Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

Eto. Ja sam jela kod Bond stanice recimo u nedelju oko 22 i bio je super :). Znaci, nema pravila?edit: trolu, ime ti je baklavica

Edited by baklavica
Link to comment
ako se ne bojis visine idi na london eye. kosta oko 15 funti i zaista vredi. nije neophodno rezervisati ranije, obicno se ne ceka predugo cak i kad izgleda da je red dosta dug. osim toga, bezveze je da rezervises unapred kartu pa da se ispostavi da je takva magla i sivilo da ne vidis prst pred okom. a zimsko je doba... pijace - pre svega brick lane, sjajna zabava, neuobicajeni proizvodi, vintage, second hand, bofl, mladi dizajneri, sarenilo, odlican provod. east end je vec duze vreme u modi i ne bez vraga... vrlo je interesantan i danju i nocu. camden je standardno veseo, danju imas pijacu a ima se gde otici i sasvim pristojno provesti i nocu. portobello je nocu skoro skroz pust. nekad je bio jako zanimljiv ali otkako su poterali domace stanovnistvo i preuredili ga za uzivanje madone i slicnih, kraj je postao previse sterilan. doduse, dve institucije se jos drze ground floor i market bar. pristojna mesta za napraviti pauzu. sad, ko voli - nek izvoli, naravno... jos uvek je lep za prosetati. udarni pijacni dan je petak i pijaca je najpoznatija po antikvitetima.
Da se nadovezem na Adama:1. ako ti nije do placanja za London Eye, predji Temzu i pravo u St Paul's katedralu. Za dz se popnes na vrh i isti pogled na London.2. stos' pijaca tice moja preporuka je i Borough Market ali samo subotom ujutro. Pijaca je iskljucivo za klopu i pice ali cenim vredi videti ako se ima vremena.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Za vizu je potrebno 3-4 radna dana, kako su mi rekliInace ako vam trebaju slicne informacije na tom 442... paylajnu su dostupni nikada pa se moze nazvati i ambasada na 0112645055Sada mi treba pomoc oko hostela.LondonSmart Camden Inn55-57 Bayham Street, Camden Town, London

Located in contemporary Camden, we are close to everything from Primrose Hill to the London Eye - it's all at your fingertips with this cosy hostel!
Ashlee House261-265 Gray's Inn Road, King's Cross, London
Staying with us puts you right in the centre of London, a short walk away from the British Museum, Covent Garden, Soho, Oxford Street, Camden Market and many of London's major tourist attractions.
Clink Hostel78 Kings cross road, London
Perfectly located to explore London?s rich past as well as its diverse multicultural present, the Clink is the ultimate hostel from which to discover all that London has to offer. To the North are Camden Markets and Regent?s Park Zoo, to the South are the world famous British Museum, St Paul?s Cathedral and the Tate Modern. To the East is the trendy nightlife of Angel, Old Street and Farrington and to the West are the shops of Covent Garden and Oxford Street. All are within walking distance or just a few minutes away by bus or underground.
Smart Hyde Park Inn48-50 Inverness Terrace, Bayswater, London
Located in London's bohemian Bayswater, we will put you right in the heart of London! Right next to Hyde Park / Kensington Gardens, you're in a beautiful area and connected to everything from London Eye to the Tower of London!
Za ovaj poslednji imam preporuku i da mu je navodno dobra lokacija. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da prokomentarise ostale lokacijeCambridgeOvo gde bi ja trebao da idem je Mill Lane (jel to ulica, oblast?), a problem mi je sto svi hosteli kolju sa cenama, pa me interesuje kako bih mogao proci najjeftinije? Jel ima neki nacin da nadjem privatan smestaj, neko ko izdaje sobe... Znam da u Nemackoj postoje turisticke organizacije za odredjene regione, pa te mogu spojiti sa nekim ljdima koji te mogu smestiti u svoj kuci par veceri za male pare. Da li postoji nesto slicno ovde?
Link to comment

