Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

Hvala! @nezvanova @adam

Nego meni je u secanju ostalo da su svi muzeji osim tipa (za mene nezanimljivog) vostanog muzeja, bili besplatni. Izgleda da se desila neka promena tu?

 

 

Da li je hotel Ibis Earls Court okej varijanta za smestaj, gledajuci lokaciju? Nocenje sa doruckom u sobi sa dva kreveta je nesto ispod 700 evra za 7 dana. Lete inace na Hitrou pa mogu do grada metroom.

Airbnb stanovi koje nalazim su oko te cene ili, cesce, jos skuplji a svi imaju neki manjak, ili su mali kao ormar, pa sa jos tus kabinom u cosku sobe.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja bih najiskrenije preporučio York. 1h50 vozom direktno. Grad je kao jedan veliki muzej. A nedaleko odatle su Whitby i Robin Hoods Bay ako hoćeš da ostaneš duže i istražuješ prelepi North Yorkshire.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Hvala! @nezvanova @adam

Nego meni je u secanju ostalo da su svi muzeji osim tipa (za mene nezanimljivog) vostanog muzeja, bili besplatni. Izgleda da se desila neka promena tu?

 

 

Da li je hotel Ibis Earls Court okej varijanta za smestaj, gledajuci lokaciju? Nocenje sa doruckom u sobi sa dva kreveta je nesto ispod 700 evra za 7 dana. Lete inace na Hitrou pa mogu do grada metroom.

Airbnb stanovi koje nalazim su oko te cene ili, cesce, jos skuplji a svi imaju neki manjak, ili su mali kao ormar, pa sa jos tus kabinom u cosku sobe.

muzeji su besplatni osim ako ne gledas gostujuce izlozbe. to je jedino sto se placa al turisti ionako imaju dovoljno zabave i bez toga. tu se nije nista promenilo. british dzabe, tejt i tejt modern dzabe, prirodnjacki, nauka, nacionalna galerija, portret galerija (to je odmah iza coska od nacionalne i turbo zanimljiva, treba videti), victoria &albert (ovo zene vole, ima dosta tekstila, grncarije itakoto), raf (royal air force) muzej... sve i dalje dzabe. 

 

taj ibis bi trebao biti ok. lokacija sasvim pristojna, blizu podzemna, gomila autobusa ka centru, nije daleko a svasta lepo se usput vidi. sasvim ok kraj za odsesti. a nekoliko muzeja im je skoro pred nosom - nauka, prirodnjacki i victoria&albert.  

Link to comment
27 minutes ago, adam said:

muzeji su besplatni osim ako ne gledas gostujuce izlozbe. to je jedino sto se placa al turisti ionako imaju dovoljno zabave i bez toga. tu se nije nista promenilo. british dzabe, tejt i tejt modern dzabe, prirodnjacki, nauka, nacionalna galerija, portret galerija (to je odmah iza coska od nacionalne i turbo zanimljiva, treba videti), victoria &albert (ovo zene vole, ima dosta tekstila, grncarije itakoto), raf (royal air force) muzej... sve i dalje dzabe. 

 

taj ibis bi trebao biti ok. lokacija sasvim pristojna, blizu podzemna, gomila autobusa ka centru, nije daleko a svasta lepo se usput vidi. sasvim ok kraj za odsesti. a nekoliko muzeja im je skoro pred nosom - nauka, prirodnjacki i victoria&albert.  

Ja se secam da sam ulazila i na gostujuce izlozbe za dz, 2002. godine (British Museum, Tate je imao neku Turnerovu izlozbu). V&A je meni bas lep dozivljaj, onim vecerima kada rade duze i kada mozes prosto da prosetas po njemu, skroz neobavezno, kao da si u parku :)

 

I ja bih rekla da je pristojna lokacija, koliko me secanje drzi. Uzecu im to i onda su mirne :)

Link to comment
9 hours ago, jms_uk said:

 


To kazes kao da je dobra stvar :lolol:


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

racunam da nisu krenule u neki obracun. :)

 

a lokalne prilike su lokalne prilike.... to turiste ne treba da zanima. :hihi:

Link to comment

Još uvek tražim hotel pošto u navedenom nema više dvokrevetnih soba, pa me zanima koliko košta prosečan doručak vani, i u kakvim mestima ga je najbolje jesti?

