Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

18 minutes ago, goofs said:

Ja ne bih mrdao iz Londona 6 dana, ogroman je grad, ima puno da se vidi i iskusi, a i generalno gde god da odes pocetkom januara bice sivo, kisovito i vetrovito.

 

Htedoh isto da kažem, malo je sumanuto ići negde drugde daleko ako je na raspolaganju ni nedelju dana za London. Osim ako mislite da vise nikad u životu nece biti prilike za Englesku.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

Trebace ti malo ovise od 3 sata do Kardifa, guzve su cesto na mnogim sekcijama. Ja bih svakako preporucio voz.

1h50  minuta LNER vozom treba do Yorka, a tu imas sta pogledati, pojesti, popiti - grad je strava (ok, ziveo sam tamo 9 meseci, pa nisam skroz objektivan). 

 

Kardif je ok, Bristol takodje, ali u Londonu svakako imas sta da vidis i uzivas bez putovanja. Moj bivsi deo Twickenham-Richmond-Hampton Court sami su za par dana obilazenja, gradski transport je najbolji na svetu (i pored nekih svojih mana), a imas milion stvari i u samom gradu. A ima i jeftinih, boutique hotela, samo ih treba naci. Javi ako treba preporuka za par takvih.

  • +1 1
Link to comment

Hvala na preporukama, kapiram da je London sam po sebi dovoljan ali već imamo tu naviku da "padnemo na nos" od obilazaka. Jedino što nam jeste problem je vreme i godišnje doba (kratak dan) pa to pišemo kao minus. Pošto viza važi 6 meseci može da se desi da obilazak ipak ostavimo za proleće. Do sada smo većinu EU zemalja obilazali iz nekoliko navrata (neke zemlje i po 6-7 puta) ali bih Ostrvo obišao u cugu, pa mi sve pametnije deluje ideja da je proleće i bolji termin za duži boravak. 

Link to comment
  • 1 month later...

Bio sam skeptičan prema Londonu, ali nakon više od godinu dana života tamo, pa makar i u lockdown većinom, zaista je najbolji grad na svetu (ne i najlepši, ali to je druga kategorija).

 

Sledeci put da obidješ Hampton Court, Richmond, Twickenham (šetnje uz Temzu i paddleboarding) i nedeljni ručak u Black Swan sve dok te plima ne otera iz bašte, jer preplavi ulice, Eel Island, Kew Bridge (i utakmica Brentforda), Kew Gardens (obavezno posetiti vrt), Greenwich, pa onda Windsor do kojeg bez frke stižeš vozom za malo manje od sat vremena. 

Edited by dragance
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...