Zdravo Hustler.Sto se gorenavedenih lokacija hostela tice, predlazem Tube mapu kao vodic. Zuta Circle linija ti je krug dvojke i shodno tome - Camden i KingsX su na severu malo van kruga Circle linije, na crnoj Northern a Bayswater ti je na zutoj Circle na zapadu.Preporucujem da izaberes sta je najeftinije jer ces sa bilo koje od gore navedenih lokacija obici sve znamenitosti koje te zanimaju - u zavisnosti od toga koliko imas vremena.Sto se Kembridza tice - proveri ovde gde tacno ides posto Mill Lane postoji u vise varijanti. S obzirom da je Kembridz studentski grad, preporucujem da pogledas B&B-e, jer pretpostavljam da se privatni smestaj iznajmljuje studentima po semestrima. Opet, zavisi od toga koliko vremena ces provesti u Kembridzu.Nisam strucnjak za Kembridz tako da ako neko ima vise informacija nek me ispravi/dopuni.Lepo se provedi u svakom slucaju :D

Link to comment
Sada mi treba pomoc oko hostela.LondonSmart Camden Inn55-57 Bayham Street, Camden Town, LondonAshlee House261-265 Gray's Inn Road, King's Cross, LondonClink Hostel78 Kings cross road, LondonSmart Hyde Park Inn48-50 Inverness Terrace, Bayswater, LondonZa ovaj poslednji imam preporuku i da mu je navodno dobra lokacija. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da prokomentarise ostale lokacije
sve su te lokacije u centralnoj zoni, tako da si sa tog stanovista ok.prva lokacija je izmedju camdena i mornington crescenta , pa pretpostavljam da je malo manje pretrpano od samog camdena, a opet je tu negde.druga lokacija moze ti izgledati malo dodgy. gray's inn road je dugacka ulica i na tom kraju (kod kings x) moze delovati malo neprijatno, dok je, recimo, na drugom kraju (clerkenwell, ka chancery lane) super. sad, to moze sve biti individualni dozivljaj, mada mislim da mnogi dele sa mnom isti utisak o toj lokaciji. sa druge strane, london je takav da jedna ulica moze izgledati sumnjivo, dok je vec iza coska nesto sasvim suprotno. tako je i u ovom lsucaju, od king's cross-a ka euston sq-u je ok, ka russell sq-u je odlicno, a ka istoku je vec malo ruzan i nekad zastrasujuc kraj.ono sto je veliki plus za tu lokaciju je njena savrsena povezanost sa svim mogucim delovima grada i tube-om (kings x st pancras stanica) i busevima (desetine i desetine linija), a tu je i zeleznica za slucaj da se ide negde van londona.treca lokacija je blizu prethodnoj, ali rekla bih da je malo sklonjena od te atmosfere koja moze delovati dodgy. poslednja lokacija, i ja bih rekla, je najbolja. bayswater je zanimljiva lokacija, mnogo restorancica razlicitih kuhinja, narocito na westbourne grove-u od queensway-a do chepstow rd-a. indijski khan, malo nize od njega libanski fairuz :heart: (sad promenili ime, ali sve je ostalo isto) i gomila nekih kojima ne znam tacno imena (thai, hk, japanski, austrijski, libanski, iranski). tu je i jedan od najboljih kineskih restorana four seasons (prema recima kineza), kao i restoran rodizio rico koji sluzi brazilski rostilj. ovim poslednjim nisam bila odusevljena, ali ok je probati celu tu koncepciju: ogromne kolicine razlicitog mesa nakacenog na dugacke (oko 1m) metalne stapove peku se na rostilju i potom konobari idu od stola do stola i direktno ti sa tih stapova seku i stavljaju u tanjir onoliko mesa koliko hoces. fiksna je cena (mislim 15 funti), samo se pice placa (tu cepaju). sve te lokacije su ispod tog hostela, ali bi ti to bio i prirodan pravac kretanja, jer na suprotnoj strani (ka bayswater rd) malo sta za raditi imas. onda dalje westbourne grove-om od chepstow rda-a na nize je i dalje super, samo mali (ali mahom skupi) nezavisni butici smenjuju restorane, kojih u tom delu manje ima. na kraju te ulice izbijas na portobello road. sve u svemu, uvek je zanimljivo tu okolo. gledajuci na suprotnu stranu od hostela, odmah preko puta je hyde park i sa njegove druge strane knightsbridge i onda ka zapadu kensington.nadam se da je bar malo pomoglo, pitaj ako ima jos nesto.
Link to comment

