Jump to content
IGNORED

WB21 za GS20 - Green Milestone


Ros

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    179

  • Arkadija

    105

  • dùda

    92

  • Tsai

    76

Craig O'Shannessyjeva uvek zanimljiva analiza statističkih podataka sa meča: Novak Djokovic: Don’t Fear, Serve Here… | ATP Tour | Tennis

 

Analiza potvrđuje Đokovićevu gotovo supersposobnost da uspešno primeni širok spektar taktika. Neke od njih su bile očigledne i laicima poput mene (manji broj grešaka kako sa FH, tako i sa BH strane, opterećivanje Beretinijevoh slabijeg BH u razmenama, ...). S&V koji je Novak uspešno primenio u SF protiv Šapovalova, funkcionisao je i u finalu (7/9 ako ne grešim), mada je Novak juče imao nešto manji procenat uspešnosti na mreži od one na koju nas je navikao, uz napomenu da je na mrežu znatno češće izlazio. Novak je takođe ostvario ubedljivu prednost u kratkim poenima (0-4), što je jedan od ključeva pobede u današnjem tenisu.

Meni najzanimljiviji deo statistike odnosi se na Novakovo fantastično pozicioniranje servisa (što je i iskorišćeno kao hajlajt u naslovu teksta, pogledajte detalje na linku) što je bio ključ da se Beretinijev FH dovede u defanzivnu poziciju, a što je dalje izazivalo njegovu (Beretinijevu) grešku ili kupovalo Novaku vreme da se namesti u poziciju za odbranu.

Vaistinu Brain Game!  

 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Ras said:

Za koga se u Albaniji navijalo?


evo ja u Albaniji, ali isto nemam pojma... pobjegao sa plaže u neki fenserski bar da gledam, kad oni i nemaju tv... gledali me bijelo kad sam pitao (mada to nije tipični bar, nego neka teška šminka na stijenama izbad plaže sa nastupima dj-eva i sličnim glupostima). dobro, wifi je bio jak (a i bar prazan), tako da sam otčkiljio cijeli prvi set na telefonu - i kad ga je Njolo onako prodo, ja shvatim da je to bukvalno prvi set sa ovogodišnjeg wimba koji sam pogledao od početka do kraja... odmah sam shvatio što mi je činiti - nazad na plažu i tek povremeno otvaranje lajvskora.

 

ne mora Njolo ni da mi se zahvaljuje što sam mu pomogo, dovoljno mi je što je pobijedio... :fantom:

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, čekmeže said:

Zato što mi je pun očin srpske jedinstvenosti, posebnosti i naj. 

Pa dobro, ali jedno je to kada je ozbiljno,onda zbilja smara, ali ja ovo doživljavam baš samo kao dobro zezanje,pomalo i podsmevanje baš takvim stavovima koji te nerviraju .

  • +1 1
Link to comment

Odgledao sam ponovo danas finale, s pola oka naravno i sa pulsom ispod 80, da ne upotrebljavam reč "prekretnica" jer meč je verovatno bio odlučen već u trećem kad je Novak vodio i nije ispuštao, ali ovaj poen na 15-30 i 2-3 je em neverovatan, em je sigurno slomio Italijana, a Novaku dao injekciju adrenalina

 

 

Ovako odigrati na pritisak jebote, jer ako se poen izgubi to je 15-40 i već praktično brejk i 2-4 u trećem setu, na vidiku bi bio peti. Ovako, slomio je i publiku koja je konačno krenula da ustaje i urla, i to je bilo to. Nakon ovoga, Beretini nije više osvojio ni gem.

Link to comment

Ja prespavao prvi, stigao na TB, pogledao drugi i treći do 4-3 i zaključio da su bili u pravu ovi što su rekli “pobediće, al će jetru da nam upropasti”. U tom smislu sam se setio da si imam neki poso, isključio teve, i izašao na vazduh. Jebeš sekiraciju. Namestio sam da mi snima reprizu na tennis channel, pa sam to bez napora gledao posle finala EP. 

 

Dobija Novak ove mlade bikove na iskustvo. Oni se naigraju za sve pare i opet odu uplakani kući, pitajući se “kako bre ovo”. 

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...