Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

2 minutes ago, theanswer said:

 

Nije svaki kontakt u košarci faul. A od 4 teatralna bacanja čak i kad ima kontakta jedno mora biti za tehničku 

 

zasto mora? :D

 

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Ros said:

 

hoce mu svirati kad ne bude kontakta

 

Glupo je igracu Partizana svirati faul uvek kad ga napravi. Nema smisla, to je ipak 1 institucija. U sta se ovaj svet pretvorio, jesmo li dotle dosli da i za instituciju vaze kosarkaska pravila? Nista bolje ribe, nista gospodstvo, nista Vuciceve pare kao garant stabilnosti, napravis faul i sudije ti sude. Da covek ne poveruje koliko je to nepostovanje.

  • +1 6
Link to comment
20 minutes ago, Ros said:

lebe mekani, nisu stigli ni da pokazu srednji prst ni da se hvataju za capljica

 

 

 

Ipak je bilo.

 

FUNXqrrWUAIjH-V?format=jpg&name=small

  • Haha 2
Link to comment
17 minutes ago, theanswer said:

 

Nije svaki kontakt u košarci faul. A od 4 teatralna bacanja čak i kad ima kontakta jedno mora biti za tehničku 

 

Od tri faula nad Dobrićem, dva su čista bila, jedino onaj prvi Ledejov blagi dodir kad je Dobrić već doskočio možda malo prestrogo dosuđen. Na kraju je Dobrić jednom pokušao i da iznudi tri bacanja ali je to bio dosta teatralan pokušaj, i nije suđeno, ne znam da li je za tehničku.

  • +1 1
Link to comment

Jel' ima negde snimak tog faula? Ja sam prilicno ubedjen da nikakvog skoka nije bilo nego bas klasican faul u napadu, bukvalno probijanje. Mada je cela situacija bila nevidjen zbrlj pa moguce i da sam prezupcio nesto.

Link to comment
21 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Od tri faula nad Dobrićem, dva su čista bila, jedino onaj prvi Ledejov blagi dodir kad je Dobrić već doskočio možda malo prestrogo dosuđen. Na kraju je Dobrić jednom pokušao i da iznudi tri bacanja ali je to bio dosta teatralan pokušaj, i nije suđeno, ne znam da li je za tehničku.

 

Od te 4 situacije, video sam 3. Voleo bih da imamo snimak da bolje pogledam, ali ono sa Avramovicem meni nije delovalo kao faul, jer kontakta nije bilo telom ni nogama, mozda ga je po ruci udario, i u tom slucaju jeste faul, ali i dalje ne objasnjava zasto se ovaj prosuo dole.

Sledeca situacija je sa Madarom, tu je bilo sitnog kontakta po nogama, pa i faul, a i padanje deluju prirodno. 

Nakon toga je i taj flop pokusaj, kod njih obicno ide prvi put opomena, a drugi put tehnicka.

Link to comment

Ma ništa nije bio faul. To ne sme sa se svira protiv “institucije”. Ne možeš tako na “gospodu” i “bolje ribe”. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, dragance said:

Ma ništa nije bio faul. To ne sme sa se svira protiv “institucije”. Ne možeš tako na “gospodu” i “bolje ribe”. 

 

i ne sme se lopta ispod kosa uhvatiti protiv "boljih kuca"

Link to comment
6 minutes ago, Ros said:

 

i ne sme se lopta ispod kosa uhvatiti protiv "boljih kuca"

 

Taj momenat sviranja faula Lazareviću jer je nadskočio Pantera je u stvari i najsramotniji momenat meča, makar što se suđenja tiče. Doslovno WTF momenat. A sve se dešava na dva metra od sudije. Kažnjen je doslovce jer je uzeo loptu Panteru.

Link to comment
12 minutes ago, Delija67 said:

Jel bila sudijska ekspertiza?

Nije. Prosli put su oba tima trazili a ovaj put ni jedan.

 

Iz Partizana se ne oglasavaju a u Zvezdi posto su se opekli na prvu su ovaj put rekli nesto u fazonu "Eto sve ste sami videli, ni ne treba ekspertiza"

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, fandorin said:

Trazila je Zvezda ekspertizu unapred za 3. meč

Najam ispratio to, samo sam video da su tražili dodatni monitoring, šta god to bilo.

Link to comment

Nisam gledao utakmicu ali vidim pricu oko faula Davidovca u napadu nad Zagorcem gde su sudjena 2 slobodna bacanja za Partizan (izveo ih Madar posto je usao umesto Zagorca koji je prilikom pada doziveo povredu).

 

Bila je situacija na ovosezonskoj (cuvenoj) utakmici u Novom Mestu kada je Zvezda gosotovala kod Krke. Cini mi se zadnja cetvrtina, Krka je u bonusu i Davidovac je vecinu poena pre ove situacije koju cu da opisem postigao sa linije slobodnih bacanja (igrao 5-cu u zavrsnici utakmice).

 

Stipcevic (koji je cini se jedini u tim trenutcima zavrsavao napade Krke) krece u prodor, negde oko linije za slobodna bacanja ga ceka ukopan u mestu Davidovac, Stipcevic izbacuje loptu ka kosu (neki flouter otprilike) koja ne ulazi u kos, loptu ne znam da li uhvatio neko od igraca Zvezde ili Krke ali je nebitno posto je posle izbacivanja lopte iz ruke Stipcevic naleteo na ukopanog Davidovca i napravio faul. Epilog situacije su 2 slobodna bacanja za Davidovca.

 

Vec su ljudi pomenuli da su slicne situacije one kada se posle suta i promasaja desi da u skoku i borbi za loptu igrac ekipe koja je bila u napadu faulira igraca ekipe koja se branila, to se sudi kao faul u odbrani ekipe koja je uputila sut ka kosu i ide se na slobodna bacnja na drugoj strani terena ako su vec bili u bonusu pre te situacije.

Edited by Borca
  • +1 1
Link to comment
  • renne locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...