E pa hvala mnogo :) Danas cu bukirati hostel, za Cambridge cu se vec snaci kod nekoga da prespavam.Uskoro cu napraviti detaljniji plan, pa cu vam i postaviti pitanja veza za sightseeing i ostala zanimljiva mesta

Edited by Hustler
Link to comment

valjda se hustler nece ljutiti da mu se ogrebem za topik.treba mi opisno geografski savet u vezi sa, kako neko rece, banglatownom.ako neko od vas poznaje taj kraj, kakav je, otprilike, geografski raspored ovih stvari:East London mosquePoplar parkTower Hamlets CollegeLimehouseda li se sve to moze smatrati jednim "krajem", koliko je sve to blizu, tj povezano peske i da li je i danas "bangladesansko/pakistansko/indijski" kraj kao devedesetih?fala unapred

Link to comment
ako neko od vas poznaje taj kraj, kakav je, otprilike, geografski raspored ovih stvari:East London mosquePoplar parkTower Hamlets CollegeLimehouseda li se sve to moze smatrati jednim "krajem", koliko je sve to blizu, tj povezano peske i da li je i danas "bangladesansko/pakistansko/indijski" kraj kao devedesetih?
Jes', mada onako, polovično. East London mosque je u Whitechapel Roadu, Tower Hamlets College je u Aldgate Eastu, to sve spada u trougao Brick Lane - Aldgate East - Whitechapel Rd koji je suvo benguli/pakistanski/indijski kraj. Poplar i Limehouse mislim da poslednjih godina postaju malo više fensi i/ili biznis, i malko su više udaljeni od ova druga dva nabrojana da bi se mogli nazvati baš komšilukom, ali tu su blizu :)
Link to comment
Jes', mada onako, polovično. East London mosque je u Whitechapel Roadu, Tower Hamlets College je u Aldgate Eastu, to sve spada u trougao Brick Lane - Aldgate East - Whitechapel Rd koji je suvo benguli/pakistanski/indijski kraj. Poplar i Limehouse mislim da poslednjih godina postaju malo više fensi i/ili biznis, i malko su više udaljeni od ova druga dva nabrojana da bi se mogli nazvati baš komšilukom, ali tu su blizu :)
hvala puno. za poplar sam bila zbunjena, jes da nisam sto godina bila u londri, ali mi je cudno zazvucala recenica da se za th koledz silazi na east india road i prolazi kroz poplar park i sve to traje minut-dva.malo mozda lagi ovaj tip, ali dobro.mozda cu jos malo da mucim sa pitanjima, lepse mi je nego da trazim od google maps :D
Link to comment
hvala puno. za poplar sam bila zbunjena, jes da nisam sto godina bila u londri, ali mi je cudno zazvucala recenica da se za th koledz silazi na east india road i prolazi kroz poplar park i sve to traje minut-dva.malo mozda lagi ovaj tip, ali dobro.mozda cu jos malo da mucim sa pitanjima, lepse mi je nego da trazim od google maps :D
E, to je drugo. Mislim da je taj tvoj drugar u pravu, Tower Hamlets College jeste jako blizu Poplar Parka na East India Dock Roadu, nego sam ja uzeo za prvi orijentir East London Mosque koja i nije tako blizu. Međutim, do Whitechapel Roada gde je džamija, treba jedno 3 stanice lakog metroa, pa onda još da se pešači nekih 10-tak minuta. Otprilike, taj kraj počinje sa Aldgatom i čuvenom Brick Laneom, Whitechapel Road i džamija su od njih jedno 10-tak minuta peške na istok, a onda bi se moralo nastaviti još na istok niz Commercial road da se pređu Stepney, Limehouse, i onda Commercial Road postaje East India Dock Road.
Link to comment
ovo podrzavam. totalni trash, al super, i iskustvo i klopa. najjace je kad krenu da rasprodaju pred zatvaranje (oko 6 cini mi se), deo uzitka je i u apsurdu cene (tipa jedne funte za obrok), sve ti dodje da probas.cak su oni najgori, kod pijace, blizu metro stanice, mozda bolji od onih (blago) fensijih kao autenticnije etnickih nize niz ulicu.
Danas sam uspeo da uhvatim ovo. Od sada se strategija prehrane bazira na fajrontu tezgi.Imao sam odlican, suncan, dan, tako da sam obisao sva poznatija mesta sem St. Paul's jer nije radio sam vrh, pa cu to kada se budem vratio iz Cambridgea. Sutra je valjda kisni dan, pa cu ga provesti zavucen po galerijama i muzejima, al overicu preporuceni kineski restoran, pre odlaska u bioskop na Cloverfield :D Osim toga London je odlican, al vetar me je sahranio tako da me lice pece. Sada na neku cugu :) Edited by Hustler
Link to comment
  • 4 weeks later...

