Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

Ok, tvrdilo se da: 1) Mega neb trebala da se takmici jer je vlasnik i kosarkaski manadjer, 2) Da je Mega funkcionira u kosriscenju trulog i korumpiranog sistema  i 3) da Mega uzima sve talente i neda igrace Zvezdi i Partizanu. Ako sam pogresno razumio, moja isprika...

Link to comment

1.ne bi trebalo da se takmiči.

2.donekle.

3.ne, nego se Mega pojavila prije nekih 8-9 godina kao faktor u privlačenju talentovanih igrača, čime se suzio manevarski prostor Partizanu i Zvezdi u tom segmentu.

 

Ovo poslednje nikako ne abolira ni CZV ni KKP za njihov nerad.

@MangupIzCivilstva

Edited by BWA
Link to comment

Ono što roditelji dece ne shvataju da njima ne ide u prilog da tržište razvoja mladih igrača bude skoro pa monopolizovano u vidu jednog kluba. 

Potrebno je da više klubova ima kvalitetne omadinske pogone, da ponuda bude raznovrsnija. Ko šljivi blizance što nemaju mlađe kategorije i što ne ulažu, ali ne valja ni rešenje da samo Mega radi s klincima.

 

Link to comment

@BWA Moja inicijalna reakcija je na tocno ono sto si napisao, "Maga kao faktor privlacenja mladjih igraca koja eto suzava prostor Zvezdi i Partizanu" . Opet to nije do Mege nego do Zvezde i Partizana i do slobodnog trzista. Na primjeru koj  sam naveo, da nema Mege, ja bi radje vodio klinca negdje vanka...

 

A to da se Mega nebi trebala takmiciti, po cemu? Po konfliktu interesa? Po tome nebi trebala ni drzava da indirektno podrzava ni Zvezdu ni Partizan jer Mega nema trzisni fer plej...

 

Link to comment
3 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

@BWA Moja inicijalna reakcija je na tocno ono sto si napisao, "Maga kao faktor privlacenja mladjih igraca koja eto suzava prostor Zvezdi i Partizanu" . Opet to nije do Mege nego do Zvezde i Partizana i do slobodnog trzista. Na primjeru koj  sam naveo, da nema Mege, ja bi radje vodio klinca negdje vanka...

 

A to da se Mega nebi trebala takmiciti, po cemu? Po konfliktu interesa? Po tome nebi trebala ni drzava da indirektno podrzava ni Zvezdu ni Partizan jer Mega nema trzisni fer plej...

 

Nije Mega kriva ni za šta.

Konstatovao sam da se Mega u nekom momentu pojavila, a da je ranije nije bilo i to je to.

Sukob interesa i finansiranje iz budžeta nisu iste stvari.

Link to comment

Kada bi Čović opet napravio nekog Teodosića, ili barem Raduljicu, Mačvana, Jorovića... manje bi se pričalo o Mišku monopolisti. Isto važi i za kkp.

Link to comment

@MangupIzCivilstva

 

Napisao sam nekoliko puta da je Mega kao menadžerski klub poslednji problem koji bih rešavao da se nešto pitam. Ne znam kako si zaključio da mislim su oni tj. on najveći problem srpske košarke stvarno ne znam, ali evo izjašnjavam se eksplicitno da se slažem sa tobom da to nije slučaj.

Link to comment
14 minutes ago, BWA said:

Nije Mega kriva ni za šta.

Konstatovao sam da se Mega u nekom momentu pojavila, a da je ranije nije bilo i to je to.

Sukob interesa i finansiranje iz budžeta nisu iste stvari.

mega postoji brat bratu vec 20 godina, i radila je uvek isto sto i sad radi. ima 11 godina kako je micic potpisao za njih. samo sto su tad i drugi nesto radili, pa niko nije kukao sto im mega suzava manevarski prostor, ili sta god. 

Link to comment

Da  odem u off topic i  skrenemo malo sa teme o mezi, virtus nam je ukrao i mamadu zatea. Izgleda ce morati robija na vasar da moli raduljicu da se vrati.

Link to comment
2 hours ago, MangupIzCivilstva said:

Ok, tvrdilo se da: 1) Mega neb trebala da se takmici jer je vlasnik i kosarkaski manadjer, 2) Da je Mega funkcionira u kosriscenju trulog i korumpiranog sistema  i 3) da Mega uzima sve talente i neda igrace Zvezdi i Partizanu. Ako sam pogresno razumio, moja isprika...

Što se mojih stavova tiče nisi mnogo toga pogrešno razumeo.

 

1) To nije (samo) mišljenje nekih forumaša nego je to pravilo na snazi u svim evropskim ligama i Ulebovim takmičenjima uključujući i ABA ligu.

 

2)Tako je. Da sistem nije truo Miško ne bi imao svoj klub kao što ni filijale ne bi igrale u istoj ligi sa matičnim klubovima. I jedno i drugo je zabranjeno ali se pravila zaobilaze tj. ne poštuju.

 

3) Ne uzima sve talente, niti je iko tvrdio da su Zvezda i Partizan ne znam kako ugroženi. Ponovljeno je 100 puta da bi ta dva kluba u postojećim uslovima mogla da rade bolje sa mladim igračima nego što je to sada slučaj. To JoeD voli da stvori sebi priliku da signalizira kako je on istinski ljubitelj košarke koji je iznad niskih strasti navijanja, dok su navijači blizanca ogrezli u nemoral jer podržavaju zlo i kao takvi nemaju moralno pravo da kritikuju bilo šta. Ono što jesam rekao i što i dalje mislim je da nijedan klub ne može da razvija igrače kao što to radi Mega i da glavni razlog za to nije struka već činjenjica da je vlasnik Mege najuspešniji evropski agent (vidi tačku 1).

 

  • +1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...