Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

3 hours ago, Heaviside said:

 

Neka ih brate, niko ih ne dira. Samo nemoj da očekuješ da svi padnemo na kolena pred stručnim radom Mege i pušimo priču kako je to jedina razlika izmeđe Mege i ostalih.

 

Uostalon pusti ti mene, ja ću da pričam o čemu hoću, pa i legalitetu, a ti me slobodno preskoči. Nego, da li bi trebalo ukinuti pravilo koje zabranjuje menadžerske klubove?  


Evo da ti odgovorim umesto Joa - može i da se ukine pravilo (mada i ne znam kako i gde je trenutno definisano), svakako ga je lako zaobići i teško sprovesti. Možda bi mogli da ograniče da 1 klub ne može da ima 100% igrača iz jedne menadžerske agencije, kao neka antimonopolska mera. Tipa najviše 9 igrača od 12 koje su u protokolu smeju da budu iz jedne agancije. Tako bi možda smanjili želju 1 menadžera da u potpunosti kontroliše neki klub.

Naravno, daleko od toga da je to najveći problem ABA lige. Da ne pričam koliko je bzvz da se na Miškovu privilegovanu poziciju žale navijači večitih.

Link to comment
22 minutes ago, Djolle said:



Recimo Tripkovic je sa 16 igrao EL u Partizanu, danas su klinci od 18 miljama daleko da imaju neku ulogu u Zvezdi i Partizanu. Pa onda bolje da oduu Megu nego da se izgube sa mape.
 

ma ne dovodi ni misko neke domace talente. od jokica na ovamo, tu je bio od nekih poznatijih imena pecarski nesto kratko pre nego sto je zapalio za nemacku, pa zavrsio u partizanu, ona dvojica povratnika iz spanije koji su bezveznjakovici, momirov koji je bio prekobrojan u fmp-u i petrusev. e sad, na osnovu ovog zadnjeg mi pricamo o tome kako on u startu pokupi sve sto valja. ok, to je sve sto valja, igrac koji je od 14. godine u inostranstvu i dosao je zbog kovida da odigra sezonu u srbiji. da ga misko nije pokupio i on je odigrao tu jednu sezonu u jednom od vecitih - super, imali ste petruseva. i sta sad? 

 

mislim, megi su domaca pojacanja za ovu sezonu borisa, nikola kocovic, i mladen vujic, o cemu mi pricamo ovde?

Link to comment

Pa Megin princip je isti vece nekoliko sezona unazad, uvek  forsiraju    dva ili tri talentovana igraca  po sezoni, ostatak tima cine igraci koje Misko moze da uvalja   slabijim timovima u Spaniji,Francuskoj,Nemackoj, Aba ligi   itd, na racun imena, eto u ovom klubu je igrao MVP NBA lige, ne mozete da pogresite, taj rad. Sledece sezone ce mu glavni projekat biti Jovic , verovatno i Djurisic a tu je i Rudan koji ima neku reputaciju kada su u pitanju mladi igraci iz Evrope.  

Edited by Micko8
Link to comment
1 hour ago, Djolle said:


Evo da ti odgovorim umesto JoMožda bi mogli da ograniče da 1 klub ne može da ima 100% igrača iz jedne menadžerske agencije, kao neka antimonopolska mera. Tipa najviše 9 igrača od 12 koje su u protokolu smeju da budu iz jedne agancije. Tako bi možda smanjili želju 1 menadžera da u potpunosti kontroliše neki klub.

Naravno, daleko od toga da je to najveći problem ABA lige. Da ne pričam koliko je bzvz da se na Miškovu privilegovanu poziciju žale navijači večitih.

Nije ga teško sprovesti, ni zabranu menadžerskih klubova ni filijale u istom rangu takmičenja, a dokaz za to je činjenica da se to ne dešava nigde gde se ozbiljno igra dati sport. To sigurno nije tako zato što nikom nije palo na pamet da to uradi već zato što je nemoguće da tako nešto prođe. Kod nas može zato što je na snazi mafijaški sistem u kome oficijalna pravila nisu bitna nego važe samo nepisana pravila uspostavljena od strane šefova. Klubovi prosto ne žele regularno takmičenje i tu se svaka priča završava. 

Link to comment
1 hour ago, Djolle said:


Evo da ti odgovorim umesto Joa - može i da se ukine pravilo (mada i ne znam kako i gde je trenutno definisano), svakako ga je lako zaobići i teško sprovesti. Možda bi mogli da ograniče da 1 klub ne može da ima 100% igrača iz jedne menadžerske agencije, kao neka antimonopolska mera. Tipa najviše 9 igrača od 12 koje su u protokolu smeju da budu iz jedne agancije. Tako bi možda smanjili želju 1 menadžera da u potpunosti kontroliše neki klub.

Naravno, daleko od toga da je to najveći problem ABA lige. Da ne pričam koliko je bzvz da se na Miškovu privilegovanu poziciju žale navijači večitih.