Hustlere, može li kakav generalni review boravka u Londonu; oko smeštaja, izleta - šta vredi pogledati, gde si klopao, gde može da se uštedi a gde ne, kako si se snašao za prevoz do tamo i sl. Jest bilo do sada dosta informacija od "domorodaca" ondašnjih ali bi me zanimalo kako si ti to sve video iz ugla 1 rookija, pošto imam neke planove da možda oko Uskrsa i sam iskusim London, naravno ako me ispoštuju za vizu. Thx

Link to comment

Hehe, meni je uvek to super kada sletis na aerodrom i ne znas nista o gradu, pa se onda polako pocinjes snalaziti.Arerodrom:Pa dodjes do aerodroma i onda nadjes Greenline buseve koji voze do Londona. Ima i drugih kompanija, al su ovi ponajbolji zbog cene i zbog toga sto staju na dosta mesta po Londonu sa kojih mozes lako svuda. Uzmes odmah povratnu kartu i to platis 12,13 funti umesto 8+8.Gradski prevozDodjes u London, odes do stanice metroa na salter, trazis Oyster Card o kojoj je vec pricano. Ona ti je kao mesecna karta za prevoz kod nas, sa time da kod njih radi po sistemu dopune. Kosta 3 funte (funkcionise kao depozit i to dobijes nazad kada vratis kartu) i onda dopunis sa recimo jos 7,8 funti i mozes da se vozas jedno dva dana (ovo zavisi ipak od tebe koliko se vozis). Ja nisam skontao kako ide tarifiranje, ali sam za bas dosta putovanja trosio oko 5 funti dnevno. Onda sa tog saltera pokupis mapu podzemne i Londona i onda polako do hostela.SmestajStudentski sam odsedao u hostelima. Oba su bila suicidalno deprimirajuci i zovu se Camden Smart Inn i Hyde Park Inn.Hostel koji je jako dobar je Palmer's Lodge i ja ti ga veoma preporucujem, na dobroj je lokaciji i uzasno je jeftin, u rangu cena sa ova dva koncetraciona logora gde sam ja bio: oko 12 funti. Mozes ga rezervisati preko neta.IzlasciKupis casopis Time Out i tamo bi trebao da imas sve sto valja za uraditi u Londonu tih dana, posto ti ne bih savetovao nista konkretno jer ne znam sta volis.KlopaOko Hyde parka, kao sto je Isis rekla, ima gomile dobrih indijskih, persijskih, thai, kineskih i svih mogucih restorana, koji nisu preterano skupi. Na Camden marketu, kao sto je Kurdi rekao, ima dobrih kineskih i thai standova. Taktika je da dodjes u Camden oko 14h, onda pazaris, zezas se malo, docekas 4,5 oni spuste cene i vijaju ljude po ulici i onda moze dobiti dobrih obroka za malo para.Ja sam doruckovao u hostelu, imao sam oko 10 obroka po mekovima, kfc-ovim i burger kingovima, dok je ostalo otpadalo na ovo stoje napisano ranije, a bilo je i nesto da samjeo sendvice iz Mark&Spencera ili koji se vec mogu naci po super marketima.ObilazakImas na svakom cosku po centru one double deckere koji voze ture po Londonu. Svi krecu sa Marble Arch-a i svi ljudi su mi to preporucili. Kosta 20 funti po danu, nije lose i imas