Link to comment
28 minutes ago, I*m with the pilots said:

 koliko košta prosečan doručak vani, i u kakvim mestima ga je najbolje jesti?

 

Zavisi dosta sta se smatra pod time :)

 

ETA: kafa + pecivo, greasy spoon, avo toast itd itd.

Edited by jms_uk
Link to comment
45 minutes ago, jms_uk said:

 

Zavisi dosta sta se smatra pod time :)

 

ETA: kafa + pecivo, greasy spoon, avo toast itd itd.

Sta se podrazumeva pod ovim? :D

 

Osnovni dorucak podrazumeva caj ili kafu, puter, sir, nesto suhomesnato, jaja, dzem, voce?

Link to comment
18 minutes ago, I*m with the pilots said:

Sta se podrazumeva pod ovim? :D

 

"Masna kasika" su kafei gde se moze jesti 'engleski dorucak'.

 

A ovo drugo sam mislio na hipsterske varijante :D

 

20 minutes ago, I*m with the pilots said:

Osnovni dorucak podrazumeva caj ili kafu, puter, sir, nesto suhomesnato, jaja, dzem, voce?

 

Sto bi rekli u hotelima, 'kontinentalni dorucak' - ne znam da sam video negde u UK van hotela tu kombinaciju :)

 

Ima nekih hotela gde postoji mogucnost kupovine dorucka i ako se nije gost hotela, ali ne znam koliko je to isplativo. S druge strane, pun (centar) London(a) raznoraznih kafea i restorana, tako da verovatno i postoji nesto takvo...

Link to comment
19 minutes ago, jms_uk said:

 

"Masna kasika" su kafei gde se moze jesti 'engleski dorucak'.

 

A ovo drugo sam mislio na hipsterske varijante :D

 

 

Sto bi rekli u hotelima, 'kontinentalni dorucak' - ne znam da sam video negde u UK van hotela tu kombinaciju :)

 

Ima nekih hotela gde postoji mogucnost kupovine dorucka i ako se nije gost hotela, ali ne znam koliko je to isplativo. S druge strane, pun (centar) London(a) raznoraznih kafea i restorana, tako da verovatno i postoji nesto takvo...

 

U principu im treba dobar pocetak dana, dakle nesto da ih drzi, ne kornfleks i marmelada, vec nesto posteno. : )

Nasla sam im dobre cene za neke hotele, ali su bez dorucka, a onda on sam kod njih kosta 17-22 evra po osobi.

 

Na ovom sajtu vidim da stoji do 8 evra za dorucak "na budzetu"?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
9 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nasla sam im dobre cene za neke hotele, ali su bez dorucka, a onda on sam kod njih kosta 17-22 evra po osobi.

 

To je bas dosta (imho).

 

Mozda da pretrazis na google maps kafee u okolini hotela, pa onda na tripadvisor/google reviews kakvu klopu imaju, i za koju kintu...

 

Link to comment
8 minutes ago, jms_uk said:

 

To je bas dosta (imho).

 

Mozda da pretrazis na google maps kafee u okolini hotela, pa onda na tripadvisor/google reviews kakvu klopu imaju, i za koju kintu...

 

 

To sam upravo uradila, nalazim neku pekaru i jedan kafe koji imaju nesto lepo za pojesti do 8 funti (sve do 15).

Link to comment
  • 2 years later...

Da živnem topić, idemo u London za NG. Najpre jer je Wizz ponudio povoljnu cenu (30€ povratna, basic), a drugo jer je skupo da se otkaže:D Visa je checked za moju drugu polovinu i to neočekivano brzo, za svega 2 nedelje. Ja imam EU pasoš, pa je možda to ubrzalo proceduru. Pošto slećemo na Luton kasno uveče verovatno ćemo tu i prenoćiti a ujutro do smeštaja u London koji tek tražimo. To bi bilo 7 noći ukupno, 6 London, ja bih do Edinburga na dan. Mada imajući u vidu doba godine to će verovatno otpasti. Tek pravimo plan putovanja pa gledamo na koju stranu. Za sada Cardiff, Brighton i Rye (čitao sam neke putopise) deluju na relativno maloj udaljenosti, a ako imate preporuke samo napred. 

Dobro bi bilo znati koje delove Londona izbegavati, smeštaj se gleda uglavnom, nešto povoljni, oko Hyde parka pa je to neka ideja.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...