih kursista tako da smo slusali svakakve gluposti odje od aprthejda, Ostoja i sns su tu da nas gase ili makar sprovedu plan uvek si drugi i to ti ne smeta i slicne ludorije. Srecom po njih promjenila se vlast u Srbiji i sad im je sve potaman. :fantom:

 

 

Ali cude me ovi nasi sto kukaju jer mi smo vazda bili becka skola, frak i cilindar i smijali se ovima sto preskacu tramvajske sine. Nema potrebe da se blamiramo. 

 

Glavu ponosno gore braco cigani! 

  • +1 2
  • Wub 2
  • Haha 2
Link to comment

Imas pravo brate. Svakako ce sve ovo biti nebitno kad izbije novi talas i Junior donese cetvrtu evroligu jednim plej ofom.

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, MiddleClass said:

 

 

+1

 

Ajde njima je ispran mozak jos od budimpestanskih kursista tako da smo slusali svakakve gluposti odje od aprthejda, Ostoja i sns su tu da nas gase ili makar sprovedu plan uvek si drugi i to ti ne smeta i slicne ludorije. Srecom po njih promjenila se vlast u Srbiji i sad im je sve potaman. :fantom:

 

 

Ali cude me ovi nasi sto kukaju jer mi smo vazda bili becka skola, frak i cilindar i smijali se ovima sto preskacu tramvajske sine. Nema potrebe da se blamiramo. 

 

Glavu ponosno gore braco cigani! 

 

ne pokusavaj i ti da budes kul, ne ide ti   :fantom:

ima ovih nekih koji su izgleda stvarno poceli da prate kosarku 2011, pa i ne znaju da smo mi nastali kao reakcija, antirezimska studentarija i slobodnomisleca gradjanija. pokret otpora tako reci, rolan garos sampioni i ostala romantika. i sada umiru od besa jer necemo do kraja sveta i veka biti mezimce poremecenog tiranina.

Link to comment
2 hours ago, Banjo said:

Nikome ne smetaju Partizanovi milioni.. mi kmecimo sto Zvezda nece dobiti ni svoja 3m.

 

 

Na žalost, ova priča u Srbiji funkcioniše kao zero-sum game. Država ne usipa avione i kamione da bi podigla kvalitet sporta kao takvog, već da bi srećni dobitnik tih aviona i kamiona nešto osvojio. Kao dodatna garancija tog osvajanja obavezno ide i finansijsko kresanje krila nesrećnom gubitniku, čisto da se ne desi neko neplanirano takmičarsko čudo.

 

Drugim rečima, formula glasi: "Moji trofeji = tvoja stagnacija". I tako dok se kolo sreće ne okrene.

 

Nije ovo kao kada bogataši u Grčkoj ili Turskoj sipaju svoje pare u klubove u čijoj upravi sede. Nije čak ni kao u Španiji gde dva blizanca imaju neograničen pristup državnim fondovima kroz banke čije dugove će uvek da preuzme država. U Srbiji je država ta koja odlučuje šta će koji blizanac da osvoji, pare i prateći transferi su samo refleksija te odluke. Tu nema takmičenja. Možda se ponekad desi neko neplanirano čudo ali u 90% stvari idu onako kako je država zamislila.

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unlocked this topic
  • renne locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...