uracunato spustanje Temzom od London Eye do Tower Brdigea. Kazem nije lose, al ja sam sisao jako brzo i nastavio peske. To mi je preporucilo nekoliko prijatelja jer je to dosta lakse nego da ti objasnjavaju sta sve mozes videti po Londonu i u pravu su. Medjutim ako imas ispod 50 leta i znas da se snalazis onda...Dodjes na Piccadily Circus >>>>> Trafalgar Sqr. >>>>>> Houses of Parilament, Big Ben, Westminster Abbey >>>predjes preko reke>>> London EyeJa se nisam penjao na London Eye zbog cene od 15 funti, ali lepo je videti grad sa te strane. Ispod Eye-a imas pristaniste, gde dolaze tur brodovi. Sednes u jedan i spustis se do Towera. Usput ces od vodica cuti veoma mnogo o istoriji Londona i veideti neke bitne zgrade. Dodjes do Towera, tu je i Tower Bridge, uradis sta mislis da treba (udjes negde, prehodas tower bridge, opet predjes sa druge strane reke...)Onda uhvatis bus do St. Paul's Cathedral. Ulaz je 8 funti, a kazu da je pogled sa vrha isto dobar kao i sa Eye-a.Malo prosetas po tom poslovnom delu, vidis onu zgradu kao uskrsnje jaje... >>>>>>> Kensington Park i Buckinghemska PalataI to bi bio ceo dan obilazaka znamenitih zgrada, u kome si video sva kljucna mesta. Posle mozes sam gde oces i kako oces.Sta jos treba videti od tih bitnijih ulica: Oxford Street, Soho, Leicester Square, Baker Street, Covent Garden, prosetas kroz Nothing Hill...Muzeji - ne znam sta ti se dopada, al imas svega i sve vredi. U National Gallery imas Van Gogha sto moze biti aktuelno ovih dana zbog Ivic :DRaznoOstalo je na tebi: ima jos gomila stvari koje mozes videta, parkovi, muzeji, koncerti, beatles tour, fudbalski stadioni, shopping (oxford street), prosetas kroz Harrods, gubis se po ulicama Londona, odlazak na neku predstavu ili mjuzikl.... nejmit================================================================================Ne znam dal ce se tebi dopasti ta ideja, ali meni je jedan od najboljih stvari kod posete Londonu bio odlazak u BFI (british film institute) na gledanje filmova. U toku dana ima oko 20 projekcija dobrih starih filmova. Meni je to bilo stvarno odlicno i mislim da cu uvesti tu zezanciju da pri poseti gradu overim i bioskop.Imao sam tu taktiku da jedan dan mnogo setam pa na odmaranje odem u bioskop uvece, ili da malo setam pa da uvece izadjem.Nadam se da je bilo korisno.

Edited by Hustler
Link to comment

Hvala ti, posle ovoga svega što si napisao osećam se kao da sam i sam već bio u Londonu:) Stvarno, respekt za ovako detaljan opis. Mada, nemoj se iznenaditi ako se javim ponovo sa još nekim pitanjcem.A da - kako si otputovao, low cost ili BA, ili nešto treće? I kako si prošao sa cenom/(cimanjem ako nisi kretao iz BG)?

Edited by ducca
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...