Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

4 minutes ago, Hobbit slayer said:

Zato sam ti i predložio NFC, pošto je isto kao Oyster samo što je pay as you go... Za klince do 11 u pratnji roditelja je i onako dž, tako da nemaš potrebu da kupuješ više karata

 

https://tfl.gov.uk/travel-information/visiting-london/getting-around-london/best-ways-for-visitors-to-pay?intcmp=27718#on-this-page-1

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

prodjose vozovi kad sam na dete imao neke popuste. sad mi je cerka napunila 12, tako da... NFC bih morao aktivirati jer mi se tako vise isplati.

Link to comment
mada, cak mi ni treba NFC na telefonu jer se moze VISA karticom placati - contactless


Da, bilo koja kartica koja ima contactless radi (visa, mc, amex).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
mada, cak mi ni treba NFC na telefonu jer se moze VISA karticom placati - contactless

Naravno, glavni razlog zašto sam koristio mobilni za plaćanje je taj jer sam se tripovao da ću u tom cimanju da izgubim bankovnu karticu (mada sam ipak uspeo da izgubim mobilni u taksiju [emoji23])...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Hobbit slayer said:

Naravno, glavni razlog zašto sam koristio mobilni za plaćanje je taj jer sam se tripovao da ću u tom cimanju da izgubim bankovnu karticu (mada sam ipak uspeo da izgubim mobilni u taksiju emoji23.png)...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

bilo ti sudjeno :D

Link to comment
  • 1 year later...

Koliko izbor godisnjeg doba treba da bude odlucujuci faktor za putovanje u London?

Mama bi isla sa prijateljicom u prvoj polovini ove godine, prvo su mislile u drugoj polovini marta zbog godisnjeg, a ja sad vidim da im karte kostaju isto npr. i u maju i pitam se da li treba da ih usmeravam da idu ipak u maju? (Ovako generalno maj zvuci bolje nego mart, ali sa mojim iskustvom npr. iz Nemacke ne bude mnogo velika razlika, tj. maj ume biti tako los da si jos depresivniji nego u martu)

 

Ima li nesto van Londona, a da je dovoljno blizu i jednostavno za obici prevozom? (Tipa max 2h u prevozu) Ostale bi nedelju dana, kapiram da bi mogle jedan dan negde, ali npr. Stounhendz je daleko, sva ostala mesta u kojima sam ja bila takodje, a nisam neki poznavalac generalno. Mada, nije moranje, bice im dobro i u samom gradu, nije nedelju dana punodovoljno za grad takvog kalibra. Vise je fora sto misle da im je ovo jedina sad prilika za "Englesku", jer su vec u godinama a ima svasta drugo da se vidi na planeti..

 

 

Link to comment
7 minutes ago, precog said:

Bath, Winchester, Windsor sve sto treba prosecnom penzioneru.

:)

Bas sam gledala taj Vindzdor, i moj suprug je preporucio. Sat vremena vozom od Voterlua, voz ide cesto, super.

Sad sam proverila i za Bat, pa on uospte nije toliko daleko koliko sam ja mislila - 1h15min vozom koji takodje ide cesto. Drugarica i ja smo ga obisle tokom jednodnevnog izleta kolima a posto sam ja deo puta prespavala, nemam osecaj o udaljenosti :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
30 minutes ago, Bane_V said:

Cambridge, Oxford

 

27 minutes ago, precog said:

da, to je odlican tip, nisam skapirao da je to isto u 2h udaljenosti.

 

Ni ja :isuse: Hvala vam! Za sad imam dovoljno predloga!

 

Samo jos da im nadjem smestaj ala "da sto vise mozemo peske" i na konju smo.. :)

Link to comment

Ima svasta unutar dva sata, kad rade brze pruge Britanije.

 

Birmingham je na manje od sat i po od Euston-a. Ako hoce do obale, mogu i u Brighton i u Portsmouth (1h35m). Canterbury nije los i ima brzi voz. Bristol je 1h45m od Paddington-a.

 

Link to comment

naleteo na ovo pa nek stoji, nekom moze koristiti. sve je na prevozu a skoro pola je u ili vrlo blizu centru - Eight places to see incredible views of the London skyline for free

 

https://www.timeout.com/london/things-to-do/eight-places-to-see-incredible-views-of-the-london-skyline-for-free?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&cid=~london~natsoc~facebook~echobox&fbclid=IwAR3okmhbC24_p1jZYZG7_KU9Th38mxijQMnwAkTHg5hinkqc_JgJ5hvFr6c#Echobox=1582211206

 

@I*m with the pilots - za mamu i drugaricu predlazem great missenden, selo nedaleko od londona (s marilebone stanice su tamo za nekih 45 minuta, direktan voz) pravo doterano, bajkovito englesko selo. ima i roald dahl muzejcic ako su zainteresovane. idealno mesto za penzoski izlazak, vodio kevu nekoliko puta, obozavala. nema puno da se hoda a mnogo toga zanimljivog se moze videti. pri tom pub nikad daleko za odmor. milinica. samo im fali inspektor barnabi za potpuni ugodjaj. :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...