Ne moze to da se sprovede u delo, vrlo lako se zaobilazi. 

Link to comment

Ne vidim ni zašto bi se i pokušavalo sa tim. Niti je lakše za sprovesti niti bi tako nešto trebalo zabraniti. Lakše je ispitati ko stvarno upravlja klubom nego ko je stvarno nekom klincu agent.

Link to comment
1 hour ago, ZokiAsov said:

Negde je izgleda malo zapelo s njim  i sa slukasom. A pengos je tek ispao budala, dosao u beograd a zeljko mu zapalio u USA

 

Ma dosao da polaze ispite, organizovali mu poseban rok u avgustu! Treba zaraditi stipendiju! :fantom:

Link to comment
2 hours ago, ZokiAsov said:

A pengos je tek ispao budala, dosao u beograd a zeljko mu zapalio u USA

Nema to veze. Bitno je da je Šilobad u BG.

Link to comment
17 hours ago, Heaviside said:

Nije ga teško sprovesti, ni zabranu menadžerskih klubova ni filijale u istom rangu takmičenja, a dokaz za to je činjenica da se to ne dešava nigde gde se ozbiljno igra dati sport. To sigurno nije tako zato što nikom nije palo na pamet da to uradi već zato što je nemoguće da tako nešto prođe. Kod nas može zato što je na snazi mafijaški sistem u kome oficijalna pravila nisu bitna nego važe samo nepisana pravila uspostavljena od strane šefova. Klubovi prosto ne žele regularno takmičenje i tu se svaka priča završava. 

 

Eh, ako je Mega najveci problem Srpske kosarke, onda je Srpska kosarka samo jedan korak daleko od kosarkaske utopije. Nazalost Mega je nalaksa meta iza koje se mogu sakriti svi problemi. Mega je trenutno najmanji problem Srpske kosarke. Isto tako nije da je Miskova Mega neki disruptor koji pomaze jednom klubu na ustrub drugog. Misko je businessman koji gleda godinama unaprijed a ne na kratkorocnu korist. Kako njemu moze pomoci da se zamjeri jednom od dua Zvezda/Partizan iza kojih stoji i politicka, i financijska i spostska moc u drzavi?

 

Daleko od toga da gotivim Miska i sto on prestavlja, ali u ovom trenu, da imam talentovano dete radje bi ga poslao u Megu nego u Zvezdu ili Partizan. Imao bi vece sanse da se razvije u igraca u Meginom sistemu. U Zvezdi i Partizanu bi samo udario u zid i nestao kao sijaset mladih talenata jer nema plana i strategije protocnosti iz mladjih kategorija u prvi tim. To je problem koji imaju Zvezda i Partizan. Vise neznam ko je zadnje veliko ime koje je proslo kroz mladje kategorije bilo Zvezde ili Partizana, uslo u prvi tim, i opravdalo nadanja. 

 

Poslije mladjih kategorija, ako gledamo solidne domace igrace, nije Mega problem sto Zvezda i Partizan nemogu naci solidne domace igrace nego to sto ne postoji zdrava baza klubova. Dok je bilo Radnickog i Hemofarma to se moglo. Radnicki i  Hemofarm su se ugasili sa gasenjem davanja uspjesnih lokalnih firmi i gradova. Tu bi trebala uskociti drzava i tu ja volim Nikodijevu ideju da drzava subfinancira budget nekih od kosarkaskih centara jer lokalna ekonomija to nemoze. Naravno uz uvijete da su, klubovi koji primaju subvenciju,  limitirani sa brojem stranaca i koliko veterana moze biti u ekipi. To nije problem samo u Srbiji. U ex-yu, najveci kosarkaski centri su bili Sibenka, Zadar i Jugoplastika iza kojih su stajale jake lokalne firme. Kad su nestale jake lokalne firme, i lokalna ekonomija, nestali su i Sibenka, Zadar i Jugoplastika kao vazni faktori ne samo u Evropskoj  nego i u HR kosarci.    

Link to comment
Just now, MangupIzCivilstva said:

 

 

 

Daleko od toga da gotivim Miska i sto on prestavlja, ali u ovom trenu, da imam talentovano dete radje bi ga poslao u Megu nego u Zvezdu ili Partizan. Imao bi vece sanse da se razvije u igraca u Meginom sistemu. U Zvezdi i Partizanu bi samo udario u zid i nestao kao sijaset mladih talenata jer nema plana i strategije protocnosti iz mladjih kategorija u prvi tim.

 

Ovim si sve rekao i potvrdio ono što pišemo. Ima veće šanse da se razvije igrača u Meginom sistemu gde ima protok ka prvoj ekipi jer vlasnik ekipe ne odgovara nikome sem samom sebi a pritom je menadžer igrača koji treba da se razvije. 

  • +1 2
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...